Trwa ładowanie...
d1z7se2

Anja Rubik na strajku kobiet "Jesień średniowiecza". Modelka protestowała pod Sejmem

Anja Rubik obecna była na strajku kobiet "Jesień średniowiecza". Modelka protestowała pod Sejmem w Warszawie, zapewniając, że "edukacja seksualna nie jest deprawacją".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anja Rubik na strajku kobiet "Jesień średniowiecza". Modelka protestowała pod Sejmem
Anja Rubik na strajku kobiet "Jesień średniowiecza". Modelka protestowała pod Sejmem (WP.PL, Fot: WP.PL)
d1z7se2

Anja Rubik na strajku kobiet "Jesień średniowiecza"

W środę 16 września odbył się Ogólnopolski Strajk Kobiet. Protest zorganizowano pod hasłem "Jesień średniowiecza", a był on pokłosiem pierwszego czytania w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy "Stop pedofilii", zaostrzającej Kodeks Karny w taki sposób, by zakazywał edukacji seksualnej. Autorzy projektu zapewniali, że celem projektu jest prawna ochrona dzieci oraz młodzieży przed demoralizacją. Za złamanie zakazu obowiązywałaby kara do 5 lat więzienia. Organizatorki strajku apelowały do uczestniczek protestów w całej Polsce, by przyniosły ze sobą czerwone kartki i czerwone konfetti. Gest ten miał symbolizować "krew na rękach PiS". W proteście wzięła również udział polska modelka Anja Rubik, autorka książki "#sexedpl" o edukacji seksualnej.

Ogólnopolski strajk kobiet "Jesień średniowiecza" – Anja Rubik pod Sejmem

W swoim przemówieniu Anja Rubik ogłosiła, że żadna władza polityczna nie może odebrać Polakom prawa do edukacji, bezpieczeństwa oraz prawa do dbania o własne zdanie. Podkreśliła także, że edukacja seksualna nie jest deprawacją. Jej zdaniem deprawacją jest natomiast pozbawianie młodych ludzi wiedzy na temat ich ciała, miłości, emocji oraz seksualności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1z7se2

Podziel się opinią

Share

d1z7se2

d1z7se2