Nie możesz spać w upał? Zrób tak, a zaśniesz w mig
Upał może być dużym problemem dla naszego komfortu podczas snu. Często ze względu na wysokie temperatury nie możemy zasnąć lub budzimy się kilka razy w ciągu nocy. Okazuje się jednak, że istnieje pozycja do snu, która może nam pomóc.
Fala upałów odwiedziła Polskę - temperatury w ciągu dnia przekraczają 30 stopni, w nocy natomiast osiągają kilkanaście stopni, w zależności od regionu kraju. Może to sprawić, że będziemy mieli problemy z zaśnięciem.
Co zrobić, gdy jest gorąco w nocy?
Jak przetrwać upały w nocy? Istnieje wiele różnych sposobów na to, aby złagodzić skutki wysokich temperatur. Przede wszystkim warto zmienić pościel na poszewkę z bawełny lub innego naturalnego materiału. Satynowe czy poliestrowe poszewki sprawią, że błyskawicznie będziesz zlany potem. Podczas upalnych nocy pościel należy też zmieniać częściej niż zwykle. Podobnie z piżamą - postawmy na luźne kroje z naturalnych tkanin, najlepiej bawełnianych.
Wysokie temperatury w nocy nie będą też doskwierać, gdy zastosujemy banalną sztuczkę. Wystarczy skorzystać z termoforu, jednak zamiast nalewać do niego gorącej wody, wypełnijmy go lodowatą. Długo utrzyma niską temperaturę i będzie przyjemnie chłodził. Warto też spać z otwartymi oknami. W ciągu dnia upał sprawi, że mieszkanie się nagrzeje, ponieważ dostanie się do niego dużo gorącego powietrza. W nocy jednak, kiedy jest nieco chłodniej, będziemy mieli lekki przeciąg.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Domowe sposoby na oparzenie słoneczne. Proste triki, które natychmiast uśmierzą ból
Jak radzić sobie z upałem w nocy?
Jak spać w czasie upałów? Okazuje się, że również pozycja, którą przyjmujemy na materacu ma znaczenie. Opowiedział o tym na TikToku James Leinhardt, założyciel marki materacy i poduszek Levitex. Jego zdaniem, kiedy chcemy ochłodzić się podczas upału, powinniśmy spać na boku, aby ograniczyć kontakt z podłożem. Zaznaczył też, że najcieplejszymi częściami ciała jest czoło oraz dół kręgosłupa.
- Pomyśl o najlepszej pozycji do spania, aby zmniejszyć ciepło w tych obszarach - podkreślił specjalista. - Kiedy leżysz w tej pozycji, masz najmniejszy kontakt ciała z łóżkiem, więc ciepło naturalnie ucieka znacznie szybciej niż wtedy, gdy leżysz na plecach.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl