UrodaPijawki lepsze niż botoks

Pijawki lepsze niż botoks

Chcesz wyglądać młodziej, piękniej i tryskać dobrym humorem? Polub pijawki! Czasy, gdy utożsamiane były z zacofaniem i szarlatańskimi metodami rodem ze średniowiecza, powoli się kończą. Obecnie przeżywają swój wielki powrót. Gabinety zajmujące się hirudoterapią oferują coraz szerszy zakres usług. Najnowszy hit to upiększająca maseczka z krwi wyssanej przez pijawki.

Pijawki lepsze niż botoks
Źródło zdjęć: © Eastnews

Chcesz wyglądać młodziej, piękniej i tryskać dobrym humorem? Polub pijawki! Czasy, gdy utożsamiane były z zacofaniem i szarlatańskimi metodami rodem ze średniowiecza, powoli się kończą. Obecnie przeżywają swój wielki powrót. Gabinety, zajmujące się hirudoterapią, oferują coraz szerszy zakres usług. Najnowszy hit to upiększająca maseczka z krwi wyssanej przez pijawki.

Te niekonwencjonalne kuracje upiększające stosowały już słynne japońskie gejsze. Zwolenniczkami odmładzania się przy użyciu pijawek są też hollywoodzkie aktorki (m.in. Demi Moore). Maseczki z krwi regenerują i odbudowują skórę, dzięki czemu możliwa jest widoczna redukcja zmarszczek, wzmocnienie naczyń krwionośnych, a nawet leczenie trądziku.

To, co najcenniejsze, zawarte jest w ślinie pijawek. Substancje zwane hialuronidazą, elastazą i kolagenazą poprawiają mikrocyrkulację krwi, wzmacniają ściany naczyń włosowatych, zmniejszają obrzęki i dotleniają komórki. Dodatkowo znajdują się tam także lipidy i białka.

Przed nałożeniem maseczki potrzebny jest zabieg hirudoterapii, podczas którego terapeuta przystawia do ciała 3-4 pijawki, by pobrały krew. Pacjent nie czuje bólu przy ukąszeniu, ponieważ wydzielają one substancję miejscowo znieczulającą skórę. Następnie wyciskane są hirudozwiązki, które wymieszane z krwią nakłada się na twarz, szyję i dekolt. Maź należy trzymać na twarzy przez 20 minut. W czasie zabiegu pacjent odczuwa lekkie uczucie ściągnięcia. Na koniec zmywa się maseczkę wodą.

Efekty można zobaczyć natychmiast po zabiegu. Skóra jest wyraźnie wygładzona, bardziej miękka w dotyku i rozjaśniona. W ślinie uzdrawiających bezkręgowców znajduje się też serotonina, dlatego pobyt w gabinecie hirudoterapeuty poprawia nie tylko urodę, ale także zdrowie. Jednorazowy zabieg kosztuje około 200 złotych. Pijawki można też stosować w walce z cellulitisem. Z dobrodziejstw hirudoterapii nie mogą korzystać kobiety w ciąży i osoby, cierpiące na hemofilię.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)