Blisko ludziFryzjerzy dla kobiet po leczeniu onkologicznym

Fryzjerzy dla kobiet po leczeniu onkologicznym

- Kiedy 5 lat temu, po raz pierwszy miałem okazję poznać kobiety doświadczone chorobą onkologiczną, zauważyłem, że to co robię może pomóc i sprawić im radość. - mówi Maciej Maniewski. Maciej i jego zespół fryzjerski objęli szczególną opieką kobiety, którym odrastają włosy po leczeniu onkologicznym.

Fryzjerzy dla kobiet po leczeniu onkologicznym
Źródło zdjęć: © Sławomir Haratym

23.09.2015 | aktual.: 19.10.2015 19:29

- Kiedy 5 lat temu, po raz pierwszy miałem okazję poznać kobiety doświadczone chorobą onkologiczną, zauważyłem, że to co robię może pomóc i sprawić im radość - mówi Maciej Maniewski. On i jego zespół fryzjerski objęli szczególną opieką kobiety, którym odrastają włosy po leczeniu onkologicznym.

Jednym z najbardziej przerażających skutków ubocznych poddawania się chemioterapii jest utrata włosów. Aby pomóc kobietom, które straciły je w wyniku choroby Fundacja Rak’n’roll Wygraj Życie zorganizowała akcję „Daj Włos” której oficjalnym partnerem został salon Maniewski Hair & Body.

Akcja „Daj Włos” jest apelem do ludzi, którzy zmieniając fryzurę, chcieliby także pomóc innym. Kobiety przechodzące leczenie chemioterapią boleśnie przekonują się o niekorzystnym wpływie utraty włosów na kondycję psychiczną. Fundacja Rak’n’Roll chce pokazać, że nawet w trakcie poddawania się chemioterapii warto dbać o ładny wygląd, który poprawia samopoczucie. Chce, także zwrócić uwagę na fakt, iż naturalnie wyglądająca i odpowiednio dobrana peruka, wpływa zdecydowanie korzystnie na nastrój chorych kobiet oraz dodaje im sił witalnych i energii do działania. Niestety obecnie peruki z naturalnych włosów są jedynie częściowo refundowane przez polski NFZ. Dlatego też przekazanie ściętych włosów pozwoli na zrobienie takich peruk dla kobiet walczących z rakiem.

Jako, że celem tego przedsięwzięcia jest zebranie jak największej ilości włosów, Fundacja Rak’n’Roll nawiązuje współpracę z salonami fryzjerskimi, które będą zbierać ścięte włosy. Maniewski Hair & Body postanowił dołączyć się do tego ważnego wydarzenia i został oficjalnym partnerem akcji „Daj Włos”. Osoby, które chcą obciąć włosy (min. 25 cm) mogą to zrobić w każdym z jego salonów. Następnie włosy zostaną przekazane do firmy, która wyprodukuje peruki i ofiaruje je za darmo potrzebującym je kobietom.

Czy w Polsce biznes można budować w sposób rzetelny i uwzględniający interesy społeczeństwa? Czy może etyka, rzetelność, jakość, szacunek są tylko pięknymi słowami funkcjonującymi na papierze? Instytut Certyfikacji Podmiotów Społecznie Odpowiedzialnych wraz z Fundacją ChcePomagac.org przygotował specjalny program gospodarczy Organizacja Społecznie Zaangażowana, który zajmuje się obszarem motywacji i obopólnego wsparcia. Specjalne godło fundacji nie tylko wyróżnia organizacje funkcjonujące na rynku, jako „zaangażowane społecznie”. - Cała idea pomaga im rozwijać się i dalej działać w tym kierunku – podkreśla Maciej Maniewski. Ja sam chcę pokazać wszystkim kobietom, jak ważne jest dla mnie nie tylko to, co mają na głowie, ale również to, co dotyczy najważniejszej sfery: zdrowia, emocji – dodaje.

W nurt jego zaangażowania społecznego wpisuje się m.in. współpraca z Fundacją Rak’n’Roll, z którą marka Maniewski rozpoczęła cykl warsztatów skierowanych dla podopiecznych Fundacji. Jego salony w Krakowie, Warszawie i Katowicach są partnerami akcji Daj Włos.

– Codziennie w salonach fryzjerskich marnowanych jest tysiące włosów, które mogłyby służyć jako materiał na peruki. Daj włos, ale nie do kosza! Każda kobieta powinna czuć się piękna i wartościowa, więc moją misją jest pomóc jej w tym, ponieważ wiara w swój wygląd i dobre samopoczucie może czynić cuda – mówi właściciel salonu Maciej Maniewski.

Jedno z takich spotkań skierowanych specjalnie dla uczestniczek Fundacji Rak’n’Roll odbyło się 17 września w warszawskim salonie Maniewski w Vitkacu. - Kiedy 5 lat temu, po raz pierwszy miałem okazję poznać kobiety doświadczone chorobą onkologiczną, zauważyłem, że to co robię może pomóc i sprawić im radość. Od tamtej pory każdy projekt współtwrzony z Fundacją dostarcza mi niesamowitych emocji i wzruszeń - mówi Maciej Maniewski. Podczas spotkania, Maciej i jego team objęli szczególną opieką kobiety, którym odrastają włosy po leczeniu onkologicznym. Swoją uwagę skupili na przeprowadzeniu konsultacji z zakresu pielęgnacji, a także strzyżenia i koloryzacji włosów. Zmiany przeprowadzone na głowach uczestniczek wywołały wiele pozytywnych emocji, które można było zauważyć w postaci szerokich uśmiechów na twarzy.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci Macieja Maniewskiego, który w trakcie trwania warsztatów otrzymał statuetkę programu Organizacja Społecznie Zaangażowana i oficjalnie został jej ambasadorem. Jestem niezwykle zaszczycony i bardzo dziękuję za wyróżnienie, które utwierdza mnie w przekonaniu, że to co robię ma sens. Pomaganie innym, a także obopólne wsparcie to wartości, o których nikt z nas nie powinien zapomnieć. Moja praca to moja pasja. Każdy zadowolony klient, a także współpraca z otaczającym mnie zespołem specjalistów to czysta przyjemność - dodaje Maciej Maniewski.

Wartości związane z szacunkiem dla swoich pracowników, klientów i kontrahentów oraz odpowiedzialnością za społeczeństwo i środowisko naturalne, mogą iść w parze z wysoką skutecznością biznesu. Organizacja Społecznie Zaangażowana to firmy, dla których etyka, szacunek, rzetelność, wysoka jakość świadczonych usług i zaangażowanie społeczne to nie tylko słowa, ale również wartości obecne w codziennych działaniach. Warto, aby na polskim rynku było ich więcej. Do tego Maciej Maniewski pragnie zachęcać innych przedsiębiorców.

Ambasador Programu Organizacja Społecznie Zaangażowana, designer sztuki fryzjerskiej. Od 20 lat stylizuje gwiazdy. Często angażuje się nie tylko w sesje zdjęciowe, ale również projekty filmowe. Pracował na planie filmu "Chemia", który ma swoją premierę już 2 października.

(gabi)/WP Kobieta

Źródło artykułu:WP Kobieta
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)