UrodaJakie fryzury dla cienkich włosów?

Jakie fryzury dla cienkich włosów?

Jakie fryzury dla cienkich włosów?
Źródło zdjęć: © iStock.com
Edyta Maciejczak
29.07.2017 19:07, aktualizacja: 30.07.2017 16:00

Cienkie włosy to dla większości kobiet powód do zmartwienia. Przyjęto ogólną zasadę, że najlepszą długością dla cienkich włosów jest krótka fryzura. Wizualnie zwiększa ona objętość i ułatwia układanie. Jednak od każdej zasady istnieją wyjątki. Nie wszystkie fryzury podkreślają mankamenty cienkich włosów. Wystarczy odpowiednie cięcie dobrane do kształtu twarzy.

Kilka słów o cienkich włosach

Jedną z głównych przyczyn cienkich włosów są uwarunkowania genetyczne. Negatywnie na kondycję włosów wpływają także nadmierne suszenie, prostowanie czy farbowanie.

Cienkie włosy często elektryzują się, puszą, przetłuszczają. Ponadto charakteryzują się kruchą strukturą i rozdwajającymi się końcówkami. Cienkich włosów nie powinno się mocno cieniować. Nie powinno się także decydować na zbyt krótkie fryzury, ponieważ przy bardzo cienkich włosach może być nawet widoczna skóra.

Jak dbać o cienkie włosy?

Osoby z delikatnymi włosami powinny używać lekkich, nieobciążających szamponów i unikać preparatów z silnymi detergentami o gęstej konsystencji i mocnym zapachu. Mogą za to stosować lekkie odżywki i maseczki.

Podczas mycia głowy należy najpierw rozetrzeć szampon w dłoni, by w postaci piany nałożyć go na włosy. Nie powinno się także rozczesywać mokrych włosów, zwiększy to jedynie prawdopodobieństwo uszkodzenia struktury włosów. Osoby z cienkimi włosami powinny także pożegnać się z tapirowaniem. W przypadku koloryzacji należy pamiętać, że zbyt jasne i zbyt ciemne farby jedynie podkreślają cienkie włosy.

Dobrą metodą na delikatne włosy jest suszenie ich z głową w dół – zyskają dzięki temu większą objętość. Kolejną metodą na lepszy wygląd cienkich włosów jest spanie ze spiętym włosami – najlepszy jest wysoki kucyk lub luźny warkocz.

Najlepsze fryzury dla cienkich włosów

Cienkie włosy to nie lada wyzwanie dla fryzjerów i stylistów. Szybciej się przetłuszczają, elektryzują i często są oklapnięte. Jednak odpowiednie cięcie i dobrze dobrana fryzura może mankament zamienić w atut. Prezentujemy najlepsze propozycje fryzur dla cienkich włosów.

  • Krótka fryzura – jest jednym z najlepszych rozwiązań dla cienkich włosów. Pocieniowana krótka fryzura doda objętości i rozwiąże problem oklapniętych włosów.
  • Asymetryczny bob – fryzura przypominająca od tyłu literę A, włosy z tyłu są krótsze, boki natomiast są dłuższe.
  • Bob na falowanych włosach – aby fryzura się sprawdziła, włosy muszą być gęste.
  • Fryzura pixie – charakteryzuje się włosami krótszymi z tyłu, dłuższymi z przodu, asymetrycznym przedziałkiem i wystrzępionymi kosmykami. Obowiązkowym elementem jest grzywka.
  • Upięte włosy – należy wykonać upięcie, które uwypukli włosy na czubku głowy.
  • Wysoki kucyk – prosty, wysoki kucyk, który będzie odkrywał twarz, powinien sprawdzić się w przypadku cienkich włosów.
  • Włosy do ramion – to zdecydowanie odpowiednia długość dla cienkich włosów. Końcówki powinny być ścięte na prosto i równej długości. Grzywka powinna być dłuższa i delikatnie wystopniowana.
  • Pofalowane włosy do ramion – sprawdzą się w przypadku osób o cienkich i rzadkich włosach. Idealne rozwiązanie dla pań z naturalnie kręconymi/falowanymi włosami.
  • Proste włosy do ramion – proste, klasyczne cięcie z przedziałkiem na środku i równo ściętymi końcówkami.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także