Blisko ludzi

Blisko ludzi

Aktorka podzieliła się historią swojej choroby
Poruszający post polskiej aktorki. Niedawno otrzymała diagnozę

Maria Janczewska, znana widzom m.in. z serialu "Na Wspólnej", opublikowała w mediach społecznościowych post, w którym opisała długą drogę do oficjalnej diagnozy. Po blisko 10 latach okazało się, że aktorka cierpi na endometriozę.

Łaźnia królowej
Higiena polskich królów i królowych na Wawelu. Aspekt codziennego życia władców, o którym się nie mówi

Polscy królowie i ich żony chętnie zażywali kąpieli nawet w czasach, gdy na Zachodzie panicznie bano się wody. Pod względem higieny Wawel wyprzedzał inne pałace Europy i zapewniał wyjątkowe udogodnienia. Przynajmniej jeśli… nie było się mężczyzną.

Kamil Janicki
Ile wyniesie waloryzacja emerytur i rent w 2024 roku?
Obniżki emerytur w przyszłym roku? Wyliczenia niepokoją

Rekordowa waloryzacja emerytur i rent może się szybko nie powtórzyć. Wskaźnik ten jest bezpośrednio powiązany z inflacją, która spada. To oczywiście dobra wiadomość, jednak niektórzy mogą na tym stracić. Przedstawiamy wyliczenia.

22-latka zarabia tysiące w sieci
Sprzedaje w internecie ślinę. Zarabia tysiące

Latiesha Jones ma głowę do interesów. Studentka z Manchesteru porzuciła wymarzone studia medyczne, ponieważ okazało się, że może zarobić znacznie więcej i szybciej w zupełnie innym zawodzie. Trudno uwierzyć, na czym zbija krocie.

Jaki jest prawidłowy wynik tego działania?
Zagadka matematyczna. Wielu popełnia błąd w tym samym miejscu

Internauci głowią się nad wynikiem działania z podręcznika dla czwartej klasy szkoły podstawowej. Wielu dorosłych zapomina o prawidłowej kolejności wykonywania zadań, co skutkuje błędną odpowiedzią. Sprawdź, czy sobie poradzisz.

Czerwień na ślubie to poważne faux-pas?
Idziesz na wesele? Lepiej zrezygnuj z czerwonej sukienki

Według ekspertów weselny dress code zabrania dwóch kolorów. Biel wydaje się oczywista - w końcu to barwa panny młodej. Z jakich względów natomiast radzą zrezygnować z czerwieni? Ma to związek z dawną tradycją.

Emma Pallant mówi o kobietach w sporcie
Biegła ze śladami krwi w kroczu. Ludzie nie mieli litości

Triatlonistka Emma Pallant-Browne zajęła czwarte miejsce w European Open. Zawody odbyły się na Ibizie na początku maja. Szczęśliwa sportowczyni opublikowała pamiątkowe zdjęcia na Instagramie. Pod jednym z nich pojawiły się żenujące komentarze. Triatlonistka zareagowała od razu.

Dorota Szelągowska jest także felietonistką
Włożyła "miękki stanik". Na lotnisku sobie podziękowała

Dorota Szelągowska w swojej najnowszej książce "Miało być zabawnie, a wyszło jak zwykle" wspomina wizytę na warszawskim lotnisku, gdzie przeszła drobiazgową kontrolę bezpieczeństwa. "Może podobna blondyna odbiła jej kiedyś chłopaka" - zastanawia się.

Królowa Rania
Oczy świata zwrócone na Jordanię. Książę Husajn bierze ślub

Rania, królowa Jordanii, nie kryje podekscytowania. 1 czerwca na ślubnym kobiercu stanie jej najstarszy syn, książę Husajn. Jego wybranką jest saudyjska architektka. Na uroczystość wybierają się koronowane głowy z całego świata.

“Każde ciało nadaje się na plażę” - przekonują ciałopozytywne aktywistki. Kobietom czasem jednak trudno w to uwierzyć
"Moje rozstępy to moja historia". Na plaży przestała się wstydzić

"Każde ciało nadaje się na plażę" - przekonują ciałopozytywne aktywistki. Kobietom czasem jednak trudno w to uwierzyć. Agnieszka nauczyła się do tego dopiero po ciąży, Karolina nie była w stanie nawet nosić szortów. Paulinie wystarczy jeden komentarz w sieci, żeby przestać w siebie wierzyć.

Dominika Frydrych
Jaruś wyznał, jakie ma plany
Pokazał nagranie z żoną. Myśli o wyprowadzce

Choć ślub Jarusia i Gosi ucieszył fanów programu "Chłopaki do wzięcia", od pewnego czasu pojawiały się wśród nich wątpliwości, czy małżeństwo przetrwa. W jednym z ostatnich odcinków mężczyzna zdobył się na wyznanie, które wielu osobom może dać do myślenia.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel w 2019 roku
Przyłapali Hakiela pod lokalem. Cichopek czekała w środku

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel rozwiedli się prawie rok temu, ale wciąż muszą utrzymywać ze sobą kontakt. Naprzemiennie opiekują się swoimi dziećmi. Jak sobie z tym radzą? Pokazuje to sytuacja sprzed warszawskiej restauracji.

Katarzyna Dowbor nie pojawiła się na gali wręczenia Telekamer
Zwolnienie nie było najgorsze. Mówi, jak potraktowała ją produkcja

- Wygrał chyba strach, z nie wiem jakiego powodu. Pozostał niesmak na ich własne życzenie - mówi Katarzyna Dowbor. W ten sposób odniosła się do Telekamery dla "Naszego nowego domu" i braku podziękowań ze strony produkcji dla byłej prowadzącej.

Niektóre z targowisk to miejsca już kultowe
Szary papier i mierzenie na kartonie. Tu czas się zatrzymał

Podobno nie zna życia ten, kto nigdy nie mierzył spodni na kartonie w zimie. Kiedyś życie toczyło się na bazarze. Dziś takich miejsc jest coraz mniej. Są jak żywe muzea PRL-u i lat 90-tych. Odwiedziłam jeden z nich.

Agnieszka Woźniak
Jolanta Kwaśniewska o życiu w Pałacu Prezydenckim i codzienności Polaków
Jolanta Kwaśniewska o życiu w Pałacu Prezydenckim i codzienności Polaków

Jolanta Kwaśniewska udzieliła wywiadu trenerowi mentalnemu - Jakubowi B. Bączkowi. Pierwsza dama rzadko udziela wywiadów, ale tym razem podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat życia w Pałacu Prezydenckim i prezydentury męża, a także obecnej sytuacji w kraju. - To było trzęsienie ziemi w naszym życiu. (...) 10 lat życia w pałacu prezydenckim, z ochroną, z kucharzami, z paniami, które sprzątały. Zero obowiązków gospodyni domowej - powiedziała Kwaśniewska.

Emeryci muszą uważać, idą zmiany
Ważne zmiany w emeryturach już od 1 czerwca. Dotkną dużej grupy

Od czerwca będą obowiązywać nowe limity dorabiania do emerytury. Zmiany będą dotyczyć wybranej grupy seniorów oraz rencistów. Ustalonego przez ZUS limitu nie wolno przekroczyć. Niesie to bowiem ze sobą poważne konsekwencje.

Co znak zodiaku mówi o życiu uczuciowym? (zdjęcie ilustracyjne)
Najgorsi partnerzy. Uważaj na mężczyzn spod tych znaków

Bliźnięta i Strzelce mają problemy z dochowaniem wierności, prędzej czy później skuszą się na skok w bok. Byka trudno złapać, a Lew… Jak przystało na kota, chodzi własnymi ścieżkami. Oto znaki zodiaku, które nie chcą się ustatkować.

Marcela Banaszczyk
Close up of unhappy couple suffer from problems in relationship
Crop close up of unhappy young couple sit separate have problems in relationship think of breakup or divorce. Upset man and woman family lovers avoid talking suffer from cheating in relation troubles.
angry, apart, argue, argument, avoid, back, breakup, Caucasian, cheat, closeup, concept, conflict, couch, counseling, couple, disagreement, dispute, divorce, family, fight, home, husband, ignore, indifferent, jealousy, lifestyle, looking, love, mad, man, marriage, millennial, offended, people, person, problem, quarrel, relationships, separation, sitting, split, stubborn, therapy, think, thoughtful, trouble, unhappy, wife, woman, young
"Syndrom siódmego roku" doprowadza do rozstania. Ekspert wyjaśnia

Część psychologów uważa, że na podstawie zgromadzonych danych są w stanie zauważyć pewne zjawisko, które występuje w związkach o siedmioletnim stażu. Terapeuta par Robert Taibbi przedstawia pewną teorię.

70-latka zrzuciła habit po 40. latach
Po 40 latach zrzuciła habit. Mówi, co działo się w zakonie

Catherine Draveil ma 70 lat. Dziesięć lat temu podjęła jedną z najważniejszych i najbardziej przełomowych decyzji w swoim życiu. Po 40 latach zdecydowała się odjeść z klasztoru. - Odkryłam wolność - mówi w wywiadzie.

Trawnik warto napowietrzać i nawozić
Wbij w trawnik. Mech zniknie jak ręką odjął

W wypielęgnowanym ogrodzie mech można określić mianem szkodnika. Nie dość, że zabiera trawie cenne składniki odżywcze, to na dodatek szpeci zadbaną murawę. Poznaj dwa skuteczne sposoby na jego usunięcie.

Kasprzyk
Dosadny komentarz Kasprzyk. "Trzeba wiedzieć, komu do łóżka wskoczyć"

Ewa Kasprzyk w rozmowie z dziennikarzem wyraziła swoje zdanie na temat aktorek, które próbują zaistnieć w show-biznesie w niezbyt moralny sposób. Czy aktorka też rozważała kiedyś zdobycie roli "przez łóżko"? Gwiazda postawiła na szczerość.

Attractive Blonde Girl With Curly Hair Sitting on the Bench in a Park and Waiting for Someone
Nikola Trifunovic
adult, alone, attractive, background, beautiful, beauty, bench, big boobs, blonde, blonde girl, blue, blue eyes, busty, casual, caucasian, city, curly hair, dress, eyes, face, fan, fashion, female, girl, hair, hand, lady, leisure, lifestyle, lonely, one, outdoors, paper, park, person, portrait, posing, pretty, sad, sit, sitting, smile, summer, white, white dress, woman, young, young girl
Mąż oskubał ją z oszczędności. Prawniczka dała jej dwie rady

Wiele osób zapomina, iż w dniu, w którym pada sakramentalne "tak" i zostają podpisane dokumenty ślubne powstaje wspólność majątkowa ustawowa. W jej ramach obowiązuje zasada: "Moje jest twoje, twoje jest moje" , a małżonkowie mogą wspólnie rozporządzać całością majątku wspólnego.

Ewelina Miśko-Pawłowska
Szczere wyznanie aktorki
Nie oferują jej już pracy. Ujawniła powód

W niedawnym wywiadzie Beata Ścibakówna przyznała, że ostatnio nie dostaje ofert pracy. Aktorka podkreśliła, że nie jest to dla niej łatwy czas. Zastój gwiazdy trwa od pandemii COVID-19.

Pusta rolka pod deską sedesową to znak
Widzisz rolkę pod deską? Ktoś zostawił znak ostrzegawczy

Wchodzisz do toalety publicznej i widzisz, że pomiędzy deską a muszlą klozetową znajduje się pusta rolka po papierze? Ten osobliwy zwyczaj w ostatnim czasie stał się bardzo popularny. Wyjaśniamy, co oznacza.