Uroda9 rzeczy, których nie wiesz o pośladkach

9 rzeczy, których nie wiesz o pośladkach

9 rzeczy, których nie wiesz o pośladkach

Pośladki należą do jednych z największych mięśni naszego ciała i z anatomicznego punktu widzenia służą nam do utrzymania wyprostowanej pozycji oraz do poruszania stawem biodrowym. Z punktu widzenia psychologii i kultury "okolica pośladkowa" (bo tak brzmi fachowa nazwa pupy) jest zaś miejscem ciała, któremu nadane zostało szczególne znaczenie...

Pośladki to jednen z największych mięśni naszego ciała i z anatomicznego punktu widzenia służą nam do utrzymania wyprostowanej pozycji oraz do poruszania stawem biodrowym. Z punktu widzenia psychologii i kultury "okolica pośladkowa" (bo tak brzmi fachowa nazwa pupy) jest zaś miejscem ciała, któremu nadane zostało szczególne znaczenie.

Pośladki należą do sfer erogennych

Sfery erogenne to strefy, które są szczególnie wrażliwe na bodźce, a ich dotykanie wywołuje pobudzenie seksualne. Wiąże się to z silniejszym unerwieniem tego obszaru ciała. W przypadku pośladków ciekawe jest to, że są one najbardziej rozległym "miejscem rozkoszy". Sfery erogenne zajmują zwykle niewielkie obszary: okolice narządów płciowych, sutki, uszy, wargi czy szyję.

Na podst. Doctissimo.fr Anna Loska/(mtr), WP Kobieta

1 / 8

Faceci wolą kobiece pośladki od kobiecych piersi

Obraz
© 123RF

Francuski magazyn dla panów "Masculin" przeprowadził na swojej stronie internetowej sondaż, w którym panowie mieli wypowiedzieć się na temat ulubionej części ciała kobiety. Okazało się, że z męskiego punktu widzenia najbardziej pociągającym miejscem kobiecej anatomii są pośladki, na które zagłosowało 31 procent uczestników ankiety. Piersi, które (wydawałoby się) są największym atrybutem kobiecości, dostały jedynie 22 procent głosów.

2 / 8

Kobiety z dużą pupą są bardziej inteligentne

Obraz
© 123RF

To nie są spekulacje, lecz fakt udowodniony naukowo. Profesor Konstantinos Manolopoulos i jego ekipa badaczy z Uniwersytetu Oksfordzkiego przeprowadzili badania na 16 tysiącach kobiet i dowiedli, że panie obdarzone obfitą tylną częścią ciała są nie tylko zdrowsze, inteligentniejsze i w dodatku rodzą mądrzejsze dzieci. Uczeni wyjaśnili, że na zdrowie kobiety ma wpływ między innymi to, gdzie jej ciało gromadzi tłuszcz. Te panie, u których tkanka tłuszczowa odkłada się najpierw na pośladkach, mają niższy poziom cholesterolu we krwi. Z kolei inteligencję kobiet o obfitych pośladkach uczeni łączą z przypuszczeniem, że panie obdarzone okrągłą budową tylnej części ciała lepiej przyswajają kwasy Omega-3.

3 / 8

Jen Selter - właścicielka najbardziej znanej pupy

Obraz
© Instagram

5 milionów wyświetleń na Instagramie. Dwudziestojednoletnia Amerykanka, Jen Selter (a właściwie jej pupa), święci triumfy popularności na portalach społecznościowych. Pochodząca z Nowego Jorku amatorka sportu umieściła w sieci serię fotografii i filmików, pokazujących Selter oraz jej pośladki w trakcie ćwiczeń fizycznych. "Pupa w ruchu" stała się hitem internetu.

4 / 8

Rumpologia, czyli co można wyczytać z pośladków

Obraz
© 123RF

Tak, tak, nauka badająca pośladki istnieje. Jej fachowa nazwa to rumpologia. Fachowiec z tej dziedziny wyczytać może z tylnej części ciała (jej kształtu, wyglądu fałdek skórnych, wgłębień, dołeczków i pieprzyków) charakter i osobowość właściciela pupy, a nawet... przepowiedzieć jego przyszłość.

5 / 8

Belfie, czyli Selfie pośladków

Obraz
© Instagram

Belfie to połączenie angielskiego słowa "butt" (co znaczy "tyłek") oraz "selfie", oznaczającego zdjęcie, którego autorem i głównym tematem jesteśmy my sami. Belfie to po prostu selfie naszej pupy - bierzemy telefon, wypinamy się do niego, pstrykamy fotkę i wrzucamy do internetu.

Na zdj. Kim Kardashian uwieczniająca ulubioną część ciała.

6 / 8

Facetów pociągają duże pupy, bo...

Obraz
© 123RF

No właśnie, dlaczego panom najbardziej podoba się budowa kobiecego ciała będąca połączeniem dużej pupy z talią osy? Naukowcy z katedry psychologii ewolucyjnej Uniwersytetu w Albany (podlegającego Stanowemu Uniwersytetowi w Nowym Jorku), aby wyjaśnić ten fenomen, sięgnęli do głębin męskiej podświadomości. Według uczonych mężczyzna, widząc kobietę o szczupłej talii, wnioskuje podświadomie, że ta pani jeszcze nie rodziła (choć na poziomie świadomości opowiada o zauroczeniu jej pięknymi kształtami), zaś szerokie biodra i obfita pupa mówią mu, że pani ta urodzi bez komplikacji.

7 / 8

Najpiękniejsze pośladki świata należą do...

Obraz
© Internet

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak trudno wybrać najpiękniejszą pupę świata (gusta są przecież różne), jednak magazyn "Maximal" podjął to wyzwanie i ogłosił wybory Miss tylnej części ciała. Zwyciężyła pupa francuskiej modelki, Laury Frison, dając swojej właścicielce niepowtarzalną szansę zaistnienia w mediach. Pupa Frison rzeczywiście jest ładna, tak samo jak jej właścicielka.

8 / 8

Gluteoplastia, czyli operacja plastyczna pośladków

Obraz
© 123RF

Chirurgia estetyczna koryguje wygląd wielu części ciała, w tym pośladków. W przypadku gluteoplastii nie chodzi jednak o zmniejszenie pupy (do tego służy np. zabieg liposukcji), ale o jej zwiększenie lub wymodelowanie. Dzięki takiej operacji pośladki można powiększyć poprzez wszczepienie protezy (zabieg ten jest podobno bardzo popularny w Brazylii) albo zmienić ich kształt, przemieszczając tkankę tłuszczową z jednego miejsca na drugie, dzięki czemu pupa osiąga bardziej ponętne kształty.

Dla pań preferujących nieinwazyjne sposoby poprawiania kształtu pupy, polecamy regularne ćwiczenia, np. unoszenie miednicy, nazywane szkołą rodzenia (na zdjęciu).

Na podst. Doctissimo.fr Anna Loska/(mtr), WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie