Trwa ładowanie...
dalmvdd
Ludzie

Żałoba w Pałacu Buckingham. Zmarła kuzynka królowej Elżbiety

Smutek w rodzinie królewskiej. Kuzynka królowej Elżbiety – Margaret Rhodes – nie żyje. Była jedną z najbliższych przyjaciółek monarchini i najbardziej zaufanych jej osób. Miała 91 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żałoba w Pałacu Buckingham. Zmarła kuzynka królowej Elżbiety
(mirror.co.uk)
dalmvdd

Jak podaje „The Telegraph”, Rhodes zmarła po krótkiej chorobie. Elżbieta II miała ją regularnie odwiedzać przez ostatnie kilka tygodni. Media podkreślają, że dla królowej jest to wyjątkowo dotkliwy i bolesny cios – z kuzynką nie tylko się przyjaźniły, ale należała także ona do wąskiego grona osób, które zawsze ją wspierały.

Margaret Rhodes urodziła się 9 czerwca 1925 roku jako pierwsza córka Lorda Elphinstone i Lady Mary Bowes-Lyon (siostry królowej matki). Mieszkała w Zamku Windsor i Pałacu Buckingham, gdzie wspólnie z Elżbietą dorastały – między nimi było tylko 10 miesięcy różnicy. Kiedy w 1947 jej ukochana kuzynka wychodziła za mąż za Filipa, była druhną na jej ślubie.

Sama wyszła za pisarza Denysa Gravenora Rhodesa, z którym doczekała się czwórki dzieci. Od 1991 roku była damą dworu i prywatną towarzyszką Królowej Matki. Jak wspominają bliscy jej ludzie, Margaret Rhodes była bezpośrednia i zadziwiająco szczera jak na osobę mieszkającą w Pałacu Buckingham. Warto dodać, że w latach młodości ukończyła kurs sekretarki i w czasie II wojny światowej właśnie jako sekretarka pracowała dla MI6.

W sprawie śmierci Margaret Rhodes nie został wydany żaden oficjalny komunikat, ponieważ, jak uznano, jest to sprawa prywatna królewskiej rodziny. Wiadomo jednak, że królowa Elżbieta przesłała kondolencje najbliższym zmarłej.

dalmvdd

Podziel się opinią

Share

dalmvdd

dalmvdd