MODNE SPOJRZENIE
ModneSpojrzenie

MODNE SPOJRZENIE

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, a to, co widzimy, jest odbiciem naszego wnętrza. Co dostrzegasz, gdy patrzysz w lustro? Myślisz o sobie dobrze? To, w jaki sposób postrzegasz siebie samego, determinuje jakość życia. Wysokie poczucie własnej wartości zapewnia nam wewnętrzny spokój, uwalnia od niepotrzebnych porównań z innymi osobami i pozwala cieszyć się życiem.
Zacznij patrzeć na siebie oczami ludzi, którzy cię kochają i w pełni akceptują. Uwolnij się od złudnych przekonań. Jesteś wyjątkowa, a twoje oczy są tego najlepszym dowodem. Przecież na świecie nie ma osób o takich samych oczach - każda tęczówka jest niepowtarzalna, tak jak TY.
MODNE SPOJRZENIEIdealne okulary przeciwsłoneczne – jak je znaleźć?

Lato tuż tuż, pora więc poszukać okularów przeciwsłonecznych na ten sezon. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Na trendy, kształt dopasowany do rysów twarzy, a także kolor opraw i soczewek, które będą współgrały z naszą osobowością.

Paulina Kurowska-Ciupka
Katarzyna Zajączkowska:  Masowo doświadczamy poczucia niewystarczalności, mierzymy się z rozczarowaniem sobą i swoim ciałem.
MODNE SPOJRZENIEKatarzyna Zajączkowska: Próbujemy uniknąć odrzucenia i zasłużyć na lajka od życia

Bujna przyroda południowej Estonii, drewniana sauna z dala od zgiełku miasta i nagie, kobiece ciała w różnym wieku, otoczone parą i unoszącą się w rozgrzanym powietrzu wzajemną troską.

Katarzyna Zajączkowska
O historii okularów przeciwsłonecznych
MODNE SPOJRZENIESeks, syfilis i gwiazdy Hollywood, czyli historia okularów przeciwsłonecznych

Moje najwcześniejsze wspomnienie z okularami przeciwsłonecznymi to oglądanie przez zielonkawe szkiełka zaćmienia słońca. Okrągłe, plastikowe ramki w kwiaty i wrażenie, że nie widzi mnie nikt, za to ja oglądam coś niesamowitego.

Joanna Hoffmann
Oprawki Anne Marii
MODNE SPOJRZENIEMała zmiana – wielki efekt. Czyli dlaczego zmiana oprawek jest w stanie odmienić nasze życie

Mała zmiana może wywołać w naszym życiu kaskadę nowych doświadczeń, pchnąć nas na przód i odmienić naszą dotychczasową rzeczywistość. W tym procesie niebagatelną i niedocenianą role odgrywa to, jak wyglądamy. Zmiana wyglądu pociąga za sobą zmianę w życiu. Warto sobie to uświadomić.

Paulina Kruk
Dla mnie taniec jest także piękną lekcją o odpuszczeniu i ciekawości
MODNE SPOJRZENIEKiedy tańczę, opowiadam moją historię poprzez ciało. To podróż do siebie

Taniec to coś więcej niż ruch. To spotkanie ze sobą. To przypomnienie o naszym wewnętrznym kolorycie, o każdym żywiole, który w nas mieszka. To podróż do wnętrza siebie.

Karolina Chudek
Kobiety, które poczuły powołanie w macierzyństwie
MODNE SPOJRZENIEKariera to nie wszystko. Dopiero w macierzyństwie odnalazły swoje prawdziwe powołanie

Kariera czy macierzyństwo? Wiele kobiet decyduje, że po narodzinach dziecka zrezygnuje z pracy, by móc spędzić jak najwięcej czasu z maleństwem. - Wiedziałam, że chcę oddać temu maleństwu siebie. Przynajmniej przez najbliższe lata - mówi Sara w rozmowie z Wirtualną Polską.

Paulina Żmudzińska
Margaret okulary traktuje jak biżuterię
MODNE SPOJRZENIEW dzieciństwie wołali za nimi "okularnica". Dziś z okularów uczyniły atut

Potrafią nadać twarzy niepowtarzalnego charakteru, złagodzić lub wyostrzyć rysy, stać się częścią ekstrawaganckiej stylizacji lub dodatkiem zmieniającym całkowicie jej charakter. Okulary, bo o nich mowa, mają coraz szersze grono wielbicielek.

Katarzyna Pawlicka
Co trzeba wiedzieć o hennie?
MODNE SPOJRZENIEWszystko o hennie. Stylizacja brwi może podnieść naszą samoocenę

Posiadaczki ciemnych i gęstych brwi to prawdziwe szczęściary. Lecz kobiety, które nie zostały w ten sposób obdarzone przez naturę, nie mają powodów do zmartwień. Mogą bowiem zdecydować się na zabieg stylizacji brwi henną. Czy jest dla każdego? Jak może wpływać na samoocenę? Ekspertka odpowiada.

Oliwia Rybiałek
O biżuterii, która pomaga wyrazić siebie i swoje emocje
MODNE SPOJRZENIEBiżuteria to nie tylko błyszczący dodatek. To, co nosimy, jest symbolem inspiracji, energii i radości z życia

Wierzę, że biżuteria może nam pomóc wyrażać to, co w środku i wspierać nasze wewnętrzne piękno. Odpowiednio dobrana może dać nam przestrzeń na podkreślenie potencjału osobistego, wrażliwości oraz temperamentu.

Karolina Chudek
MODNE SPOJRZENIE5 największych trendów okularowych tego sezonu

Start nowego sezonu to moment na przyjrzenie się wkraczającym wraz z nową porą roku trendom. Sprawdzamy więc, jakie okulary (przeciwsłoneczne i korekcyjne) będą modne tej wiosny. Od razu uprzedzamy, że trendów jest cała masa!

Paulina Kurowska-Ciupka
MODNE SPOJRZENIEDodatek, który jak żaden inny oddaje nasz charakter

Okulary to nie tylko dodatek niezbędny dla osób z wadą wzroku. To także jeden z najbardziej wyrazistych elementów stroju, który nadaje charakter całej stylizacji i wpływa na to, jak postrzegają nas inni.

Paulina Kurowska-Ciupka
MODNE SPOJRZENIEDlaczego kochamy metamorfozy i jak możemy przeprowadzić je w ekspresowym tempie?

Kobiety kochają metamorfozy. Zarówno te bardziej, jak i mniej spektakularne. Można spotkać się nawet z opinią, że zmiana wyglądu jest częścią kobiecego DNA. Czy to wynik kobiecej próżności i przesadnej dbałości o wygląd, czy raczej samoświadomości i chęci zabawy modą?

Paulina Kurowska-Ciupka
Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?
MODNE SPOJRZENIETakich okularów nie kupuj. Wiele osób popełnia ten błąd

Wakacje to czas, w którym większość z nas kupuje okulary przeciwsłoneczne. Niestety – jak mówią eksperci – wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakie konsekwencje dla zdrowia może pociągać za sobą noszenie złej jakości szkieł.

W ubiegłym roku wykonano 1335 przeszczepów rogówki
MODNE SPOJRZENIEPokaż mi swoje oczy, a powiem ci, kim jesteś. Co mówi o nas kolor tęczówki?

Wiele osób wierzy, że oczy są zwierciadłem duszy. To w oczach mają się skrywać nawet najgłębiej chowane uczucia. Co o nas samych mówi natomiast kolor tęczówek? Od lat spora część społeczeństwa wierzy, że ich barwa jest nie bez znaczenia.

Makijaż idealny do okularów - stosuj te proste triki
MODNE SPOJRZENIEObalamy największe mity. Jaki makijaż dla okularnicy?

Gdy masz wyraziste oprawki, nie szalej z kolorem na powiece. Duża ilość podkładu sprawi, że okulary nie odbiją ci się na nosie. To tylko niektóre z mitów dotyczących makijażu dla osób noszących okulary. Poznaj proste triki, dzięki którym zabłyśniesz.

Agnieszka Woźniak