Sekret, który może pomóc każdej kobiecie

Sylwia Rost / 04.11.2013
WP.PL>
 AAA
Ćwiczenia
Nie powinny zająć ci więcej niż kilka minut dziennie. To najlepszy sposób, żeby wykonywać je systematycznie. Wystarczy kilkanaście powtórzeń, żeby po kilku tygodniach zauważyć znaczną różnicę.
Możesz wybrać kilka ćwiczeń lub zrobić wszystkie.

Ćwiczenie 1: Połóż się na ziemi, ugnij kolana. Wypchnij miednicę do góry, trzymając stopy i głowę na ziemi. Potem powolnym ruchem opuść ciało z powrotem na dół. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Ćwiczenie 2: Ustaw stopy na szerokości bioder, ugnij nogi w kolanach. Pochyl się do przodu, opierając dłonie na udach. Wypchnij plecy do góry, mocno je zaokrąglając. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Ćwiczenie 3: Przejdź do klęku podpartego. Ustaw kolana pod biodrami i rozstaw na szerokość bioder. Dłonie ułóż pod barkami na szerokość ramion, utrzymując plecy proste. Nie zmieniając pozycji, zrób wydech i unieś prawą rękę w przód i lewą rękę w tył. Kończyny unieś na wysokość tułowia. Nie wyginaj się w odcinku lędźwiowym. Potem wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie na drugą stronę. Zrób 10 powtórzeń.

Ćwiczenie 4: Połóż się na boku z nogami wysuniętymi lekko do przodu. Jedną rękę połóż pod głowę. Następnie na wydechu delikatnie przyciągnij pępek do kręgosłupa, jednocześnie wydłużając odcinek lędźwiowy i całe ciało tak, by twoje nogi uniosły się nad podłogę. Wytrzymaj tak kilka sekund. Zrób 10 powtórzeń na każdą stronę.

Te przykładowe ćwiczenia nie tylko pomogą wytrenować mięśnie dna miednicy, ale też genialnie wpłyną na sylwetkę. Szybko zauważysz, że całe ciało zaczyna robić się jędrniejsze. Jeśli jednak danego dnia nie masz czasu na ćwiczenia, wypróbuj warianty, które nie wymagają nawet wstawania z krzesła:

Ćwiczenie 1: Siedząc na krześle, zaciśnij pośladki w taki sposób, żeby zaczęły zbliżać się do siebie kości kulszowe. Potrzymaj kilka sekund, po czym delikatnie rozluźnij mięśnie. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.

Ćwiczenie 2: Siedząc na krześle, włóż między kolana piłkę lub zwinięty ręcznik. Zaciśnij uda, potrzymaj kilka sekund i rozluźnij. Powtórz całość 15 razy.

Proste, prawda? Tylko tyle trzeba, żeby przez długi czas cieszyć się dobrym zdrowiem i nie martwić się o higienę. Pamiętaj jednak, że nic nie zastąpi konsultacji z lekarzem specjalistą: ginekologiem bądź urologiem.

Tekst: Sylwia Rost

(sr/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

Jaka część ciała starzeje się najszybciej?

Walka z otyłością wymaga nowego podatku

Dieta, którą poprze każdy lekarz

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2
oceń
tak 81 79.41%
nie 21 20.59%

Galerie


Opinie (127)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~amelia 2013-11-13 (13:10) 2 lata 2 miesiące 24 dni 3 godziny i 17 minut temu

Moj problem meczyl mnie przez pare lat i myslalam ze juz nigdy nie zostane wyleczona z tego. Udalam sie do miejsca o ktorym wiele dobrego slyszalam, a mianowicie Kliniki Beautymed , gdzie po konsultacji zakwalifikowano mnie na zabieg laserowy . Jestem zachwycona obsluga i efektem zabiegu. Polecam !

odpowiedz

24
66
~znafca 2013-11-04 (20:20) 2 lata 3 miesiące 1 dzień 20 godzin i 7 minut temu

może jest na forum jakaś cichodajka co za około 45PLN zrobi robote? Może być stare pudło po 30-stce uwielbiam ikony.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

11
4
~kat68 2013-11-04 (23:01) 2 lata 3 miesiące 1 dzień 17 godzin i 26 minut temu

Bardzo wazny miesien Kegla (pelvic floor muscle) powinni cwiczyc wszyscy, kobiety i mezczyzni! Dla kobiet wazne przed porodem, po porodzie, przed menopauza, w trakcie, czyli cale zycie, a dla mezczyzn wazny miesien zapobiegajacy rakowi prostaty. Kazdy powinien to wiedziec! Plus duzy benefit - ulepszone zycie seksualne! Niestety, edukacja w tym temacie jest niewystarczajaca. A wystarczy proste cwiczenie w postaci skurczow (szybkich i wolnych na przemian) 5 minut dziennnie, np. w trakcie ogladania tv lub w czasie jazdy samochodem, tak jakbysmy chcieli zatrzymac "siusiu" w trakcie. I tyle. Warto poczytac na ten temat i polecam wszystkim. Ja ucze swoich klientow na zajeciach razem z aktywacja glebokich miesni stabilizujacych (core muscles).

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
1
~cytrynia 2013-11-05 (17:53) 2 lata 3 miesiące 22 godziny i 34 minuty temu

W ciągu zaledwie pięciu lat, działacze PO, ich znajomi i rodziny wzbogacili się o 200 mln zł ze spółek Skarbu Państwa, podaje „Puls Biznesu”. Na łamach gazety opublikowana została „Lista wstydu Platformy Obywatelskiej”, która obrazuje skalę drenażu państwowej kasy do prywatnych kieszeni działaczy PO. Na liście znalazły się nazwiska 428 działaczy Platformy Obywatelskiej, członków ich rodzin i znajomych, którzy przez ostatnie pięć lat czerpali spore zyski ze spółek Skarbu Państwa. Wśród prominentnych działaczy PO utrzymywanych z państwowych pieniędzy było dwóch byłych ministrów (Aleksander Grad, Zbigniew Derdziuk) i jedenastu wiceministrów(Zdzisław Gawlik, Marcin Idzik, Lilla Jaroń, Adam Leszkiewicz, Andrzej Panasiuk, Zbigniew Rapciak, Joanna Schmid, Radosław Stępień, Maciej T., Jacek Weksler, Krzysztof Żuk), czterech senatorów PO (Jan Michalski, Franciszek Adamczyk, Stanisław Bisztyga, Tadeusz Maćkała) oraz jedenastu posłów (Jarosław Charłampowicz, Marcin Kierwiński, Lucjan Pietrzczyk, Krystyna Poślednia, Leszek Cieślik, Józef Klim, Adam Krupa, Michał Marcinkiewicz, Jan Tomaka, Łukasz Tusk, Marek Zieliński). Z ustaleń gazety wynikało, że partyjnych działaczy PO można było znaleźć we wszystkich większych i prawie wszystkich mniejszych firmach skarbu państwa. Wystarczyło choćby spojrzeć na PGE pod rządami Tomasza Zadrogi, gdzie w samych zarządach i radach nadzorczych znalazło się miejsce dla ponad 50 działaczy partii Tuska.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~mango 2013-11-05 (20:10) 2 lata 3 miesiące 20 godzin i 17 minut temu

Skąd się mogła wziąć sympatia naczelnego "Gazety Wyborczej" do "ludzi honoru" w rodzaju gen. Czesława Kiszczaka. Trzej najważniejsi członkowie rodziny Adama Michnika to: - jego ojciec Ozjasz Szechter, który w dwudziestoleciu międzywojennym aktywnie działał w ruchu komunistycznym. Szechter był zastępcą członka Komitetu Centralnego nielegalnej Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy dążącej do oderwania od Polski Galicji Wschodniej i Wołynia oraz przyłączenia tych ziem do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Za "próbę zmiany przemocą ustroju Państwa Polskiego i zastąpienia go ustrojem komunistycznym oraz oderwania od państwa polskiego południowo-wschodnich województw" został skazany przez sąd na 8 lat więzienia. Po wojnie był członkiem PZPR. - jego matka Helena Michnik. Przed II wojną światową była współorganizatorką komunistycznej organizacji pionierskiej im. Lenina w Polsce. Po 1945 r. wykładała w szkole Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego podległego Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego - jego przyrodni brat Stefan Michnik - stalinowski zbrodniarz, sędzia i adwokat, informator i rezydent Informacji Wojskowej. Członek Polskiej Partii Robotniczej i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 1952 r. przewodniczył składom sędziowskim sądzącym schwytanych członków żołnierzy podziemia niepodległościowego i członków dawnej partyzantki antyhitlerowskiej. Był sędzią m.in. w procesie por. Andrzeja Czaykowskiego (bohaterskiego żołnierza Armii Krajowej i cichociemnego), w którego egzekucji uczestniczył Teraz wiemy, skąd autor słów "Odpieprzcie się od generała!" (o Wojciechu Jaruzelskim) i "Generał Kiszczak jest człowiekiem honoru" czerpał natchnienie.

odpowiedz

2
0
~w-w 2013-11-05 (19:31) 2 lata 3 miesiące 20 godzin i 56 minut temu

a gdzie znajdziesz dziewice jak ma roczek to siada na smoczek

odpowiedz

0
3
~http://x.berith.pl/sexiruda 2013-11-05 (19:27) 2 lata 3 miesiące 21 godzin i 1 minutę temu

zapraszam do mnie

odpowiedz

8
12
~h 2013-11-04 (21:32) 2 lata 3 miesiące 1 dzień 18 godzin i 55 minut temu

czy zrobienie loda to zdrada

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

12
1
~adziunia3 2013-11-04 (20:52) 2 lata 3 miesiące 1 dzień 19 godzin i 35 minut temu

Gratuluję osobie która potrafi zrobić ćwiczenie nr 3 w klęku podpartym prawa ręka w przód lewa w tył;P pewnie chodzi tu o prawą rękę i lewą nogę...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

21
2
~MAX 2013-11-04 (21:40) 2 lata 3 miesiące 1 dzień 18 godzin i 47 minut temu

A MNIE ZONA ZDRADZA W NIEMCZECH

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi