UrodaOlejek rycynowy - środek cud w pielęgnacji urody

Olejek rycynowy - środek cud w pielęgnacji urody

Olejek rycynowy - środek cud w pielęgnacji urody

Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym, stosowany był od wieków w medycynie. Przynosił ulgę przy bólach brzucha, leczył bezsenność i infekcje skórne. Od lat znany jest jako jeden z najlepszych środków przeczyszczających. Świetnie sprawdza się jednak także w pielęgnacji urody. Szeroko wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym, m.in. do produkcji mydeł, dezodorantów, pomadek czy perfum. Możesz wypróbować jego działanie, stosując olejek rycynowy w naturalnej postaci.

Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym, olejek rycynowy stosowany był od wieków w medycynie. Przynosił ulgę przy bólach brzucha, leczył bezsenność i infekcje skórne. Od lat znany jest jako jeden z najlepszych środków przeczyszczających. Świetnie sprawdza się jednak także w pielęgnacji urody. Szeroko wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym, m.in. do produkcji mydeł, dezodorantów, pomadek czy perfum. Możesz wypróbować jego działanie, stosując olejek rycynowy w naturalnej postaci.

Rozjaśnia przebarwienia, zapobiega zmarszczkom

Pojawiające się na skórze zmiany pigmentacyjne optycznie dodają lat. Jeśli chcesz pozbyć się brązowawych plamek, wcieraj w nie dwa razy dziennie okrężnymi ruchami olejek rycynowy. Najpierw wyblakną, a potem powinny zniknąć całkowicie. Olejek zapobiega też zmarszczkom i wygładza skórę, przenikając do jej głębszych warstw. Jeśli zależy ci na tym, by uchronić się przed kurzymi łapkami, zastosuj olejek rycynowy na noc, wcierając niewielką ilość wokół oczu. Możesz także nałożyć go na całą twarz, ale w tym przypadku najlepiej zmyj po upływie 2-3 godzin. Soda oczyszczona pozwoli usunąć resztki olejku skuteczniej niż sama woda.

Na podst. Skinverse.com Izabela O'Sullivan (ios/mtr), kobieta.wp.pl

1 / 8

Pielęgnuje dłonie

Obraz
© 123RF

Olejek rycynowy może być stosowany jako dodatkowa terapia nawilżająca dla twoich dłoni. Szczególnie warto zaaplikować go na skórę, jeśli masz za sobą sobotnie sprzątanie lub kilka godzin spędzonych w kuchni. Może się jednak także przydać przy manikiurze. Wtarty w skórki od paznokci, zmiękczy je i ułatwi wycinanie. Swoim dłoniom możesz także zafundować bardziej długotrwałą terapię. Smaruj je co wieczór przed snem olejkiem rycynowym. Skóra stanie się delikatniejsza, skórki bardziej miękkie, a paznokcie mniej łamliwe.

2 / 8

Działa jak tonik

Obraz
© 123RF

Oczyszczanie twarzy olejem? Taki pomysł może wydawać się niedorzeczny, ale eksperci przekonują, że ma swój sens. Olejek rycynowy zapobiega stanom zapalnym i znakomicie się sprawdza przy usuwaniu ze skóry wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu, że nie zmywasz z twarzy jej naturalnych lubrykantów za pomocą mydła i wody, łatwiej jest utrzymać balans nawilżenia skóry. Nie będzie musiała "nadprodukować" sebum, by zrekompensować to, które zmyłaś, używając innych kosmetyków. Po oczyszczeniu twarzy olejkiem rycynowym, pory będą swobodnie oddychać.

3 / 8

Dba o stopy

Obraz
© 123RF

Olejek rycynowy nie tylko zmiękczy niewinnie wyglądające skórki od paznokci. Poradzi sobie także ze zrogowaciałym naskórkiem u stóp, popękanymi piętami, a nawet z odciskami. Najskuteczniej zadziała, jeśli kurację przeprowadzisz wieczorem. Przed pójściem spać, nasmaruj stopy olejkiem i załóż bawełniane skarpetki. To dobra metoda nie tylko na pozbycie się stwardnień i odcisków, ale też na złagodzenie bólu pięt czy poduszek. Z powodzeniem możesz ją wypróbować po całym dniu, spędzonym w butach na obcasach.

4 / 8

Usuwa znamiona i kurzajki

Obraz
© 123RF

Codziennie wieczorem wcieraj olejek rycynowy w te, których chcesz się pozbyć. Po kilku tygodniach zauważysz, że zaczynają się kurczyć. Jeśli będziesz kontynuować kurację, ostatecznie znikną, nie pozostawiając żadnego śladu. Całkowite usunięcie kurzajek lub znamion może zająć od dwóch do trzech miesięcy, ale dzięki temu, że proces odbywa się powoli, możesz być pewna, że nie ucierpi na nim skóra. Niektórzy twierdzą, że nieco szybsze rezultaty można uzyskać dodając do olejku sody oczyszczonej.

5 / 8

Przeciw rozstępom

Obraz
© 123RF

Olejek rycynowy nie tylko doskonale nawilża skórę, dbając o jej równowagę, ale także pomaga zapobiegać rozstępom. Bezpiecznie mogą go stosować kobiety w ciąży. Wsmarowuj jego niewielkie ilości w okolice brzucha i ud, aby nie dopuścić do powstania wrzecionowatych pasm. Jeśli natomiast szukasz efektywnego sposobu na pozbycie się już istniejących rozstępów, zmieszaj łyżkę olejku rycynowego z dwiema łyżkami migdałowego i wcieraj w skórę okrężnymi ruchami. Zostaw na 10-15 minut, a następnie zmyj.

6 / 8

Leczy trądzik

Obraz
© 123RF

Zawarty w oleju kwas rycynolowy ma silne działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne. Dzięki swojej niewielkiej masie molekularnej może przenikać głęboko do skóry i skutecznie leczyć trądzik. Jeśli masz problemy z cerą, zastosuj następującą kurację: najpierw przyłóż do twarzy ściereczkę, nawilżoną ciepłą wodą. Taki kompres pozwoli otworzyć pory. Następnie wmasuj w skórę niewielką ilość olejku rycynowego i zostaw na noc. Powtarzaj ten zabieg codziennie przez około 1-2 tygodnie. Po tym czasie powinnaś zauważyć efekty.

7 / 8

Kompleksowo dba o włosy

Obraz
© 123RF

Olejek rycynowy znakomicie się sprawdza jako naturalny kosmetyk do pielęgnacji włosów. Zawiera kwasy omega-9, witaminę E, proteiny i inne składniki odżywcze. Sprawi, że włosy będą bardziej lśniące, a także wzmocni i wygładzi ich strukturę. Z powodzeniem można go także stosować na rozdwojone końcówki. Nałóż olejek rycynowy na całej długości włosów i pozostaw na 15 minut. Dopiero potem umyj je szamponem. Ten naturalny środek przeciwdziała także wypadaniu włosów. Wcieranie go w skórę czaszki pobudzi porost nowych w ciągu kilku miesięcy.

8 / 8

Piękne brwi i rzęsy

Obraz
© 123RF

Aby nadać włoskom mocniejszego wyglądu, wcieraj wieczorem w brwi i u nasady rzęs odrobinę olejku rycynowego. Nie tylko uchroni je to przed wypadaniem, ale także sprawi, że szybciej będą rosły i staną się bardziej gęste. Część kobiet podchodzi do tej metody z rezerwą, obawiając się, że stymulujący porost włosów olejek rycynowy zadziała także na sąsiednie okolice twarzy i spowoduje pojawienie się niepożądanego owłosienia. Eksperci zapewniają jednak, że taka sytuacja na pewno się nie zdarzy, gdyż środek działa wyłącznie tam, gdzie włosy już są.

Na podst. Skinverse.com Izabela O'Sullivan (ios/mtr), kobieta.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (20)