Blisko ludzi

Blisko ludzi

Część seniorów otrzyma w marcu trzy emerytury
W marcu trzy przelewy z ZUS? Wiadomo, który senior je dostanie

W tym roku po raz kolejny w marcu emeryci otrzymają tzw. trzynastki. Oprócz tego pewna grupa seniorów może liczyć na jeszcze jedną wypłatę. Wszystko z konkretnego powodu.

Nie każdy klient zostawia napiwek w restauracji
Najgorsze zachowanie w restauracji. Obrazisz kelnera

Wiele osób zostawia napiwki dla kelnerów, choć nie w każdym kraju są obowiązkowe. Czasami jednak klienci zamiast gotówki zostawiają zupełnie inne "podziękowania". Niektóre z nich są wyjątkowo obraźliwe.

Leśnicy pokazali znalezisko z lasu
Dla zwierząt oznacza śmierć w męczarniach. Leśnicy pokazali znalezisko

O tym, że ludzie potrafią wyrzucać śmieci do lasów, mówi się niestety regularnie. Pracownicy nadleśnictwa Siewierz podzielili się kolejnym znaleziskiem, które - jak podkreślili - może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia zwierząt.

Coraz częściej Polacy decydują się reklamować żywność w sklepie
Reklamują, bo im nie smakowało. Polacy już nie wstydzą się tego robić

Choć może się wydawać, że trudno zareklamować jedzenie, klientów, którzy to robią, jest coraz więcej. Polacy przestali wstydzić się reklamować ubrania czy sprzęt elektroniczny i idą o krok dalej. Jeśli żywność jest wątpliwej jakości lub im nie pasuje, przychodzą ją oddać.

Aleksandra Sokołowska
Horoskop dzienny 29 lutego
Horoskop dzienny – 29 lutego. Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby

Horoskop dzienny na 29 lutego. Merkury w sekstylu z Jowiszem gwarantuje jasność myśli i wysoki profesjonalizm. W taki dzień opłaca się zająć sprawami skomplikowanymi, które wymagają uwagi oraz głębokiego zastanowienia.

Marcela Banaszczyk
Najbardziej mściwe znaki zodiaku
Mściwe znaki zodiaku. Gdy podpadniesz, nie popuszczą

Nie potrafią puścić urazy płazem. Pamiętają, kto i w jaki sposób je skrzywdził, jednak zamiast się załamywać, skrupulatnie planują zemstę. Nie wystarczy odpłacić się pięknym za nadobne. Oto znaki, które w akcie zemsty muszą zranić o wiele boleśniej.

Marcela Banaszczyk
Horoskop dzienny 28 lutego
Horoskop dzienny – 28 lutego. Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby

Horoskop dzienny 28 lutego. Środa dla wielu znaków zodiaku okaże się dniem pełnym zadumy. Merkury w koniunkcji ze Słońcem przynosi ze sobą trudne myśli, z którymi trzeba się będzie zmierzyć – i zwycięsko wyjść z tej potyczki.

Marcela Banaszczyk
Siostrzeństwo według Answear.LAB
Czym jest siostrzeństwo? Answear.LAB łączy kobiety w wyjątkowej akcji

Siostrzeństwo. Marka Answear.LAB pragnie, by to hasło jednoczące ze sobą kobiety było powszechne i słyszalne. Dlatego wystartowała z wyjątkową akcją. Chodzi o zamieszczenie tego terminu w słownikach, ale nie tylko.

Kto może być zwolniony z opłat za wywóz śmieci?
Czym prędzej złóż wniosek. Uprawnieni zapłacą mniej

W ostatnich latach opłaty za wywóz śmieci regularnie wzrastały, co spędzało sen z powiek wielu osób. W konkretnych przypadkach można jednak uzyskać zwolnienie z opłat lub częściową ulgę. Kto może na to liczyć?

Jak pozbyć się karaluchów?
Rozeszły się po Polsce. Uważaj, by przypadkiem nie dotknąć

Wędrujące po domu karaluchy mogą przerazić nawet ludzi o najmocniejszych nerwach. Niestety walka z nimi nie należy do najprostszych. Podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się z domu tych nieproszonych gości. Lepiej ich nie dotykać - roznoszą wirusy, grzyby i bakterie.

Jak nosić kamienie? Strona ciała ma znaczenie
Czarny kamień chroni przed złą energią. Noś go przy sobie

Dla ludzi, którzy w to wierzą, świat pełen jest przeplatających się nieustannie dobrych i złych energii. Jedne nam w życiu pomagają, inne mogą zaszkodzić. W jaki sposób skutecznie zablokujemy te złe prądy? Wystarczy nosić przy sobie pewien kamień.

Marcela Banaszczyk
W Rzeszowie doszło do brutalnego ataku na kontrolerkę biletów
Brutalny atak na kontrolerkę biletów. Kobieta ma uszkodzony kręgosłup

W piątek w Rzeszowie doszło do brutalnego ataku na kobietę kontrolującą bilety. W wyniku zdarzenia została wypchnięta z autobusu przez młodego mężczyznę i z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Pracownicy socjalni interweniują, gdy dziecku dzieje się krzywda
Interweniują w domach Polaków. Mówią, z czym się spotykają

Z badań Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wynika, że 79 proc. dzieci przynajmniej raz doświadczyło przemocy lub zaniedbania. Skala jest ogromna, a głośne, medialne przypadki, to tylko ułamek szerokiego obrazu przemocy w polskich rodzinach. Przekonują się o tym będący "na pierwszej linii frontu" pracownicy ośrodków pomocy społecznej.

Joanna Bercal-Lorenc
Monety z PRL-u dla kolekcjonerów to skarb - zdjęcie poglądowe
Jedna moneta warta krocie. Sprawdź, czy masz tę pamiątkę z PRL-u

Bardzo możliwe, że wśród "staroci" z dawnych lat w zakątkach naszych szuflad zalegają monety sprzed kilku dekad. Okazuje się, że niektóre z nich dziś są warte fortunę.

Usługi "testerek wierności" to nowa metoda odkrycia zdrady
Zdrada to dla nich koniec związku. Te znaki nigdy nie wybaczają

Różni ludzie na rozmaite sposoby radzą sobie ze zdradą. Są tacy, dla których wybaczenie jest absolutnie wykluczone. Nie potrafiliby żyć ani nawet patrzeć na kogoś, kto w ten sposób ich skrzywdził. A jak się to ma do astrologii?

Marcela Banaszczyk
Horoskop dzienny 27 lutego
Horoskop dzienny – 27 lutego. Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby

Horoskop dzienny 27 lutego. Mars w kwadraturze z Jowiszem przynosi ze sobą dzień, w którym lepiej nie podejmować ważnych decyzji, zwłaszcza biznesowych. We wtorek warto zachować umiar i zdrowy rozsądek.

Marcela Banaszczyk
Czy środki na potencję chronią przed chorobą Alzheimera? - zdjęcie poglądowe
Środki na potencję mogą uchronić przed alzheimerem? Zaskakujące wyniki badań

Brytyjscy naukowcy z University College London udowodnili, że jeden ze składników znajdujący się w lekach na potencję może chronić przed zachorowaniem na chorobę Alzheimera. Wnioski ekspertów mogą zadziwić.

Członkowie zespołu "Classic" opowiadają o pracy
Ich hity nuci cała Polska. Nie uwierzycie, czym się wcześniej zajmowali

"Classic", znany zespół muzyki disco polo, niedawno udzielił krótkiego wywiadu. Artyści rozmawiali o początkach swojej kariery muzycznej. Robert Klatt musiał ciężko pracować by zdobyć fundusze na rozwinięcie nowego projektu.

Członkowie zespołu "Classic" opowiadają o pracy
Gwiazdor disco polo dorobił się fortuny. Nie uwierzycie, czym się zajmował

Członkowie zespołu "Classic" niedawno udzielili krótkiego wywiadu. Celebryci wspomniał o swoich muzycznych początkach. Pierwszy zespół rozpadł się, dlatego, zanim Klatt zaangażował się w stworzenie drugiego, ciężko pracował, aby uzbierać odpowiedni budżet.

Emeryci mogą liczyć na szereg zniżek
Osoby powyżej 70. roku nie wiedzą o tych zniżkach. Powiedz o nich babci

Seniorom, którzy przekroczyli pewny wiek, przysługuje wieje ulg. Nie każdy emeryt zdaje sobie sprawę, że sporo z nich potrafi znacznie obniżyć koszta życia. Jeśli twoja babcia przekroczyła 70. rok życia, koniecznie powiedz jej o tych zniżkach.

Żółty przycisk ma wiele ukrytych funkcji
Nie tylko uruchamia zielone światło. Ma mnóstwo ukrytych funkcji

Uruchamia zielone światło dla pieszych, ale na tym nie kończą się jego zastosowania. To zaawansowane urządzenie ma wiele funkcji, z których nie zdajemy sobie sprawy. Czas się z nim bliżej zapoznać.

Jak dziś wygląda Kaja Paschalska?
Jako dziecko zagrała w "Klanie". Tak wygląda dziś

Kaja Paschalska rozpoczęła swoją przygodę z aktorstwem, kiedy miała zaledwie 11 lat. Widzowie szybko polubili jej bohaterkę Olę Lubicz, która pojawiała się w "Klanie" przez kolejne lata. Jak Paschalska wygląda dziś?

Dagmara Kaźmierska mówi o swojej kondycji
Bierze udział w "Tańcu z gwiazdami". Czeka ją operacja

Dagmara Kaźmierska pojawi się u boku Marcina Hakiela w znanym tanecznym show. "Królowa życia" przyznała, że po kilku treningach odczuwa pewien dyskomfort przez swoją przypadłość. Co dolega celebrytce?

Tzw. silver gaming staje się coraz popularniejszy (zdjęcie ilustracyjne)
"Syn twierdzi, że jestem uzależniona". 73-letnia Bogda zarywa noce

- Wyobrażali sobie mnie jako dwudziesto- lub trzydziestolatkę. Pytali się, co mi się stało z głosem - wspomina 73-letnia Bogda, która regularnie gra w gry komputerowe z ekipą dużo młodszych zawodników.

Agnieszka Woźniak