Blisko ludzi

Blisko ludzi

Ważna wskazówka przy praniu - zdjęcie poglądowe
Wlej do pralki. Pranie będzie pachnieć jak nigdy wcześniej

Trudno wyobrazić sobie życie codzienne bez pralki. Często jednak zapominamy o konieczności regularnego czyszczenia tego urządzenia. W rezultacie nasze ubrania po praniu, zamiast pachnieć świeżością, wydzielają nieprzyjemny zapach. Na szczęście, istnieje pewien sposób, który pozwoli szybko poradzić sobie z tym problemem.

Niektórzy rodzice nie chcą, by ich dziecko przystąpiło do pierwszej komunii świętej / zdjęcie ilustracyjne
Nie posłała syna do komunii. Przeszedł postrzyżyny

Niektórzy rodzice nie godzą się na to, aby ich dziecko przystąpiło do pierwszej komunii świętej. W zamian organizują imprezy alternatywne, które budzą kontrowersje. - Podczas weekendu, gdy część koleżanek i kolegów syna przystępowała do komunii, on przechodził postrzyżyny - opowiada Urszula.

Aleksandra Lewandowska
Dodatnie temperatury spowodowały, że chrabąszcze stały się aktywne
Zaraz będą wszędzie. Są już pierwsze doniesienia z Polski

Choć nazywa się je chrabąszczami majowymi, ostatnie ciepłe dni sprawiły, że w niektórych miejscach pojawiły się już teraz. Chmary tych owadów mogą wystraszyć, a ogrodnicy już zaczynają się obawiać o swoje rośliny.

Prezydent Katowic Marcin Krupa
Burza po wywiadzie prezydenta Katowic. Krupa się tłumaczy

Prezydent Katowic Marcin Krupa stwierdził w wywiadzie, że zarządza "twardą ręką" i "lepiej rozmawia mu się z mężczyznami niż z kobietami". Cztery dni po wyborach aktywistki z grupy "Każda jest ważna" wystosowały do niego wniosek w tej sprawie. Po kilku godzinach odpowiedział.

Joanna Bercal-Lorenc
Inger Nilsson wcieliła się w postać niezapomnianej Pippi
55 lat temu zagrała Pippi. Tak wygląda po sześćdziesiątce

Tytułowa Pippi Langstrumpf, w Polsce znana jako Pippi Pończoszanka była jedną z ulubionych dziecięcych bohaterek w latach 70. Rola rudowłosej dziewczynki o charakterystycznej fryzurze przyniosła Inger Nilsson ogromną popularność. Jak aktorka wygląda dziś?

Posłanka Iwona Hartwich poprze legalizację aborcji
Urodziła ciężko chore dziecko. Radzi matkom, "żeby tego nie robiły"

- (...) Dziś poradziłabym każdej matce, która wie, że urodzi ciężko chore dziecko, żeby tego nie robiła - powiedziała Iwona Hartwich. Posłanka KO poprze możliwość bezpiecznego i bezpłatnego przerywania ciąży.

Ile zarabiać, aby godnie żyć według "zetek"? - zdjęcie ilustracyjne
Pokolenie Z mówi o zarobkach. Jaka pensja pozwala na godne życie?

"Zetki" to osoby, które jeszcze nie skończyły 30 lat. Do tego pokolenia należą nastolatkowie, studenci oraz najmłodsi pracownicy, którzy zaczynają budować swoją karierę. Ile powinny wynosić zarobki, aby "zetki" mogły wieść godne życie? Oto co zdradziły wyniki najnowszych badań.

Moment urodzenia determinuje wiele predyspozycji
Trzy długowieczne znaki zodiaku. Przeżyją wszystkich

Osoby, które się w nich urodziły, wyróżnia zdrowy organizm i wysoka odporność psychiczna. Mogą cieszyć się długim życiem i nawet w późnym wieku wciąż wykazują się imponującą sprawnością. Sprawdź, czy twój znak znajduje się na liście szczęściarzy.

Marcela Banaszczyk
Rój pszczół na progu budynku
Mogą pojawić się w całej Polsce. Oto co należy zrobić

Kilka dni temu w sieci pojawiło się przerażające zdjęcie, przedstawiające ogromną ilość pszczół wędrownych, znajdujących się na progu domu. Co należy zrobić, gdy podobna sytuacja spotka nas samych?

Emilia Korolczuk startowała w wyborach samorządowych
Emilia Korolczuk kandydowała w wyborach. Wiemy, ile głosów zdobyła

Emilia Korolczuk, która zdobyła popularność, dzięki serialowi "Rolnicy. Podlasie" postanowiła spróbować swoich sił w polityce. Rolniczka startowała w wyborach samorządowych, próbując dostać się do Rady Miejskiej w Zabłudowie. Jak jej poszło?

Horoskop dzienny 12 kwietnia
Horoskop dzienny – 12 kwietnia. Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby

Horoskop dzienny 12 kwietnia. Dzień pod patronatem Merkurego w koniunkcji ze Słońcem będzie pełen skupienia. Niestety, może też przynieść ze sobą negatywne myśli i niekoniecznie przyjemne refleksje.

Marcela Banaszczyk
59-letnia czeska modelka pokazała się nago
Zapozowała nago. Właśnie skończyła 59 lat

Paulina Porizkova skończyła 59 lat. Z tej okazji pochodząca z Czech modelka opublikowała fotografię, na której widać jej nagie ciało. Porizkova napisała kilka słów od siebie, podsumowując ostatnie urodziny przed 60.

Filip Chajzer w szczerym wywiadzie mówi o depresji i śmierci syna
Jego syn zginął, mając zaledwie dziewięć lat. "Śnił mi się niemal każdej nocy"

Filip Chajzer zgodził się na trudną rozmowę. Dziennikarz opowiedział o wydarzeniu, które rozsypało go na kawałki. Wspomniał też o początkach i radzeniu sobie z depresją. "Byłem w fatalnym stanie (...). Wstydziłem się, że jestem taki słaby" - wyznał.

Horoskop dzienny 11 kwietnia
Horoskop dzienny – 11 kwietnia. Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby

Horoskop dzienny 11 kwietnia. Końcówka tygodnia pociągnie za sobą nagły spadek energii. Drobnych kryzysów doświadczą przedstawiciele niemal wszystkich znaków, jednak ważne jest, w jaki sposób się z nimi uporają.

Marcela Banaszczyk
Wiele osób chciałoby poznać swoje korzenie
Pochodzisz ze szlachty czy z chłopstwa? Łatwo to sprawdzisz

Poszukiwanie swoich korzeni jest bardzo modne. Każdy chciałby wiedzieć, skąd pochodzi i kim byli jego przodkowie. Pewną wiedzę na ten temat daje już samo nazwisko, dlatego warto sprawdzić jego etymologię. W ten sposób dowiemy się, czy pochodzimy ze szlacheckiej, czy też może chłopskiej rodziny.

Marcela Banaszczyk
Joanna Racewicz wspomina zmarłego w katastrofie smoleńskiej męża
Wspomina dzień katastrofy. "Zarys sylwetki w drzwiach"

Joanna Racewicz 10 kwietnia 2010 roku straciła męża. Paweł Janeczek zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Dziennikarka dodała poruszający wpis na Instagramie, w którym wspomniała ukochanego.

Likwidacja zadań domowych. Opinie są podzielone
Likwidacja zadań domowych. Opinie są podzielone
Decyzja MEN o likwidacji prac domowych od samego początku budziła mieszane uczucia. Wirtualna Polska przeprowadziła sondę, w której wypowiedzieli się nie tylko rodzice i nauczyciele, ale także dzieci. Zdania były podzielone. - To kiepski pomysł. Dzięki temu dzieci uczyły się systematyczności. (...) Teraz zrobiło się ciepło, to będą wychodzić na podwórko, ale zimą większość dzieci siedzi w telefonach. Lepiej siedzieć w książkach niż w telefonie - komentowała uczestniczka sondy. Z kolei zdaniem dzieci, aktualnie jest lepiej, bo mają więcej wolnego czasu. Problemu z brakiem prac domowych nie widzi Ewa Kulikowska, nauczycielka SP nr 10 w Białymstoku. - Można tak zorganizować naukę, że będzie prawie wszystko zrobione - powiedziała. Przyznała jednak, że każde dziecko pracuje w swoim tempie, dlatego niektóre z nich będą musiały skończyć w domach to, czego nie udało im się zrealizować podczas lekcji.
Psycholożka mówi stanowczo o spowiedzi dzieci
"Nie posyłać". Psycholożka mówi jasno

Przy okazji zbliżających się komunii powraca również temat spowiedzi. W przestrzeni publicznej słychać coraz więcej głosów sugerujących, że powinno się zakazać spowiadania dzieci i młodzieży, która nie ukończyła 16 lat.

Kleszcze są niebezpieczne przez cały rok
Eksperci nie mają złudzeń. Kleszcze są groźne przez cały rok

Choć najwięcej kleszczy spotyka się wiosną, latem i wczesną jesienią, gdy temperatury za oknem są dodatnie, eksperci przestrzegają - pajęczaki są groźne przez cały rok. Dlatego warto chronić się przed nimi nie tylko w ciepłe dni.

Jacek Łągwa mówi o swojej emeryturze
ZUS podliczył Łągwę z Ich Troje. Tyle ma dostać emerytury

Jacek Łągwa należy do zespołu Ich Troje od początku jego istnienia. Muzyk niedawno przyznał, że nie oczekuje wysokiej emerytury, choć składki opłaca od ponad 30 lat. Ile dokładnie będzie wynosić świadczenie Łągwy?

Niektóre znaki zodiaku najchętniej całe dnie spędzałyby w łóżku
Największe lenie w zodiaku. W domu nie kiwną nawet palcem

Święcie wierzą, że na świecie są przyjemniejsze rzeczy niż praca, dlatego nigdy się do niej nie spieszą. Lubią długo spać, dobrze zjeść i szanują swój wolny czas. Trudno im się zmobilizować do działania, bo po co się męczyć?

Marcela Banaszczyk
Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski wzięli ślub 10 kwietnia 2010 roku
Pobrali się w dzień katastrofy smoleńskiej. Hejterzy nie odpuszczali

Dla wielu par ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem. Roma Gąsiorowska i Michał Żurawski z datą swojej ceremonii mieli jednak pewien problem. Uroczystość odbyła się 10 kwietnia 2010 roku, czyli w dzień katastrofy smoleńskiej.