ModaKsiążki, które odmienią oblicze miłości. Warto powiększyć biblioteczkę

Książki, które odmienią oblicze miłości. Warto powiększyć biblioteczkę

Książki, które odmienią oblicze miłości. Warto powiększyć biblioteczkę
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

31.01.2018 15:50, aktual.: 01.02.2018 08:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobra książka musi przykuć czytelnika ciekawą fabułą, postaciami z krwi i kości, a także interesującym sposobem prowadzenia narracji. Jeśli zdarzyło ci się kiedyś zarwać noc przez lekturę wciągającej książki, to zapoznaj się z niektórymi tytułami.

Niektóre tego typu książki to historie osób, które napotkały na swej drodze pewne przeciwności losu. Inne to pozycje popularnonaukowe, których autorzy w dowcipny lub intrygujący sposób przedstawiają swoją wizję miłości. Jeszcze inne są zbiorami porad, które mogą pomóc w trudnych chwilach.

Obraz
© Fotolia

Popularna miłość
Poza tysiącami romansów osadzonych w bliższych lub dalszych czasach, na sklepowych półkach i w internetowych księgarniach znajdziemy również pozycje popularnonaukowe. Ich autorzy starają się odpowiedzieć na pytania, czym tak naprawdę jest miłość i jakim cudem tak bardzo wpływa na nasze życie. Odpowiedzi może być wiele, a to, która jest prawidłowa, zależy wyłącznie od czytelnika. Znajdziemy więc wiele popularnonaukowych rozważań, których celem jest odkrycie sensu miłości. Jedni porównują ją do walki o przetrwanie, inni do gry w szachy, a jeszcze inni do fizyki kwantowej. Lektura każdej z tych książek jest na tyle barwna i przyjemna, że prawie nie zauważa się naukowej terminologii. Fawn Weaver podróżująca po świecie i przeprowadzająca wywiady ze szczęśliwymi parami potrafi zaciekawić.

Proste historie i trudne problemy
Przy braku czasu i w natłoku obowiązków nie zawsze uda się znaleźć czas na to, by przez godzinę lub nawet kilka godzin dziennie oddać się lekturze. Jeśli jednak uda ci się poświęcić nieco uwagi i chęci, to być może znajdziesz lekturę, która wzmocni twoje uczucia, nada im głębsze znaczenie lub pozwoli odkryć coś, o czym do tej pory nie miałaś pojęcia. Proste historie ludzi ze skomplikowanymi problemami i dylematami to nie tylko forma zabicia czasu, ale również w niektórych przypadkach źródło inspiracji. Zmagania głównych bohaterów możesz łatwo odnieść do swojej sytuacji życiowej i wysnuć z niej pewne wnioski. Zrozumienie znaczenia miłości pomoże rozwiązać pewne problemy, które pojawiają się w trakcie związku.

Wesołe związki
Wbrew pozorom miłość nie zawsze musi być traktowana poważnie. Nawet pozornie poważne problemy damsko-męskie postawione w odpowiednim świetle mogą wydawać się w najlepszym wypadku mało ważne, a w najgorszym kompletnie wyssane z palca. Chcesz dowiedzieć się, jakie są sekrety komunikacji damsko-męskiej? Co zrobić, żeby mimo wszystko dopiąć swego i pokazać, że racja jest po twojej stronie? Jak motywować zarówno siebie i drugą połówkę do działania? Zarówno pytania, jak i odpowiedzi są poważne, ale podane w formie, która wywoła uśmiech na twarzy czytelniczki. Książki o humorystycznym zabarwieniu to doskonały przykład tego, że warto rozmawiać o wszystkim i każdy problem da się rozwiązać, jeśli ma się do niego odpowiedni dystans.

Obraz
© iStock.com | stock-eye

Miłość to temat-rzeka, co widać po wielu publikacjach poruszających tę tematykę. Jeśli sięgniesz po odpowiednie lektury i wysnujesz z nich właściwe wnioski, może się okazać, że miłość jest zupełnie czymś innym, niż oczekiwałaś.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także