UrodaSyndrom technoszyi

Syndrom technoszyi

Syndrom technoszyi
Źródło zdjęć: © 123RF
19.01.2015 13:51, aktualizacja: 20.01.2015 09:32

Skóra osób, które często korzystają ze smartfona lub tabletu, szybciej się zestarzeje.
Brytyjscy uczeni odkryli „syndrom technoszyi", który dotyczy osób często wpatrujących się w smartfony, tablety i komputery.

Skóra osób, które często korzystają ze smartfona lub tabletu, szybciej się starzeje. Brytyjscy uczeni odkryli syndrom technoszyi, który występuje najczęściej u osób w wieku od 18 do 39 lat, które mają średnio trzy urządzenia cyfrowe i spoglądają w ekrany do 150 razy dziennie

Dermatolodzy z The London Clinic twierdzą, że stałe zginanie karku towarzyszące spoglądaniu na ekran prowadzi do zwiotczenia skóry, opadania policzków i wyraźnych załamań skóry w okolicach obojczyków.

- Marszczenie się i wiotczenie skóry policzków oraz szyi dotyczyło głównie kobiet w średnim wieku. W ostatnich dziesięciu lat jednak „technoszyja" stała się problemem pań w młodszym wieku - mówi Christopher Rowland Payne z The London Clinic na łamach dziennika "The Telegraph".

Wcześniejsze pokolenia martwiły się przede wszystkim o „strefę T", tj. czoło, nos i brodę. Teraz dermatolodzy ostrzegają przed szybszym starzenie się „strefy Y", tj. dolnych partii twarzy, szyi i dekoltu. Branża kosmetyczna już zdążyła zareagować na nowe zjawisko. Przykładowo, marka Yves Saint Laurent opracowała produkty, które mają zwalczać objawy „technoszyi". Preparaty mają zawierać cząsteczkę, która powstrzyma utratę sprężystości skóry w „strefie Y".

Na podstawie telegraph.co.uk/(gabi), WP Kobieta

POLECAMY:

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także