6 rzeczy, przez które odchodzą mężczyźni

Monika Stypułkowska / 18.04.2012
wp.pl
 AAA
6 rzeczy, przez które odchodzą mężczyźni
Zastanawiasz się czasem, co zrobiłaś źle? Dlaczego on cię zostawił i odszedł bez słowa wyjaśnienia? Czy to była twoja wina? Zdaniem Davida Gooda, autora książki „The Man Code: A Woman’s Guide to Cracking the Tough Guy”, kobiety często nie wiedzą, co tak naprawdę myślą mężczyźni i czego oczekują. Dlatego w swojej książce podpowiada kobietom, czego należy unikać i jak postępować, aby ich relacje z mężczyznami były prawidłowe. Zdaniem Gooda sekret tkwi w poznaniu „kodeksu mężczyzny”. - Opiera się on na trzech ważnych zasadach: dumie, rycerskości i szacunku – wyjaśnia Good. W czym rzecz? Oto 6 błędów, które kobiety popełniają w swoich związkach.
1. Za wszelką cenę go zmienię
Wiele kobiet myśli, że jest w stanie zmienić mężczyznę. Tyle tylko, że jeśli ktoś decyduje się na wprowadzenie zmian, powinien pamiętać, że konsekwencje mogą być różne. On być może w końcu zacznie nosić niebieskie koszule, tak jak zawsze tego chciałaś, ale przy okazji zaczną mu się podobać ogniste brunetki, a nie, jak dotąd, eteryczne blondynki. Innymi słowy: jeśli za wszelką cenę będziesz eliminować jakieś jego cechy i przyzwyczajenia, on może uznać, że prościej będzie wyeliminować z jego życia... ciebie.
2. On może nerwowo nie wytrzymać ciągłych zmian twoich nastojów
Mężczyźni zwracają uwagę na sprawy ogólne, a kobiety mają tendencję do zajmowania się szczegółami. Nic w tym złego, pod warunkiem jednak, że o każdej swojej rozterce nie będziesz informować swojego mężczyzny. On, pomimo że jest bardzo cierpliwy, w którymś momencie może tego nie wytrzymać. W końcu nie musi rozumieć, dlaczego dziś uważasz Kaśkę za swoją najlepszą przyjaciółkę, a następnego dnia jesteś zła, bo kupiła sobie taką samą sukienkę jak ty. Poza tym zmiany humoru sześć razy dziennie mogą przeważyć szalę i skłonić go do podjęcia decyzji: „Odchodzę, mam tego dość”.

3. Seks na pierwszej randce
Niewiarygodne, ale prawdziwe. Kobieta, która podczas pierwszej randki zaproponuje seks, raczej nie może liczyć na to, że ta relacja zmieni się w coś poważnego. Chcesz zrobić wrażenie? Pocałuj go na „do widzenia”. Na pewno wzbudzisz w nim niedosyt.

4. Nieustanna rozmowa o uczuciach
„Kochasz mnie?”, „Jak bardzo mnie kochasz?”, „Ale czy na pewno mnie kochasz?”. Śmieszne, prawda? Ale niestety część kobiet sadzi, że częste wypowiadanie tych dwóch magicznych słów przez mężczyznę gwarantuje im trwałość związku. Nic bardziej mylnego. Pamiętaj też, że jeśli sama trzy razy dziennie powtarzasz mu, jak bardzo go kochasz, po jakimś czasie on uzna to za nudne. Według Davida Gooda miłość jest wynikiem różnych zdarzeń w naszym życiu, a nie skutkiem nieustannego mówienia o niej. Miłość opiera się przede wszystkim na czynach: to okazywanie czułości i wsparcia, a nie deklaracje.

5. Nielojalność
Może nie jest to słowo, które pojawia się często w poradach typu: „Co zrobić, by on kochał cię do śmierci”, ale nie powinnaś zapominać, że lojalność jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz dać swojemu partnerowi. I pamiętaj – on obserwuje cię cały czas i rozumuje mniej więcej tak: jeśli moja kobieta jest nielojalna wobec innych kobiet, na pewno nie będzie też lojalna wobec mnie.

6. To on w tym związku musi być mężczyzną
W taki sam sposób, w jaki kobieta chce poczuć, że ktoś ją chroni i troszczy się o nią, mężczyzna pragnie, aby dała mu znak, że on jest jej najważniejszym opiekunem. Nie musisz mu tego wciąż powtarzać, wystarczy, że subtelnie (gestem lub spojrzeniem) dasz znać, że tak właśnie jest.

Good wspomina jeszcze o jednej ważnej radzie: pamiętaj, że twój mężczyzna wybrał właśnie ciebie. Jesteś wartościową osobą i zasługujesz na jego miłość, tak samo jak on zasługuje na twoją. Czasem zapominamy, jak przyjemnie było na początku znajomości. Jeśli chcesz trochę ożywić waszą relację, pomyśl o rzeczach, które kiedyś sprawiały wam radość. Warto do tego wrócić.

Tekst Monika Stypułkowska (ms/ags), na podst. galtime.com

Rozwód tak, ale co z kredytem?

Gratulacje z okazji rozwodu!

Polub WP Kobieta na Facebooku

oceń
tak 379 89.18%
nie 46 10.82%

Galerie


Opinie (819)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

11
4
~kika 2013-01-21 (02:45) 3 lata 17 dni 15 godzin i 29 minut temu

Wszędzie pisze się, że facet chce się opiekować kobietą itp. w moim przypadku to bzdura, mój mąż uważa, że powinnam sama sobie ze wszystkim radzić, a jak go proszę o pomoc to się wścieka, ze nie radze sobie

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

3
1
~Nika 2015-07-31 (10:34) 6 miesięcy 7 dni 7 godzin i 40 minut temu

Bzdurny artykul, faceci są na tyle glupi,że potrafią odejść, z byle powodu. Szkoda zachodu dla zastanawiania się o co im chodzi.

odpowiedz

0
0
~deria 2015-04-01 (00:40) 10 miesięcy 6 dni 17 godzin i 34 minuty temu

Zawsze ciężko było mi być samej. Dlatego kiedy zostałam porzucona długo nie mogłam się pozbierać. Dzięki rytuałowi miłosnemu z urokmilosny24.pl odzyskałam ukochaną osobę. Wiem że wielu może to skrytykowac, ale gdyby nie to nie wiem czy bym przezyła.

odpowiedz

22
7
~Leon 2012-04-19 (14:04) 3 lata 9 miesięcy 19 dni 4 godziny i 10 minut temu

Zmarnowałem 5 lat z kobietą , nigdy więcej dobrze ze nie wziąłem ślubu. Bez kobiety jest super:) Zero zmartwień nerwów, gdy patrze na moich kolegów którzy się ożenili to dosłownie życie z nich uciekło.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

26
13
~scorpion 2012-04-18 (20:01) 3 lata 9 miesięcy 19 dni 22 godziny i 13 minut temu

drogie Panie jeśli chcecie aby mężczyzna został przy Was co trzeba robić ? To Wam podpowiem.Od czasu do czasu pochwalić faceta i od czasu do czasu zrobić mu laskę. Pozdrawiam

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

20
11
~kobietka 2012-04-20 (08:26) 3 lata 9 miesięcy 18 dni 9 godzin i 48 minut temu

wczoraj miałam murzyna, dzis araba i wiecie co? polacy sa najsłabsi w sexie i w dodatku puszczalscy:)

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

5
0
~ona 2013-10-04 (20:48) 2 lata 4 miesiące 2 dni 21 godzin i 26 minut temu

bez sensu to wszystko swiat zszedl na psy kobiety teraz mają byc takie jak faceci?to po co nam faceci nie rozumiem tego???nigdy nie bedzie normalnie bo to kobieta powinna rodzic i opiekowac sie dziecmi a nie zarabiac kase i takie jest moje zdanie nie zmienie go...

odpowiedz

27
26
~mimi 2012-04-20 (08:14) 3 lata 9 miesięcy 18 dni 10 godzin i 1 minutę temu

dziewczyny, kobiety, jeżeli jesteście ładne,ale biedne nigdy nie zniżajcie się do bycia z facetem, który mało zarabia, bo uroda to dar i inwestycja:)

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

15
3
~Wika9003 2012-04-19 (21:02) 3 lata 9 miesięcy 18 dni 21 godzin i 12 minut temu

Wojna ! Męsko- Żeńska ! moje uwagi: 1. to portal dla kobiet, więc czemu komentują mężczyźni ? (na dodatek nie na temat) 2. Mężczyźni i Kobiety są siebie warci, oboje mają wady i zalety. 3. Gdzie podział się szacunek? Jeśli nie umiecie szanować kogoś to sami siebie nie szanujecie. :/

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
3
~nik 2013-06-17 (20:26) 2 lata 7 miesięcy 20 dni 21 godzin i 48 minut temu

bla bla bla pffffffffffffffffff

odpowiedz

Twoja historia

opisz swoją historię