Zbyt gorąco w mieszkaniu? Ratunkiem produkt za pięć złotych z apteki

Zbyt gorąco w mieszkaniu? Ratunkiem produkt za pięć złotych z apteki

Jak obniżyć temperaturę w mieszkaniu?
Jak obniżyć temperaturę w mieszkaniu?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | RioPatuca
oprac. PŻm
04.07.2023 14:00, aktualizacja: 04.07.2023 14:56

Polska zmaga się z upałami. Specjaliści zalecają, aby unikać niepotrzebnego przebywania na zewnątrz podczas największego nasilenia promieni słonecznych. Ale co zrobić, gdy wysokie temperatury stają się problemem również w naszych domach? Mamy na to sposób.

Ekstremalne temperatury, duszność i palące słońce sprawiają, że najchętniej pozostalibyśmy w domu. I słusznie - w godzinach, kiedy słońce jest najbardziej intensywne, najlepiej unikać wychodzenia na zewnątrz bez konieczności. Okazuje się, że istnieje skuteczny sposób na walkę z upałem, a potrzebny do tego produkt można nabyć w każdej aptece za zaledwie pięć złotych.

Jak schłodzić mieszkanie?

Podczas upałów jedyne, o czym marzymy, to relaks w wychłodzonym mieszkaniu. Co jednak zrobić, jeśli nasze lokum szybko się nagrzewa? Największy problem mają osoby, których mieszkanie umieszczone jest od południowej strony budynku.

Nie każdy ma możliwość zakupu i instalacji klimatyzacji lub przenośnego klimatyzatora. Niestety jest to dość spory wydatek. Niektórzy z nas ratują się wiatrakiem. Może on przynieść ulgę, ale problem polega na tym, że nie obniża temperatury w pomieszczeniu, tylko porusza ciepłe powietrze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Produkt z apteki w sam raz na upały

Niektórzy zasłaniają okna roletami lub zasłonami, aby zatrzymać promienie słoneczne przedostające się do wnętrza. Można także nabyć w aptece specjalną folię ratowniczą NRC, znaną również jako koc termiczny, i zamocować ją w oknie srebrną stroną na zewnątrz. Powłoka będzie odbijać promienie słoneczne, co spowoduje obniżenie temperatury w mieszkaniu.

Warto również pamiętać, że otwieranie okien nie przyczyni się do obniżenia temperatury w mieszkaniu. Niestety w ten sposób tylko wpuszczamy do środka gorące powietrze z elewacji budynku, przez co w naszym domu jest jeszcze cieplej. W okresie letnim najlepiej wietrzyć dom w nocy, kiedy temperatury są niższe.

W ciągu dnia nie zapominajmy także o najprostszych rozwiązaniach. W tym przypadku niezastąpione mogą okazać się chłodne prysznice i picie przynajmniej dwóch litrów wody.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta