W tajemniczym świecie peelingów...
Wielkimi krokami zbliża się wiosna. To być może już ostatni dzwonek, aby rozpocząć pozimową pielęgnację ciała i twarzy. Peelingi mają wielką moc wygładzania i odświeżania skóry. Podstawowe można wykonać w domu, jednak nie poradzą sobie one z takimi problemami jak blizny, trądzik czy cellulit. Kosmetyczka w salonie poradzi sobie z nimi świetnie.
Wielkimi krokami zbliża się wiosna. To być może już ostatni dzwonek, aby rozpocząć pozimową pielęgnację ciała i twarzy. Peelingi mają wielką moc wygładzania i odświeżania skóry. Podstawowe można wykonać w domu, jednak nie poradzą sobie one z takimi problemami jak blizny, trądzik czy cellulit. Kosmetyczka w salonie poradzi sobie z nimi świetnie. Oto garść najważniejszych informacji z zakresu peelingów.
Peel czyli złuszczać. Peeling jest zabiegiem, którego zadaniem jest usunięcie defektów kosmetycznych lub zmian chorobowych.
Rodzaje peelingów:
Peeling mechaniczny – scrub.
Taki peeling, składający się z rozdrobnionych łupin orzechów, pestek brzoskwiń, migdałów, delikatnego piasku morskiego itp., możemy wykonywać samodzielnie w domu, jest on także wykonywany przy każdym zabiegu w gabinecie kosmetycznym. Skóra do tego zabiegu powinna być czysta, po demakijażu i wilgotna. Następnie aplikuje się preparat na skórę i masuje kolistymi ruchami przez kilka minut. W końcu spłukujemy skórę ciepłą wodą (można dodać sok z cytryny) lub po prostu tonizujemy skórę tonikiem kosmetycznym.
Peeling enzymatyczny.
Zaliczany do najdelikatniejszych peelingów, jest peelingiem chemicznym, a jego działanie polega na rozpuszczeniu zrogowaciałych komórek naskórka poprzez enzymy zawarte w preparacie. Enzymy te to biokatalizatory, działające na zasadzie "zjadania" obumarłych komórek naskórka. Peeling ten szczególnie polecany jest do cer suchych, wrażliwych, naczyniowych. Można wykonać go samodzielnie w domu.
Peeling gommage.
Peeling ten trudno zaliczyć tylko do mechanicznych - oprócz usuwania komórek poprzez ścieranie, zawiera on także enzymy łagodnie usuwające stare, luźno ułożone płytki naskórka. Peeling ten jest delikatny i polecany do cer wrażliwych, naczyniowych. Preparat nakładamy na oczyszczoną skórę, czekamy kilka minut, a kiedy "zastyga", kosmetyczka wykonuje krótkie podłużne ruchy ścierające kosmetyk.
Peeling za pomocą masek peel-off.
Złuszczanie zrogowaciałego naskórka można także wykonać za pomocą masek kosmetycznych. Zabieg ten można wykonać samodzielnie w domu. Po demakijażu skóry twarzy nakładamy na nią cienką warstwę maski peel-off i po około 20 minutach maskę ściągamy zaczynając od brody. Maska ta ma "gumowatą" konsystencję i daje się ściągnąć w całości. W wyniku zabiegu cera jest odświeżona i bardziej napięta.
POLECAMY: CZYM JEST MIKRODERMABRAZJA?
* Peeling ziołowy green-peel.* Green-peel to głęboka, ziołowa kuracja złuszczająca. Mieszanka ziołowa stosowana do tego zabiegu nie zawiera dodatków chemicznych ani innych syntetycznych cząsteczek trących. Podczas specjalnego masażu wykonywanego podczas tego zabiegu dochodzi do lekkiego starcia wierzchnich warstw naskórka dzięki mikrocząsteczkom zawartym w ziołach. Mamy także do czynienia ze wzmożonym przekrwieniem skóry i poprawą metabolizmu komórkowego. Zabieg ten stymuluje regenerację naskórka i górnych warstw skóry właściwej.
Peeling ziołowy azjatycki.
Zabieg ten polega na głębokim złuszczaniu skóry za pomocą preparatu mineralno-ziołowego Arabad. Na 3-4 dni przed jego wykonaniem dobrze jest wykonać w gabinecie kosmetycznym oczyszczanie skóry.
Zabieg ten polega na ręcznym wcieraniu ziół w skórę, dzięki temu preparat wnika nawet do czterech warstw naskórka. Ze względu na bardzo intensywne działanie, peelingi ziołowe wykonywane są jedynie w gabinetach kosmetycznych przez przeszkolone kosmetyczki. Zabiegi te mają swoje minusy, o których należy wspomnieć. Zarówno green-peeling jak i peeling azjatycki są peelingami wymagającymi od pacjentki dużo cierpliwości i samozaparcia. Skóra wymaga rekonwalescencji, a sam jej wygląd podczas gojenia nie jest zbyt estetyczny. Po całkowitym wygojeniu się skóry wymagane jest używanie preparatów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym przez przynajmniej 4 tygodnie. Za to wielkim plusem tych zabiegów jest fakt, że po zagojeniu cera jest promienna, odżywiona, wygląda młodo i zdrowo, jest aksamitna w dotyku.
Mikrodermabrazja diamentowa.
Jest to nowoczesna metoda mechanicznego, stopniowego i kontrolowanego złuszczania naskórka, warstwa po warstwie aż do pożądanego poziomu.
Warto skorzystać z tego zabiegu, jeśli chcemy pozbyć się trądziku lub blizn po nim, przebarwień słonecznych i odbarwień, zrogowaciałego naskórka, rozszerzonych porów, zaskórników, łojotoku, rozstępów lub po prostu poprawić elastyczność skóry i zlikwidować delikatne zmarszczki wokół oczu, ust i szyi. Skóra po mikrodermabrazji jest wyraźnie gładsza i odświeżona. Pory zostają zmniejszone, zaskórniki zlikwidowane. Poprawia się koloryt cery, zmarszczki stają się mniej widoczne. Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i rozstępy, redukuje lub całkowicie eliminuje drobne zmarszczki.
POLECAMY: CZYM JEST MIKRODERMABRAZJA?
Peeling kwasami (eksfoliacja kwasami).
Peeling kwasami jest bardzo skuteczną, naturalną metodą odmłodzenia skóry. Prowadzi do zwiększenia jej grubości bez wywoływania stanu zapalnego. Przy regularnym stosowaniu peelingów dochodzi do poprawy sprężystości i elastyczności skóry, obserwuje się również zwiększoną produkcję włókien kolagenu i elastyny, co prowadzi do zatrzymania wody w głębi skóry, spłycenia zmarszczek, a także długofalowej poprawy biologicznych i estetycznych właściwości skóry. Jest nieco silniejszy niż mikrodermabrazja. Idealnie nadaje się do skóry dojrzałej lub przemęczonej.
Peeling kawitacyjny.
To zabieg polegający na oczyszczeniu skóry poprzez peeling ultradźwiękowy. Przeznaczony jest do bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczynek, a także jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej się.
Peeling kawitacyjny można przeprowadzić na twarzy, dłoniach oraz plecach. Bardzo dobre efekty uzyskuje się łącząc peeling kawitacyjny z ultradźwiękami. Fale emitowane przez specjalne urządzenie masują skórę i wprowadzają substancje aktywne w jej głąb.
Peeling cukrowy.
Jest to zabieg złuszczający martwy naskórek. Ułatwia penetrację aktywnych składników w głąb skóry i przygotowuje skórę do dalszych zabiegów, pozostawiając ją idealnie gładką, nawilżoną i odpowiednio natłuszczoną. Preparaty używane podczas zabiegu obniżają temperaturę skóry przyspieszając przemianę materii i poprawiają krążenie.
(jj/ma)
POLECAMY: CZYM JEST MIKRODERMABRAZJA?