Trwa ładowanie...

10 błędów stylizacji włosów w domu!

Dlaczego włosy po wyjściu od fryzjera wyglądają zupełnie inaczej niż wtedy, kiedy czeszesz je sama w domu? Co robisz źle? Jak odpowiednio pielęgnować włosy, jak suszyć włosy? Oto 10 najczęściej popełnianych błędów.

10 błędów stylizacji włosów w domu!Źródło: Hemera/ Thinstockphotos
d2lxp81
d2lxp81

Dlaczego włosy po wyjściu od fryzjera wyglądają zupełnie inaczej niż wtedy, kiedy czeszesz je sama w domu? Co robisz źle? Jak odpowiednio pielęgnować włosy, jak suszyć włosy? Oto 10 najczęściej popełnianych błędów.

1. Mycie głowy! Można je uznać za początek układania fryzury. Jeśli włosy umyjemy nieumiejętnie, już po kilku godzinach fryzura straci kształt, a włosy będą wyglądały, jakby w ogóle nie były umyte. Pamiętaj, włosy myjemy zawsze dwa razy i bardzo dokładnie spłukujemy szampon.

2. Źle zaaplikowana odżywka!

Jest to najczęstszy powód efektu zbyt obciążonych, przyklapniętych włosów. Tak będą wyglądały Twoje włosy, jeśli nałożysz ją zbyt blisko skóry głowy. Odżywka powinna być nakładana jedynie na długości i końce.

3. Codzienne używanie maski do włosów!

Maska służy do intensywnej pielęgnacji, jeśli będziesz używała jej zbyt często, nadmiernie je obciążysz, fryzura nie utrzyma nadanego podczas modelowania kształtu. Maskę używaj nie częściej niż raz w tygodniu.

d2lxp81

4. Zbyt intensywne czesanie włosów podczas ich układania!

Czynność ta wzmaga pracę gruczołów łojowych, a nadmiernie wydzielane sebum jest za pośrednictwem szczotki rozprowadzane na całej długości włosów. Tworzy to efekt tłustych włosów.

5. Włosy nie do końca wysuszone!

Brak czasu, to on ponosi winę! Suszysz włosy w pośpiechu gorącym strumieniem powietrza suszarki, a gdy już są „prawie” suche, biegniesz do pracy. W efekcie rozchylona podczas suszenia łuska włosowa otwiera się jeszcze bardziej, a włosy puszą się i tracą kształt. Rozwiązanie: susz włosy tak długo, aż będą suche i koniecznie na koniec suszenia użyj chłodnego nawiewu powietrza, to domknie łuskę a włosy będą gładkie.

6. Włosy zbyt długo suszone!

W przypadku suszenia liczy się umiar. Jeśli włosy suszysz zbyt długo - doprowadzisz do ich przesuszenia. Włosy staną się nadmiernie napuszone i będą wyglądały na zniszczone.

7. Zły kierunek suszenia włosów!

Włosy suszymy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, od nasady po końce, by fryzura była gładka. Możemy również suszyć je pod włos, by dodać im objętości. Taki rodzaj suszenia polecany jest szczególnie przy krótkich włosach.

d2lxp81

8. Za dużo środków do stylizacji!

Zasada jest prosta: większa ilość produktu nie oznacza lepszego efektu, może natomiast stworzyć odwrotny efekt. Zbyt duża ilość pianki sklei włosy, „przedawkowanie” nabłyszczacza sprawi, że włosy będą wyglądały nieświeżo, a nadmiar lakieru nadmiernie usztywni fryzurę.

9. Źle użyty lakier do włosów!

To on zostawia na ich powierzchni biały osad, przypominający łupież, by tego uniknąć, rozpylaj lakier z odległości 30 cm.

10. Nieodpowiednio dobrane środki do stylizacji!

Zawsze wybieraj produkty dedykowane Twojemu rodzajowi włosów. Jeśli masz kłopot z wyborem najlepszego dla włosów środka do stylizacji, poproś o radę swojego fryzjera.

Wniosek nasuwa się sam. Dobra stylizacja to: zdrowe włosy, odpowiednie narzędzia oraz właściwie dobrane i użyte produkty.

(bb)

d2lxp81
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lxp81