UrodaModne fryzury asymetryczne

Modne fryzury asymetryczne

Modne fryzury asymetryczne
Źródło zdjęć: © iStock.com
Edyta Maciejczak
30.07.2017 07:45, aktualizacja: 30.07.2017 15:37

Fryzury asymetryczne to przede wszystkim odważne cięcia. Najwidoczniejsze zmiany zachodzą na krótkich fryzurach, ale asymetrię można także zastosować na włosach długich. Fryzury asymetryczne wymagają stosownej pielęgnacji, ponieważ podkreślają wszelkie niedociągnięcia naszych włosów. Ostre, wyraźnie cięcie odmieni wygląd kobiety.

Komu pasują fryzury asymetryczne?

Osoby z krótkimi włosami muszą wiedzieć, że fryzury asymetryczne wiążą się z codzienną, szczególną stylizacją. W przeciwnym razie włosy będą się zawijać i puszyć. Fryzura asymetryczna krótka najlepiej sprawdzi się u kobiet z okrągłą twarzą. Grzywka powinna być długa, sięgać do brody i opadać na jedną część twarzy. Reszta włosów może być zaczesana do tyłu. Stylizacja taka wysmukli policzki.

Asymetryczna fryzura będzie odpowiednia także dla pań o kwadratowej twarzy. Zbyt szeroką żuchwę wysmuklą włosy sięgające do ucha i asymetryczna grzywka. Krótkie fryzury asymetryczne zwracają uwagę przede wszystkim na twarz, wyostrzając jej rysy, dlatego polecane są głównie odważnym osobom.

Długa i półdługa fryzura asymetryczna będzie dobrą propozycją dla kobiet o okrągłej i kwadratowej twarzy. Nieregularny przedziałek, asymetryczna grzywka optycznie wydłużą twarz, wysmuklą ją i złagodzą rysy. Fryzura asymetryczna dobrze będzie wyglądać także u osób z owalną lub trójkątną twarzą. Forma grzywki nie ma tu większego znaczenia. Czy to nierówna, zaczesana na bok czy skośna – w każdej z nich osoby o takich kształtach będą się dobrze prezentować.

Fryzury asymetryczne polecane są także cienkim włosom, ponieważ charakteryzują się drapieżnością, zwiększą objętość delikatnych kosmyków.

Najmodniejsze fryzury asymetryczne

Najczęściej fryzury asymetryczne wybierają kobiety otwarte na zmiany i nietuzinkowe stylizacje. Poniżej prezentujemy propozycje najpopularniejszych fryzur asymetrycznych:

  • krótka fryzura z długą grzywką zaczesaną na bok – klasyczne cięcie modne w latach 90. Grzywka może sięgać do skroni lub trochę poniżej ucha. Warto dobrać jej długość do kształtu twarzy. Może być wycieniowana i zasłaniać czoło lub równa i przysłaniać twarz. Odważną wersją jest długa grzywka z jednym krótkim bokiem.
  • Krótki bob – to ponadczasowa fryzura, która może przybrać asymetryczną formę w postaci nierównej grzywki zaczesanej na bok. Urozmaicony bob to powiew lekkości i świeżości.
  • Fryzura z asymetrycznym przedziałkiem i różną długością włosów – włosy po obu stronach głowy są asymetrycznie obcięte. Podczas gdy jeden bok ma kilka lub kilkanaście centymetrów, drugi sięga do ramion. To jedna z odważniejszych stylizacji.
  • Fryzury asymetryczne na włosach kręconych – mogą to być wyraziste loki lub delikatne fale, które dodadzą uroku i dziewczęcości fryzurze.
  • Fryzury asymetryczne na włosach prostych – dzięki takiemu cięciu kobieta zyska szyk i elegancję.
  • Fryzura asymetryczna z krótszymi bokami i dłuższą grzywką – idealna propozycja dla rockowych pań.