Świat bajek i baśni

Fundacja Grupy TP przygotowała w ramach programu „Telefon do mamy” unikatową kolekcję „Świat bajek i baśni”, na której 36 wybitnych aktorek i aktorów teatralnych przedstawia własne interpretacje najbardziej znanych utworów dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Hansa Christiana Andersena.

Świat bajek i baśni

Fundacja Grupy TP przygotowała w ramach programu „Telefon do mamy” unikatową kolekcję „Świat bajek i baśni”, na której 36 wybitnych aktorek i aktorów teatralnych przedstawia własne interpretacje najbardziej znanych utworów dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Hansa Christiana Andersena.

Kolekcja składa się z 5 płyt CD i 3 bogato ilustrowanych książeczek. Powstała z myślą o chorych, leczonych w szpitalach, dzieciach. Całkowity dochód z honorariów aktorskich został przekazany na zakup wenflonów motylkowych wspomagających proces leczenia i ograniczających ból małych pacjentów podczas robienia zastrzyków. Fundacja tę kwotę podwoiła. Dodatkowo pracownicy i firmy z Grupy TP, zamówili 13 500 tys. świątecznych kart charytatywnych oraz 1000 egzemplarzy kolekcji „Świat bajek i baśni” i przekazali darowiznę w wysokości 153 tys zł. W ciągu zaledwie miesiąca od rozpoczęcia akcji charytatywnej Fundacja pozyskała kwotę 369 tys. zł, co pozwoli na zakup 123 tys wenflonów motylkowych. Kolekcję „Świat bajek i baśni” już po Nowym Roku będzie można wylicytować na specjalnych aukcjach charytatywnych, oraz podczas zbiórki publicznej. Fundacja Grupy TP przeznaczy wszystkie pozyskane ze zbiórki środki na zakup wenflonów motylkowych.

Do Świąt Bożego Narodzenia unikatowa kolekcja „Świat bajek i baśni” trafi do wszystkich szpitalnych oddziałów dziecięcych, w których realizowany jest program „Telefon do Mamy”. Wszystkie szpitale otrzymają też od Fundacji odtwarzacze płyt CD, dzięki którym dzieci będą mogły przenieść się do świata bajek i baśni.

O Programie "Telefon do mamy”

„Telefon do mamy” to autorski program Fundacji Grupy TP - realizowany w prawie wszystkich szpitalach dziecięcych w Polsce, od prawie 4 lat. Program ma charakter długofalowy. Został przygotowany jako odpowiedź na konkretny problem społeczny – brak komunikacji dzieci w szpitalach z rodzicami, i w oparciu o badanie opinii publicznej oraz konsultacje ze specjalistami. Na oddziałach szpitali dziecięcych w Polsce zostało umieszczonych 1065 bezpiecznych, kolorowych aparatów telefonicznych, przystosowanych do potrzeb dzieci. Aparaty zostały zainstalowane w łatwo dostępnych miejscach, aby dzieci nie musiały opuszczać szpitalnych oddziałów. Dzięki specjalnym kartom ofiarowywanym przez Fundacje Grupy TP, mali pacjenci mogą dzwonić do swoich bliskich i usłyszeć w słuchawce wytęskniony głos mamy i taty.

Co miesiąc Fundacja Grupy TP wysyła do wszystkich szpitali uczestniczących w programie 16 tysięcy kart telefonicznych. Do dzisiaj przekazała ponad 600 tys. bezpłatnych kart telefonicznych. Szacuje się, że dzięki nim już ponad milion dzieci rozmawiało z bliskimi przez 27 milionów minut.

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)