FitnessDieta Fultona – na czym polega?

Dieta Fultona – na czym polega?

Dieta Fultona – na czym polega?
Źródło zdjęć: © 123RF
Magdalena Kowalska-Kotwica
27.10.2019 13:10, aktualizacja: 27.10.2019 18:44

Dieta Fultona z całą pewnością różni się od wielu diet odchudzających. Jej twórca Venice A. Fulton podważył jedną z zasad, które uznajemy powszechnie za podstawę zdrowego żywienia i odradza jedzenie śniadań.

Dieta Fultona jest dość kontrowersyjna i nawet zdaniem jej twórcy to propozycja wyłącznie dla zdrowych osób. Postanowiliśmy o niej napisać ze względu na duże zainteresowanie tematem. Jednak doradzamy, jak zresztą w przypadku wszystkich diet redukcyjnych, zdrowy rozsądek i kontakt z lekarzem.

Dieta Fultona, inaczej dieta OMG

Dieta Fultona bywa nazywana również dietą OMG (z ang. "O, my God" - "O, mój Boże"). Amerykański naukowiec Venice A. Fulton przekonuje, że dzięki wprowadzeniu jego zasad, można zrzucić nawet dziewięć kilogramów w niecałe dwa miesiące.

Dieta Fultona – zasady

Ogólne reguły diety proponowanej przez Fultona są dosyć proste. Naukowiec radzi zrezygnować ze śniadań. Zamiast niego poleca picie kawy i chłodny prysznic. Pierwszy "konkretny" posiłek osoby na diecie Fultona zjadają dopiero między 10:00 a 12:00. Autor diety przekonuje, że rezygnacja z porannego posiłku zmusza organizm do szukania rezerw energii gdzieś indziej, a konkretnie w zmagazynowanym tłuszczu. Temu samemu mają służyć kawa pita na pusty żołądek i chłodne kąpiele (które warto brać po każdym posiłku). Zdaniem Fultona chłodny prysznic poprawia metabolizm nawet na kilkanaście godzin.

Dieta Fultona – posiłki

Autor diety proponuje ograniczyć liczbę spożywanych w ciągu dnia posiłków do trzech. To kontrowersyjny pomysł, biorąc pod uwagę, że większość dietetyków zaleca spożywanie przynajmniej pięciu małych posiłków. W diecie Fultona ważne jest zachowanie dosyć długich przerw między posiłkami. O przekąskach trzeba zapomnieć. Dzienna kaloryczność posiłków nie powinna przekraczać 3000 kcal.

Dieta Fultona – ćwiczenia

Nieodłącznym elementem diety jest ruch. Fulton opracował trzy dosyć precyzyjne plany treningowe uzależnione od tego, ile chcemy schudnąć. Trenujemy trzy razy dziennie – przed pierwszym posiłkiem (30 albo 45 minut treningu, w zależności od planu) oraz po drugim (15 albo 30 minut treningu, znów – w zależności od planu) i po trzecim posiłku (znów 15 lub 30 minut).

Dieta Fultona – skutki uboczne

Diety Fultona bezwzględnie powinny unikać osoby, które mają problemy z sercem i układem krążenia. Także osobom cierpiącym na nadciśnienie stanowczo odradzamy picie kawy na pusty żołądek. W przypadku tych schorzeń dieta Fultona może prowadzić do nasilenia objawów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta