Miss Polski na wózku 2014
Zasięg Wyborów Miss Polski na wózku ma charakter ogólnopolski i jest kontynuacją Pierwszych Wyborów Miss Polski na wózku zorganizowanych w roku ubiegłym.
Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością, wpływanie na integrację miedzy środowiskiem osób pełnosprawnych a osobami niepełnosprawnymi oraz osobami z różnymi dysfunkcjami to główne cele drugiej edycji Wyborów Miss Polski na wózku. Zasięg imprezy ma charakter ogólnopolski.
Przewidywany czas rozpoczęcia/zakończenia Konkursu Wybory Miss Polski na wózku 2014 r. - Rekrutacja do projektu uczestniczek - 30.03-30.04. 2014 r. Czas rekrutacji 4 tyg. - Głosowanie online za pomocą SMS - wyłonienie 10 finałowych uczestniczek z największą ilością głosów - 7.05-7.06. 2014 r. - Warsztaty Finalistek Miss na wózku - 1-8.07 2014 r. Czas trwania warsztatów 7 dni. - Gala Finałowa Wyborów Miss Polski na wózku – 16 sierpnia 2014 r.
Kto może zgłosić się do konkursu?
Do konkursu mogą zgłosić się kobiety od 16 roku życia- za zgodą opiekuna prawnego, posiadające obywatelstwo polskie, ważny stopień orzeczenia oraz wskazania do używania wózka. Wszystkie uczestniczki wyborów Miss 2013 poza 10 Finałową. Górnej granicy wiekowej nie ma jak w poprzedniej edycji gdyż niepełnosprawność występuje w różnym wieku, a nasz konkurs jest poniekąd Inicjatywą Społeczną na rzecz zmiany wizerunkowej osób z niepełnosprawnością.
Zachęcamy do zgłoszeń Panie które wraz z nami chcą pokazać iż wózek inwalidzki nie określa nas jako ludzi, nie przekreśla w nas kobiecości. Jesteśmy tak samo pełnowartościowymi kobietami jak kobiety sprawne.
Historia Wyborów Miss na wózku
Wybory Miss Polski na wózku odbyły się pierwszy raz w naszym kraju w roku 2013. Był to pierwszy taki konkurs w Polsce. Głównym założeniem konkursu była zmiana wizerunkowa osób z niepełnosprawnością, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz integracja środowisk osób sprawnych i niepełnosprawnych. Projekt spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym jak i medialnym - pisały o nas wszystkie media w Polsce.
Wszystkie nasze działania mają na celu zmianę wizerunkową osób z niepełnosprawnością, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób z dysfunkcjami ruchowymi oraz zwiększenie świadomości obywateli Polski.
Organizator Fundacja Jedyna Taka.