GwiazdyRebeka zagra w klubie Basen

Rebeka zagra w klubie Basen

Rebeka zagra w klubie Basen
Źródło zdjęć: © twitter.com/rebekaduo

23.01.2015 14:02, aktual.: 23.01.2015 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rebeka powraca do stolicy na wyjątkowy koncert w Basenie.

Po świetnie przyjętym debiutanckim albumie “Hellada” (m. in. tytuł Płyty Roku 2013 Gazety Wyborczej) i wielu koncertach w Polsce i zagranicą, Rebeka powróciła w listopadzie 2014 roku z nowym, krótkim wydawnictwem "BREATH". Po tej EP-ce MTV Iggy brzmienie ich muzyki przyrównało do bitwy aniołów i demonów, a amerykański blog Pigeons and Planes dziwił się, że muzyka duetu jest jednocześnie niewiarygodnie mistyczna i szaleńczo taneczna. Z nowymi piosenkami zespół wystąpił już na Boiler Room oraz zagrał trasę koncertową po całej Polsce - ale nie w Warszawie! Teraz Rebeka powraca do stolicy na wyjątkowy koncert w Basenie.

REBEKA to połączenie dwóch silnych indywidualności w imię jednego, jeszcze silniejszego bytu muzycznego. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny, dwójka kompozytorów i producentów, to wymagające wiele od siebie nawzajem, skrajnie odmienne osobowości. Dzięki starciu ich charakterów i często odmiennych spojrzeń na muzykę, Rebeka jest zespołem nietuzinkowym - wojownikiem szalonym i nieprzewidywalnym, który apogeum wspólnej energii osiąga w czasie koncertów.

O “Breath” EP piszą:

“Rebeka wraca z materiałem niedługim, ale znaczącym. O ile jednak na debiucie duet Rebeka celował w piosenki, przeboje parkietów, o tyle teraz stawia na oryginalne brzmienia. "Breath" zaczyna się znamiennymi słowami: "I'm changing". To ledwie dwa utwory i remiks, ale nawet tyle wystarczyło muzykom do złożenia swego rodzaju deklaracji. (...) Żeby oddać skalę brzmieniowych poszukiwań Rebeki i liczbę produkcyjnych zabiegów obecnych w tych dwóch utworach, można przywołać Radiohead.” Jacek Świąder, Gazeta Wyborcza

“Utwór tytułowy zaskakuje od pierwszych taktów. Mroczne tło, które przecinają dzikie wokalizy, wprowadza zupełnie nową jakość do brzmienia Rebeki. Pędzący bas nie jest już tą grzeczną, miarową sekwencją znaną z Melancholii czy Unconscious. To dźwięk brudny, potężny, siłą wdzierający się do głowy. Breath to odważne, szalone dzieło, które w niczym nie przypomina tego, co dotychczas wyszło spod rąk duetu Skwarek-Szczęsny (...). Pokazali nowe oblicze, nie mniej interesujące niż to znane z Hellady. Breath to dowód odwagi, ciągłego poszukiwania dźwięków i progresu, który w tym przypadku objawia się w nieoczywistych strukturach utworów i zdecydowanie mroczniejszym klimacie.” Hubert Grupa, Brand New Anthem.

Gościem specjalnym Rebeki będzie nowy, tajemniczy i bardzo obiecujący projekt RYSY, złożony z Justyny Święs (The Dumplings), Wojtka Urbańskiego (Polyp) i Łukasza Stachurko (Sonar Soul) - będzie to premierowy występ tego zespołu, można się więc spodziewać nie lada niespodzianki.

Niedziela, 25 stycznia, godz. 19. Klub Basen, ul. Marii Konopnickiej 6, Warszawa.

Bilety można kupić m.in. na bieltomat.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także