FitnessCienkie włosy? Zwiększ objętość!

Cienkie włosy? Zwiększ objętość!

Masz cienkie włosy? zobacz jak zwiększyć objętość włosów. Zaplanuj tydzień dla twoich włosów. Oczywiście, po tym czasie nie będzie ich nagle dwa razy więcej, ale sprawdzisz, czego potrzebują i nauczysz się o nie właściwie dbać.

Cienkie włosy? Zwiększ objętość!
Źródło zdjęć: © Shutterstock

Zaplanuj tydzień dla twoich włosów. Oczywiście, po tym czasie nie będzie ich nagle dwa razy więcej, ale sprawdzisz, czego potrzebują i nauczysz się o nie właściwie dbać.

Twoim włosom brakuje puszystości, są przyklapnięte, bez blasku i wrażliwe? Jeśli dodatkowo łatwo się łamią, końcówki rozdwajają się, a czapka i centralne ogrzewanie sprawiają, że „stają dęba”, musisz zastosować odpowiednie kosmetyki. Krok po kroku dowiesz się, jak o nie zadbać, by nabrały objętości i zdrowego wyglądu.

Krok pierwszy - diagnoza

Na początek dokładnie przyjrzyj się swoim włosom i określ, jaki masz z nimi największy problem. Jeśli zmagasz się z rozdwajającymi się końcówkami trzeba je obciąć, a resztę włosów odpowiednio odżywić, by zapobiec ich ponownemu rozwarstwianiu się. Przeanalizuj swoją codzienną dietę, być może brakuje w niej produktów, bogatych w witaminy A, C i E, które odgrywają ważną rolę w utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia włosów. Ich niedobór może prowadzić do utraty elastyczności, zahamowania wzrostu, a nawet wypadania. Jeśli natomiast są mocno przesuszone, musisz skupisz się na ich nawilżeniu, w ten sposób zapobiegniesz też ich elektryzowaniu się.

Krok drugi – peeling i maska

Na mokre włosy nałóż peeling do skóry głowy i masuj ją dokładnie okrężnymi ruchami. Efekt?Dokładnie oczyści ją z kurzu i resztek kosmetyków do stylizacji. Następnie zastosuj maskę, najlepiej taką, przeznaczoną do włosów cienkich, delikatnych, łamliwych, która odżywi i odbuduje ich uszkodzoną strukturę, ale bez dodatkowego obciążania. Peeling i maskę stosuj raz, maksymalnie dwa razy w miesiącu.

Krok trzeci - odżywka

Najlepiej używać odżywki po każdym myciu włosów, bo nawilża je i ułatwia rozczesanie. Czego szukać w składzie? Witamin A i E, które zapobiegają łamaniu, wyciągu z aloesu – nawadnia, a olejek jojoba wygładza. Natomiast polimery osadzają się na włosach i „odpychają” je od siebie. Efekt jest taki, że optycznie wydaje się ich o wiele więcej.
Jeśli skóra głowy przetłuszcza się, nakładaj odżywkę od połowy ich długości lub od ucha. Świetnie sprawdzą się też tego typu kosmetyki w sprayu. Takie mgiełki rozpyla się na całej długości lub tylko na końcówkach.
Te z ceramidami, pomogą „odbudować” zniszczone włosy. Pantenol zatrzymuje wilgoć, a więc będą odpowiednio nawilżone. Ekstrakty z owoców cytrusowych świetnie odświeżają i najlepiej stosować je, gdy skóra głowy ma tendencję do przetłuszczania się.

Mgiełki można aplikować na włosy wilgotne, jak i suche, w przeciwieństwie do odżywek w piance, które nakłada się na mokre i po kilku minutach spłukuje. Nawilżają, regenerują, ale nie obciążają nawet słabszych i delikatniejszych włosów.

Krok czwarty – masaż

Włosy cienkie, delikatne, ze skłonnością do wypadania można dodatkowo wzmocnić stosując tzw. masaż skalpu, czyli skóry głowy. Opuszkami palców dotykaj jej delikatnie, kręć małe kółka, a tam gdzie poczujesz ból (skóra może być np. naciągnięta po gumce) masuj mocniej.
Masaż pobudza cebulki włosowe, ale i skórę do produkcji sebum, może więc się szybciej przetłuszczać. Dlatego najlepiej zaplanować go przed myciem głowy. Dobierz też odpowiednią odżywkę (z ekstraktem z bursztynu, proteinami pszenicy, wyciągiem z pokrzywy, skrzypu polnego, lub słynnej czarnej rzepy). Wszystkie te składniki mają za zadanie wzmocnić cebulki, a więc zapobiec wypadaniu włosów, dodatkowo stymulując do wzrostu.

Krok piąty - szampon

Do mycia głowy używaj delikatnego szamponu, od czasu do czasu możesz stosować nawet dziecięcy. Najważniejsze, by włosów cienkich nie obciążać. Unikaj tych o gęstej perłowej konsystencji. Także produkty 2 w 1 nie są dla ciebie. W składzie warto szukać np. wyciągu z korzenia żeń-szenia, który regeneruje włosy, zapobiega ich łamaniu oraz dostarcza cebulkom energii, potrzebnej do wzrostu.
Sprawdzi się również olejek migdałowy, który świetnie nawilża, a także wyciągi roślinne – z pokrzywy lub skrzypu polnego, które wzmacniają. Nie służą im silikony oraz zbyt duża ilość składników aktywnych, zawartych w kosmetykach. Mogą one sprawić, że włosy staną się oklapnięte, szybko będą się przetłuszczać, nieładnie sklejać.

Krok szósty - stylizacja

Jeśli korzystasz z suszarki, pamiętaj o tym, aby powietrze w niej nie było gorące. Nie chodź też spać z mokrymi lub wilgotnymi włosami, bo wtedy szybciej się łamią i plączą. Tym cienkim nie służy również prostownica ani gorąca lokówka. Do stylizacji wybieraj kosmetyki lekkie w swojej formule. Lepiej zrezygnuj z gum, wosków i mocnych żeli, wypróbuj za to pianki zwiększające objętość, które dają świetny naturalny efekt.

Krok siódmy – codzienna pielęgnacja

By włosy były mocne, witalne trzeba je na co dzień odpowiednio traktować. Nie wolno ich szarpać, skręcać w ciasne koczki, używać gumek recepturek. Po umyciu nie trzymaj też ich za długo w turbanie z ręcznika, zamiast tego daj im raz w tygodniu wyschnąć bez suszarki. Warto też zainwestować w dobrą szczotkę lub grzebień. Nie tylko delikatnie rozczesze on włosy, ale też pobudzi cebulki do wzrostu, usunie nadmiar sebum, a włosy staną się zdrowe i z połyskiem.

Anna Woźniak

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)