UrodaBiały cud kosmetyczny

Biały cud kosmetyczny

Biały cud kosmetyczny

Zabierz mąkę do łazienki. Umyj nią włosy, zrób peeling. Mąka ziemniaczana to jeden z najtańszych kosmetyków, na który każda z nas może sobie pozwolić. Warto ją wypróbować, bo potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

To jeden z najtańszych kosmetyków, na który każda z nas może sobie pozwolić. Warto ją wypróbować, bo potrafi zdziałać prawdziwe cuda!

Mąka ziemniaczana nie zatyka porów, jest w 100 procentach naturalna, wygładza skórę i kosztuje grosze. To głównie skrobia. Mimo prostoty, jest uniwersalnym produktem dla skóry i włosów.

Może być sposobem na nadmierne pocenie się i otarcia ciała w postaci zasypki. Polecana jest także do produkcji domowych maseczek. Dodatkowo łagodzi i koi podrażnienia skórne oraz wspomaga leczenie skóry atopowej, egzemy, łuszczycy i świądu.

(gabi/mtr), kobieta.wp.pl

1 / 6

Mąka we włosach

Obraz
© Fotolia

Po pierwsze, doskonale sprawdza się w roli suchego szamponu. Wystarczy trochę mąki wetrzeć w skórę głowy i następnie wyczesać. Włosy stają się świeże. Idealny sposób kiedy się spieszymy i nie mamy czasu umyć głowy.

Wygładza, nabłyszcza, włosy stają się miękkie, sprężyste i śliskie w dotyku. Efekt "jedwabiu, satyny i aksamitu" jest wyczuwalny już podczas spłukiwania włosów, ale mimo porządnego wygładzenia włosy są podatne na falowanie. Dzięki skrobi włosy błyszczą intensywniej niż po silikonowym serum, które w przeciwieństwie do mąki nie radzi sobie z nabłyszczaniem przednich, mocno porowatych końców.

2 / 6

Mąka świetnie sprawdza się w maseczkach

Obraz
© Fotolia

Najprostszą maseczkę zrobisz z mąki i wody. Połącz kilka łyżeczek mąki z wodą i odstaw na chwilę aż napęcznieje. Możesz dolać kilka kropli oliwy. Po około godzinie papkę wymieszaj i nanieś na oczyszczoną twarz. Po 15 minutach zmyj letnią wodą. Kolejną maseczkę zrobisz z mąki, mleka z dodatkiem witaminy A+E w kapsułkach. Koi i nawilża.

Mąka ziemiaczana jest idealnym zamiennikiem pudru. Z niewielkim dodatkiem cynamonu matowi skórę i nadaje kolor. Przed zastosowaniem upewnij się, czy nie jesteś uczulona na cynamon. Poza tym nie zatyka porów, co jest niewątpliwie zaletą.

3 / 6

Tego nie wiesz o mące ziemiaczanej

Obraz
© Fotolia

Zmieszana z lakierem do paznokci mąka sprawia, że lakier będzie matowy.

Gdy oprószymy skrobią rzęsy przed malowaniem, będą sprawiały wrażenie grubszych.

Mąkę można stosować jak talk - zapobiega nadmiernemu poceniu się.

Odrobina mąki wymieszana z maseczką lub kremem wygładza skórę i sprawia, że jest aksamitna w dotyku.

4 / 6

Ratunek dla skóry

Obraz
© Fotolia

Skóra niemowlęca szybko i łatwo podrażnia się, odparza i przesusza. Ratunkiem jest mąka ziemniaczana, która jest niezbędna w domowej pielęgnacji.

Z mąki i niewielkiej ilości wody przygotowuje się krochmal, który konsystencją przypomina przezroczysty kisiel. Rozpuść mąkę w zimnej wodzie. Potem dodaj do gotującej się i mieszkaj aż mieszanka zgęstnieje. Następnie dolej ją do wanienki z wodą i umyj dziecko.

Kąpiel krochmalowa nawilża skórę oraz wspomaga walkę z odparzeniami, wypryskami, potówkami i atopowym zapaleniem skóry.

Samą mąkę można stosować jako puder, czyli zasypkę do pupy. Kiedy posypiesz ją na noc, rano stan się poprawia i znikają zaczerwienienia. Stosowana tylko na oczyszczoną i suchą skórę. Można nią posypać również fałdki przy szyi i pod paszkami.

5 / 6

Mąka owsiana

Obraz

Owsiana mąka to idealny peeling do buzi. Zawiera sporo protein. Wyjątkowość jej tkwi w zawartości naturalnej substancji o nazwie beta-glukan, kojącej podrażnioną skórę, poprawiającej nawilżenie.

To ze względu na beta-glukan ekstrakt z owsa znaleźć można w kremach leczniczych, dla skóry wrażliwej, a nawet atopowej.

Mąka do owsianego peelingu powinna być bardzo drobno mielona. Pół łyżeczki mąki owsianej zmieszaj z łyżką ciepłej wody (lub oleju) i masuj delikatnie skórę twarzy,

6 / 6

Mąka besan - z ciecierzycy

Obraz
© Fotolia

Idealna do mycia włosów i peelingu całego ciała. Zawiera bardzo dużo protein, dlatego doskonale odżywia włosy i nadaje im objętość, unosi u nasady. Mąka znakomicie pochłania tłuszcz, dlatego polecam ją do zmywania olejowych odżywek.

Jak stosować: 2 łyżki mąki rozmieszaj z wodą na jednolitą masę i nałóż na głowę. Masuj, jak przy myciu zwykłym szamponem, spłucz dużą ilością wody, żeby mąka nie została na włosach.

2 łyżki mąki rozmieszaj z drogeryjną odżywką do włosów, taką o jak najprostszym składzie. Papkę nałóż na głowę i umyj nią włosy, spłucz dużą ilością wody.

Mąka besan (z ciecierzycy) stosowana jest od wieków przez Hinduski, słynące z pięknych włosów. Według tradycyjnej medycyny hinduskiej - Ajurwedy, do pielęgnacji ciała powinniśmy stosować tylko jadalne substancje.

(gabi/mtr), kobieta.wp.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (91)