Jesteś gruszką, jabłkiem czy klepsydrą? Sprawdź, jaki masz typ figury i dowiedz się, jak powinnaś się ubierać, by podkreślić zalety swojej figury.
Masz sylwetkę rozbudowaną od pasa w dół. Twoje ramiona są węższe niż biodra, masz wyraźnie zarysowaną talię, która dodatkowo jest wysoko umiejscowiona, wydatne uda i krągłe pośladki. Do tego masz dość mocno rozbudowane uda i łydki oraz niezbyt długie nogi. A biust, jak cała Twoja „góra” jest raczej drobny. Co jest Twoim największym problemem jeśli chodzi o sylwetkę? Z pewnością wielkość pupy. Jeśli wszystko się zgadza, jesteś DZWONKIEM.
Typ figury typu dzwonek charakteryzuje się:
- bardzo wąskimi ramionami
- niewielkim biustem
- lekkim wcięciem w talii
- szerokimi biodrami i pupą
- dość mocno zbudowanymi i krótkimi nogami
Strój maskujący niedoskonałości figury: Bluzki i sweterki z okrągłymi dekoltami, do tego długie wisiory i korale. Dobrze sprawdzają się spodnie z dużym mankietem.
Więcej na temat modowych trików:
Figura „gruszka” - jak się ubrać?
Figura „dzwonek” - jak się ubrać?
Kapelusz z czym go połączyć? Trendy zima 2012!
Krótkie nogi - jaka sukienka?
Jak dobrze wyglądać nago?
Typ figury: GRUSZKA
Masz sylwetkę rozbudowaną od pasa w dół. Twoje ramiona są węższe niż biodra, masz wyraźnie zarysowaną talię, pełne biodra i krągłe pośladki. Do tego masz dość mocno rozbudowane uda i łydki, nisko umiejscowioną talię i niezbyt długie nogi. A biust, jak cała Twoja „góra”, jest raczej drobny. Jeśli wszystko się zgadza, jesteś GRUSZKĄ.
Typ figury typu gruszka charakteryzuje się szczupłą górą oraz masywnymi biodrami i udami, zazwyczaj nogi gruszki są dość krótkie. Gruszka jest drobna od góry - jej biust to najczęściej miseczka A lub B. Gruszka ma wcięcie w tali i gdyby nie dysproporcja między górną a dolną częścią ciała byłaby to idealna kobieca sylwetka.
Strój maskujący niedoskonałości figury: Bluzki odkrywające ramiona i sweterki wycięte w łódkę. Można również założyć bluzkę z bufkami. Spodnie dla gruszki powinny być lekko obcisłe u góry, a u dołu delikatnie rozszerzające się. Dla tego typu sylwetki polecane są zwiewne sukienki z marszczeniami.
Typ figury: JABŁKO
Masz sylwetkę prostą, zrównoważoną. Twoje ramiona są mniej więcej tej samej szerokości co biodra. Masz średniej wielkości lub mały biust, dość płaską pupę, zgrabne i szczupłe nogi. Twoja talia nie jest wyraźnie zaznaczona, ponieważ największym problemem Twojej figury jest obwód brzucha – często większy niż obwód piersi. Jeśli wszystko się zgadza, jesteś JABŁKIEM.
Strój maskujący niedoskonałości figury: Należy zrównoważyć górę i dół sylwetki – podnieść biust, nosić szerokie dekolty. Proste spódnice, spodnie lekko rozszerzane, bez żadnych ozdób, stebnówek. Przy pomocy żakietów czy koszulowych bluzek z podwójnym rzędem guzików na wysokości talii.
Więcej na temat modowych trików:
Figura „gruszka” - jak się ubrać?
Figura „dzwonek” - jak się ubrać?
Kapelusz z czym go połączyć? Trendy zima 2012!
Krótkie nogi - jaka sukienka?
Jak dobrze wyglądać nago?
Typ figury: WAZA
Masz sylwetkę proporcjonalną, zrównoważoną. Twoje biodra mają tę samą szerokość co ramiona, a talia jest ładnie zaznaczona i dość długa. Masz szerokie ramiona i kształtny duży biust, Twoje biodra i pośladki są krągłe i proporcjonalne. Jesteś szczęśliwą posiadaczką długich i szczupłych nóg. Jeśli wszystko się zgadza, jesteś WAZĄ.
Typ figury typu waza jest bardzo kobiecy. Takie figury mocno działają na mężczyzn. Kobieta waza ma:
- duży biust
- ładne, choć niezbyt głębokie wcięcie w talii
- średniej wielkości biodra, które są zazwyczaj proporcjonalne do biustu
- nogi wazy są długie i szczupłe
Strój maskujący niedoskonałości figury: Dla tego typu figury świetnym wyborem są klasyczne dżinsy, wąskie spódnice, oraz ozdoby w kształcie kwadratu lub spirali.
Typ figury: KIELICH
Masz sylwetkę rozbudowaną od pasa w górę. Twoje ramiona są szersze niż biodra. Talia nie jest wyraźnie zaznaczona, pośladki są płaskie. Masz duży biust oraz długie, szczupłe, wspaniałe nogi oraz smukłe biodra. Największym problemem Twojej figury jest brak kobiecego wcięcia w talii oraz bioder charakterystycznych dla figury klepsydry. Jeśli wszystko się zgadza, jesteś KIELICHEM.
Typ figury typu kielich jest kolejnym typem (w pewnym sensie odwrócona figura dzwonka), w którym zauważamy dysproporcje:
- szerokie ramiona i duży biust (C-E)
- lekko wciętą talie
- wąskie biodra
- szczupłe nogi
Strój maskujący niedoskonałości figury:Bluzki i swetry z dekoltem w kształcie litery „V”, wiązane na boku, które utworzą sztuczną talię. Kobieta o takiej figurze może z dobrym skutkiem nosić ciężkie buty.
Więcej na temat modowych trików:
Figura „gruszka” - jak się ubrać?
Figura „dzwonek” - jak się ubrać?
Kapelusz z czym go połączyć? Trendy zima 2012!
Krótkie nogi - jaka sukienka?
Jak dobrze wyglądać nago?
Typ figury: LIZAK
Masz sylwetkę rozbudowaną od pasa w górę. Pomimo, że Twoje ramiona są tak samo wąskie jak biodra, to jednak proporcje w sylwetce zostają zaburzone przez duży biust. Do tego posiadasz całkiem ładnie zarysowaną talię, smukłe biodra i długie szczupłe nogi, których większość koleżanek może Ci pozazdrościć. Największym problemem Twojej figury jest brak zrównoważenia dużego biustu równie szerokimi kobiecymi biodrami. Prawdę mówiąc Twój godny podziwu biust sprawia Ci wiele problemów podczas komponowania garderoby. Jeśli wszystko się zgadza, jesteś LIZAKIEM.
Wiele hollywoodzkich gwiazd ma figurę typu lizak. Najbardziej charakterystyczne jej cechy to:
- wąskie ramiona
- duży biust
- dość widoczna talia
- długie nogi
Strój maskujący niedoskonałości figury: Ubieranie się warstwowo - spod swetra może wystawać bluzka, rozszerzane spodnie, spódnice ołówkowe. Do tego typu sylwetki pasują duże, ozdobne wisiory.
Typ figury: ROŻEK
Masz sylwetkę rozbudowaną od pasa w górę. Twoje ramiona są szersze niż biodra. Talia nie jest wyraźnie zaznaczona, pośladki są płaskie. Masz mały lub średni biust oraz długie, szczupłe wspaniałe nogi oraz smukłe biodra. Największym problemem Twojej figury jest brak kobiecego wcięcia w talii oraz bioder charakterystycznych dla figury klepsydry. Prawdę mówiąc Twoja figura sprawia wrażenie sylwetki chłopięcej. Jeśli wszystko się zgadza, jesteś ROŻKIEM.
Typ figury typu rożek jest bardzo trudny do ubrania, bo szeroka talia i wąskie biodra mocno to utrudniają. Cechy charakterystyczne tego typu figury:
- szerokie ramiona, szersze niż biodra
- mały lub średniej wielkości biust
- praktycznie brak talii
- szczupłe, dość długie nogi
Strój maskujący niedoskonałości figury: Duże asymetryczne swetry, sukienki z geometrycznymi wzorami, rozkloszowane spódnice – to wszystko nada rożkowi lekkości i przywróci właściwe proporcje. Jeśli płaszcz to koniecznie jednorzędowy, zaś żakiety zapinane na jeden guzik (sprawiają wrażenie wcięcia w talii).
Więcej na temat modowych trików:
Figura „gruszka” - jak się ubrać?
Figura „dzwonek” - jak się ubrać?
Kapelusz z czym go połączyć? Trendy zima 2012!
Krótkie nogi - jaka sukienka?
Jak dobrze wyglądać nago?
Typ figury: WIOLONCZELA
Masz sylwetkę proporcjonalną, zrównoważoną. Twoje ramiona są podobnej szerokości co biodra, biodra i pośladki są krągłe, a talia jest dość wyraźnie zarysowana. Twoja talia jest krótka czyli wysoko umiejscowiona, masz kobieco rozbudowane biodra, pupę oraz dość masywne uda. Od kolan w dół Twoje nogi są widocznie smuklejsze. Jesteś posiadaczką pięknego, dużego biustu. Największym problemem Twojej figury jest okiełznanie sporego biustu i szerokich bioder w taki sposób, aby nie wyolbrzymić sylwetki. Masz wrażenie - niezależnie od wagi - że Twoja sylwetka jest ogromna. Jeśli wszystko się zgadza, jesteś WIOLONCZELĄ.
Typ figury typu wiolonczela cechuje:
- duży biust
- ramiona szersze od bioder
- widoczna talia, ale niezbyt mocno wcięta
- biodra dość szerokie, podobnie jak pupa
- masywne uda i szczupłe zgrabne łydki
Strój maskujący niedoskonałości figury: Jak najwięcej bluzek i sweterków z dekoltem w kształcie litery „V”, sukienki, a nawet spódnice podkreślające talię. Spodnie zawsze klasyczne, dobrze skrojone.
Typ figury: KRĘGIEL
Masz sylwetkę rozbudowaną od pasa w dół. Dół Twojej figury jest „cięższy”, niż góra. Masz dość szczupłą talię, średniej wielkości lub mały biust, ramiona węższe lub zbliżone szerokością do bioder. I do tego wydatne uda i masywne łydki. Masz też stosunkowo krótkie nogi, kontrastujące z długim tułowiem. Twoim największym problemem są właśnie wydatne uda. Może Ci się wydawać, że jesteś Gruszką, ale problemem Gruszki nie są uda, tylko biodra. Jeśli wszystko się zgadza, jesteś KRĘGLEM.
Typ figury typu kręgiel jest bliski gruszce, ale kobiety tak zbudowane są bardziej proporcjonalne i zgrabniejsze, ponieważ mają:
- biust w rozmiarze miseczki B lub C
- średniej szerokości ramiona
- wyraźne wcięcie w talii
- płaski brzuch
- dość masywne uda i sporą pupa, krótkie nogi.
Strój maskujący niedoskonałości figury:Sukienki z wąskim dołem, wąskie spódnice, płaszcze z dużymi klapami, dopasowane ma dole to stroje idealne dla kręgla. Bluzki i swetry powinny mieć szerokie dekolty, dobrym rozwiązaniem są wszyte poduszki.
Więcej na temat modowych trików:
Figura „gruszka” - jak się ubrać?
Figura „dzwonek” - jak się ubrać?
Kapelusz z czym go połączyć? Trendy zima 2012!
Krótkie nogi - jaka sukienka?
Jak dobrze wyglądać nago?
Typ figury: KLEPSYDRA
Masz sylwetkę proporcjonalną, zrównoważoną. Twoje ramiona są tej samej szerokości co biodra, biodra i pośladki są krągłe, a talia jest wyraźnie zarysowana. Twoja talia jest krótka czyli wysoko umiejscowiona, masz kobieco rozbudowane biodra oraz dość masywne uda. Nie jesteś posiadaczką długich smukłych nóg – Twoje nogi są raczej krótkie. Największym problemem Twojej figury jest okiełznanie sporego biustu i szerokich bioder w taki sposób, aby nie wyolbrzymić sylwetki i nie zatuszować najwspanialszego na świecie wcięcia w talii. Jeśli wszystko się zgadza, jesteś KLEPSYDRĄ.
Typ figury typu klepsydra nazywany jest także sylwetką proporcjonalną lub zrównoważoną.
Figurę typu klepsydra charakteryzują:
- duże piersi
- szczupła talia z wyraźnym mocnym wcięciem
- szerokie biodra
- masywne uda i zgrabne łydki
Strój maskujący niedoskonałości figury: Spódnice o linii A, lekkie spódnice krojone z klina lub plisowane aż do bioder. Idealne dla figury typu klepsydra są także spódniczki ołówkowe. Jeśli wolisz spodnie, wybieraj te o prostych nogawkach, które opinają biodra i opadają prosto do kostek. Pamiętaj o butach na wysokim obcasie.
Typ figury: KOLUMNA
Masz sylwetkę prostą, zrównoważoną. Twoje ramiona mają taką samą szerokość co biodra, a Twoja talia jest dość widoczna. Masz średniej wielkości biust oraz długie wspaniałe nogi. Największym problemem Twojej figury jest brak kobiecych wcięć charakterystycznych dla klepsydry oraz to, że często spodnie i sweterki bywają dla Ciebie przykrótkie. Jeśli wszystko się zgadza, jesteś KOLUMNĄ.
Typ figury typu kolumna posiadają zazwyczaj kobiety wysokie. Zazwyczaj standardowe bluzki mają zbyt krótkie rękawy dla kolumny, zaś spodnie mają za krótkie nogawki. Kolumna ma:
- ramiona i biodra o takiej samej szerokości
- średniej wielkości biust
- widoczną talię
- długie nogi
Strój maskujący niedoskonałości figury: Rozszerzane spódnice (kształt „A”) i spodnie to podstawa stroju dla tej sylwetki, pasują do niej również długie wisiorki i korale. Kurtki powinny mieć asymetryczne cięcia.
Więcej na temat modowych trików:
Figura „gruszka” - jak się ubrać?
Figura „dzwonek” - jak się ubrać?
Kapelusz z czym go połączyć? Trendy zima 2012!
Krótkie nogi - jaka sukienka?
Jak dobrze wyglądać nago?
Typ figury: CEGŁA
Masz sylwetkę prostą, zrównoważoną. Twoje ramiona mają podobną szerokość co biodra, a Twoja talia nie jest wyraźnie zarysowana. Masz średniej wielkości lub duży biust, dość płaska pupę, niezbyt szczupłe nogi. Największym problemem Twojej figury jest brak kobiecych wcięć charakterystycznych dla klepsydry. Jeśli wszystko się zgadza, jesteś CEGŁĄ.
Panie o figurze typu cegła często nie czują się zbyt kobiece w swojej skórze. Faktycznie ich sylwetka jest niemal prostokątna:
- szerokie ramiona (szersze od bioder)
- dość duży biust
- zupełny brak talii
- niewielki brzuch
- płaskie pośladki
- nogi cegły są grube i masywne na całej długości
Strój maskujący niedoskonałości figury: Bluzki i swetry o szerokich dekoltach, wskazane są duże wzory na biuście, kurtki i długie kardigany przewiązane w talii. Proste spodnie, spódnice i dolne części sukienek mogą się lekko rozszerzać.