ModaKonkurs niezwykłych i wyróżniających się

Konkurs niezwykłych i wyróżniających się

Pokaz najnowszego filmu Sofii Copolli „The Bling Ring” otworzył w drugim dniu festiwalu przegląd „Un certain regard”. Odbywa się on równolegle do głównego konkursu o Złotą Palmę i jest poświęcony filmom „niezwykłym i wyróżniającym się”.

Konkurs niezwykłych i wyróżniających się
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

22.05.2013 | aktual.: 22.05.2013 16:18

Pokaz najnowszego filmu Sofii Copolli „The Bling Ring” otworzył w drugim dniu festiwalu przegląd „Un certain regard”. Odbywa się on równolegle do głównego konkursu o Złotą Palmę i jest poświęcony filmom „niezwykłym i wyróżniającym się”.

Film Copolli to oparta na autentycznych wydarzeniach opowieść o grupie nastolatków z Los Angeles, którzy wkradają się do luksusowych posiadłości gwiazd. Jest to satyra na świat celebrytów i na zapatrzone w niego pokolenie dzieciaków wychowanych na Internecie i reality shows. W roli głównej występuje znana z roli Hermiony w „Harry’m Potterze” Emma Watson.

Problemy młodości, choć trochę dojrzalszej, i dylematy świata dobrobytu porusza również film Francois’a Ozona „Jeune et Jolie”. „Moje wspomnienia z dorastania są bolesne i trudne – zwierzył się reżyser na konferencji prasowej po pokazie filmu – Świat młodości jest często w kinie idealizowany, dlatego chciałem mu się przyjrzeć z większym dystansem.” Film analizuje dramat seksualnej przygody. Rolę Isabelle, młodej kobiety, która trochę z nudów i braku pomysłu na życie, a trochę z ciekawości podejmuje się prostytucji, gra modelka Marine Vacth.

Zupełnie inną kategorię kina stanowi meksykański dramat „Heli” w reżyserii Amata Escalante. Jest to trzeci z kolei film tego reżysera, uważanego za najwybitniejszego twórcę młodego kina meksykańskiego. „Heli” to surowy i sugestywny obraz życia codziennego współczesnego Meksyku, ukazanego jako kraj wszechobecnej korupcji, biedy i przemocy, a także bezsilności wobec tych zjawisk.

Warto również wspomnieć o filmie „Welcome to New York” w reżyserii Abla Ferrary, twórcy pamiętnego „Złego porucznika (1992) z Harveyem Keitelem. Choć film nie bierze udziału w konkursie i pokazano tylko kilkunastominutowy trailer, który ma go promować, wywołał już spore zainteresowanie. Scenariusz powstał bowiem na kanwie skandalu, który dwa lata temu wstrząsnął Francją, a którego bohaterem był oskarżony o molestowanie seksualne pokojówki w nowojorskim hotelu szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego i najpoważniejszy kandydat socjalistów na prezydenta Dominique Strauss-Kahn. W rolę oskarżonego polityka wcielił się Gérard Depardieu.

Źródło zdjęć: AFP

Źródło artykułu:WP Kobieta
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)