28 sierpnia. Kartka z kalendarza

28 sierpnia. Kartka z kalendarza
Źródło zdjęć: © Forum
28.08.2018 16:14, aktualizacja: 28.08.2018 20:38

28 sierpnia 2016 roku, tenisistka Agnieszka Radwańska wygrała turniej w New Haven. Dzięki temu zwycięstwu stała się najlepszą tenisistką całego cyklu US Open.

Agnieszka Radwańska zmierzyła się w finale z Ukrainką Eliną Switoliną. Polka pokonała swoją przeciwniczkę w dwóch setach, wygrywając 6:1 i 7:6 (3). W pierwszym secie Agnieszka całkowicie zdominowała swoją oponentkę, wygrywając 20 z pierwszych 27 punktów meczu. Pierwszy set trwał zaledwie 29 minut. Zwycięstwo Radwańskiej w US Open było jej 19 triumfem w karierze podczas turnieju WTA w Connecticut.

Zwycięstwo tenisistki rozbiło turniejowy bank. Nagroda za pierwsze miejsce w US Open Series wynosiła milion dolarów. Mistrzyni przyjęła swoją nagrodę z uśmiechem na twarzy. Był to jej 9 triumf w turnieju WTA Premier. O tym, ile z tej nagrody faktycznie trafiło do Radwańskiej zadecydowało wiele czynników, między innymi rozliczenie z fiskusem. Agnieszka Radwańska płaci swoje podatki w Polsce. Według "Forbesa", od połowy 2015 roku do połowy 2016 roku, tenisistka zarobiła około 10,3 mln dolarów.