Trwa ładowanie...

Fryzury ślubne do wianka

Fryzury ślubne do wianka to nie tylko rozpuszczone loki, lecz także różnego rodzaju upięcia. Kwiatowe ozdoby we włosach są wprost stworzone dla panien młodych kreujących się na delikatną rusałkę. Duże i małe plecionki powoli zaczynają wypierać welony. Moda ślubna wraca więc do swoich prasłowiańskich korzeni.

Share
Fryzury ślubne do wiankaŹródło: Facebook.com
d361ea7

Fryzury ślubne z wiankiem – komu pasują?

Na fryzury ślubne z wiankiem decydują się panny młode, które cenią sobie naturalność i dziewczęcy wdzięk. Kwiatowe ozdoby do włosów współgrają idealnie ze stylizacjami ślubnymi utrzymanymi w stylach rustykalnym i folkowym. Mogą kojarzyć się zarówno z sielską, skromną uroczystością w przyleśnym zaciszu, jak i z tradycyjnym ludowym weselem. Wszystko zależy od wielkości wianka i gatunku kwiatów, które zostały wykorzystane do jego uplecenia.* Delikatne wianki ślubne *można zrobić z gipsówki, lawendy czy liści pistacji. Do bardziej okazałych wykorzystywane są róże, piwonie, słoneczniki, a nawet kłosy zbóż i jarzębina. Trzeba brać pod uwagę trwałość roślin, chyba że w grę wchodzi wianek ślubny ze sztucznych kwiatów.

Fryzury ślubne do wianka to najczęściej rozpuszczone loki unsplash.com
Fryzury ślubne do wianka to najczęściej rozpuszczone loki Źródło: unsplash.com

Wybór wianka zależy nie tylko od stylu wesela, ale także od typu urody panny młodej. Dziewczyny o jasnej karnacji i cienkich włosach duża ozdoba mogłaby przytłoczyć. Decydując się na tego rodzaju dekorację, trzeba wziąć pod uwagę swój kształt twarzy. Wianek nie służy okrągłym buziom, ale osadzony głęboko, nad linią brwi, jest w stanie skrócić zbyt wysokie czoło. Tym dziewczynom, które obawiają się podkreślenia krągłości, zamiast wianka floryści proponują "półwianki", czyli rozłożyste kompozycje kwiatowe na opasce ślubnej lub grzebieniu.

Jaka powinna być fryzura ślubna do wianka?

Aby kwiatowa plecionka dobrze się trzymała, fryzura ślubna do wianka musi być gładka w miejscu jego przyczepu. Loki i upięcia można robić na wysokości poniżej skroni, a koki – w okolicach karku albo na samym czubku głowy. Nim fryzjerka zabierze się do układania włosów, powinna wiedzieć, że panna młoda planuje wystąpić w takiej ozdobie. Być może zaproponuje dodatkowe wzmocnienia, np. wplecenie wianka w koronę z warkoczy.

d361ea7

Przed układaniem warto także użyć odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji, których szeroką ofertę znajdziesz na WP radarOkazji.

Fryzury ślubne do wianka mogą być zrobione z kręconych lub prostych włosów iStock.com
Fryzury ślubne do wianka mogą być zrobione z kręconych lub prostych włosów Źródło: iStock.com

*Uczesaniem ślubnym *najczęściej wybieranym przez dziewczyny mające zamiłowanie do kwiatów, są luźne romantyczne fale, które opadają na ramiona. Nie brakuje również zwolenniczek prostych włosów. Taki minimalizm opłaca się tylko paniom mającym dużą dozę zaufania do swoich kosmyków i nie mierzyły się nigdy z problemem strączkowania. Wśród upięć królują efektowne dobierańce, czyli najmodniejsze ostatnio fryzur ślubne na bok.

Fryzury ślubne do wianka to nie tylko luźno opadające loki, lecz także romantyczne upięcia Facebook.com
Fryzury ślubne do wianka to nie tylko luźno opadające loki, lecz także romantyczne upięcia Źródło: Facebook.com

Fryzury ślubne do wianka – przegląd

Pannom młodym wybierającym fryzury ślubne do wianka przyświeca zwykle idea tzw. artystycznego nieładu. Nie znaczy to jednak, że plecionka z kwiatów pasuje tylko do takich nonszalanckich uczesań. Bardzo dobrze prezentuje się też z gładkim kokiem ślubnym w stylu hiszpańskim. Na wianek mogą sobie pozwolić kobiety zarówno o długich, jak i o krótkich kosmykach. Wszystkie zainteresowane powinny pamiętać nie tylko o wyważeniu proporcji, lecz także o doborze roślin w kolorze kontrastującym z odcieniem włosów.

Fryzury ślubne do wianka dobiera się na podstawie kształtu twarzy unsplash.com
Fryzury ślubne do wianka dobiera się na podstawie kształtu twarzy Źródło: unsplash.com
d361ea7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d361ea7
d361ea7