Jak żyć z neurotykiem?

Jak żyć z neurotykiem?

Codzienność z niecodziennym człowiekiemWydaje się, że jest wrażliwy, bo stale czymś się martwi, łatwo ulega zmianie nastrojów, bywa przygnębiony, ma czarne wizje przyszłości. A do tego często jest inteligenty, ciekawy. I zazwyczaj wciąga innych w swój świat. Jak ułożyć sobie życie z neurotykiem?
W pewnym sensie wszyscy mamy jakiś poziom neurotyczności. Psycholog Hans J. Eysenck twierdzi, że wymiar zaburzenia rozciąga się między dwoma biegunami. Po jednej stronie jest właśnie neurotyczność, a po drugiej stabilność emocjonalna. Każdy człowiek znajduje się "gdzieś" na tej skali. Zdaniem Eysencka, neurotyczność ma uwarunkowania biologiczne, w około 30-40 proc. przypadków jest dziedziczona. Dotyka ludzi niezależnie od płci, czy koloru skóry. A z drugiej strony, lęk neurotyczny ma swoje źródła w życiowych doświadczeniach. Karen Horney, wybitna psychoanalityczka, przyczynę neurotyzmu upatrywała w negatywnych zdarzeniach z dzieciństwa. Dziecko źle się rozwija, kiedy ma nadmierną, lub zbyt małą ilość obowiązków, ma nadopiekuńczych rodziców, jest izolowane od rówieśników, nie nauczono go okazywać uczuć i nie wpojono mu poczucia własnej wartości.

Tekst: Monika Doroszkiewicz

POLECAMY: NIEKONTROLOWANE WYBUCHY ZŁOŚCI

Polub WP Kobieta na Facebooku

Oceń
tak 8 72,73%
nie 3 27,27%

Opinie (7)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
1
~agata 2014-12-29 (07:58) 10 miesięcy 27 dni 13 godzin i 19 minut temu

Wszyscy zawsze się użalają nad neurotykiem, a nikt nie dostrzega tych których oni na co dzień wykańczają i tłamszą. Niszczą swoich partnerów i dzieci, topią ich w swoim ciągłym niezadowoleniu, malkontenctwie i kłamstwie. Omijajcie ich jak najdalej, niech sami się pławią w swoich urojonych i prowokowanych cierpieniach. Oni naprawdę nie są tacy niewinni ani bezbronni jakich próbują z siebie robić. Omijać szerokim łukiem, i nie wahać się ani chwili. pomyślcie zawsze ile życia macie jeszcze do uratowania.

odpowiedz

3
2
~Christy 2010-11-14 (11:59) 5 lat 11 dni 9 godzin i 18 minut temu

Co za masa bzdur!!!
po pierwsze gdzie tu są jakies rady ??? i co za masa bzdur ...niesatyfskacjonujący sex??? brednie - neurotyk czuje o wiele mocniej niż reszta świata stąd sukcesy w sztuce np ;-) małżeństwo generalnie zabija samego neurotyka bo to ON daje z siebie najwięcej patrz :perfekcjonizm :) kompletne nieporozumienie ...kto to pisał ???

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~Enen 2010-11-14 (18:20) 5 lat 11 dni 2 godziny i 57 minut temu

tica cati ititi tititica aceae
r zakomunikował mózg . Ustaw promień na wartość 2 ...........prawda ? - nie ! brak potasu i magnezu w organiźmie prawdopodobnie na skutek nadmiernej ilości kawy i nie dotlenienia . Zastanawia mnie czasem Neurictics ... to to czy jeśli źródło komunikuje problem czy jest to związane z samym jądrem czy z powłoką zewnętrzną . Znów powrót na ziemię - tak tego nie lubię . Nauka :(

odpowiedz

Kim jest mąż Beaty Szydło
Kim jest mąż Beaty Szydło
Zapraszamy na wesołą farmę
Zapraszamy na wesołą farmę
Noszą szpilki mimo problemów zdrowotnych
Noszą szpilki mimo problemów zdrowotnych
Styl pierwszych dam
Styl pierwszych dam