Nawyki, które nie pozwalają nam schudnąć
Zdrowa dieta, regularne treningi mają zapewnić nam idealną figurę. Jednak nie zawsze się to sprawdza. Są osoby, które odwiedzają siłownię każdego dnia i nigdy nie odpuszczą męczącego treningu kardio. Stronią też od ciastek, pizzy, hamburgerów oraz wszelkich używek (włączając kawę). Robią wszystko, co radzą dietetycy, a jednak nie chudną.
Zdrowa dieta, regularne treningi mają zapewnić nam idealną figurę. Jednak nie zawsze się to sprawdza. Są osoby, które odwiedzają siłownię każdego dnia i nigdy nie odpuszczą męczącego treningu kardio. Stronią też od ciastek, pizzy, hamburgerów oraz wszelkich używek (włączając w to kawę). Robią wszystko, co radzą dietetycy, a jednak nie chudną. By skutecznie pozbyć się nadwagi, należy zwrócić uwagę na kilka drobnych szczegółów, które mogą zniweczyć nasze starania.
Zobaczmy, co nie pozwala nam zrzucić wagi.
Za mało wody
Organizm potrzebuje wody, by efektywnie pracować. Jeśli nie otrzymuje wystarczającej ilości płynów, nie może prawidłowo spełniać wszystkich swoich funkcji (w tym spalać kalorii). Bardzo dobre efekty w odchudzaniu przynosi picie zimnej wody. Ciało musi ją podgrzać, więc traci więcej kalorii. Picie herbaty lub ciepłej wody z cytryną pomaga nawodnić organizm, lecz nie przynosi takich rezultatów, jak spożywanie chłodnych płynów.
(mb/mtr), kobieta.wp.pl
Brak witaminy D
Niedobór witaminy D spowalnia proces chudnięcia. Dzieję się tak, ponieważ rośnie wówczas poziom greliny, zwanej hormonem głodu, przez co mamy większy apetyt. Trudno jest pozyskać witaminę D z produktów żywnościowych, dlatego najlepiej jest sięgnąć po odpowiedni suplement diety. Dobrym źródłem tego sprzymierzeńca ładnej sylwetki jest słońce, lecz w okresie jesienno-zimowym nie możemy liczyć na wiele słonecznych dni.
Za dużo kardio
Wiadomo, że ćwiczenia kardio przyspieszają metabolizm, lecz jeśli podporządkujemy trening tylko bieganiu lub jeździe na rowerze, nie przyniesie on oczekiwanych rezultatów. Ważne jest, by konsekwentnie budować masę mięśniową, a do tego konieczne są mniej intensywne ćwiczenia wykonywane z obciążeniem.
Wieczorne podjadanie
Dietetycy radzą, by jeść często i małe porcje. Osoby, które odbywają swój trening pod koniec dnia, często czują głód wieczorem, sięgają więc po małą przekąskę (nie zawsze zdrową). Tymczasem okazuje się, że warto zrobić sobie 12- godzinną przerwę w jedzeniu. Jeśli jemy późno kolację, a śniadanie wcześnie rano, nie wpływa to korzystnie na metabolizm.
Rezygnacja z kawy
Kofeina nie cieszy się dobrą reputacją wśród osób dbających o figurę. Picie kilku filiżanek tego napoju dziennie na pewno nie jest dobre dla zdrowia, lecz jedna mała kawa może pomóc rozruszać nasz metabolizm. Wskazane jest więc, by zacząć dzień od małej czarnej - nawet jeśli jesteśmy na diecie.
Za mało snu
Osoby, które często chodzą niewyspane, mają tendencję do szybkiego przybierania na wadze. Badania wykazały, że brak snu może zaburzyć pracę hormonów, kontrolujących apetyt, co z kolei sprawia, że częściej czujemy się głodni. 7 godzin snu na dobę to absolutna podstawa.
Stres
Stres jest zły dla nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla figury, gdyż zaburza metabolizm. Kortyzol, hormon, który się wydziela, gdy jesteśmy zdenerwowani, powoduje, że organizm zaczyna magazynować tłuszcz. Jeśli masz stresującą pracę, koniecznie rozszerz swój trening o ćwiczenia oddechowe i techniki relaksacyjne, które pomogą ci się wyciszyć
Na podstawie Womenshealthmag.com
(mb/mtr), kobieta.wp.pl
Pestycydy
Jesz dużo warzyw, owoców i potraw niskokalorycznych, a nie chudniesz? Być może produkty, które wybierasz, zawierają za dużo pestycydów - zaburzają one gospodarkę hormonalną i mogą powodować tycie. Najwięcej pestycydów kumulują truskawki, sałata, papryka, selery, winogrona - najlepiej więc kupować te, które pochodzą z gospodarstw ekologicznych.