Trwa ładowanie...

Aranżacje salonu z aneksem kuchennym – nowocześnie, stylowo, funkcjonalnie

W aranżacjach salonu z aneksem kuchennych ważna jest spójność zarówno w zakresie doboru mebli, jak i kolorystyki. Pokój i kuchnia powinny stapiać się w jedno wielofunkcyjne pomieszczenie. W osiągnięciu naturalnego efektu pomaga umieszczenie po środku łącznika w postaci barku lub wyspy kuchennej.

Share
Aranżacje salonu z aneksem kuchennym – nowocześnie, stylowo, funkcjonalnie
Źródło: iStock.com
d13cf4c

Jakie są zalety salonu z aneksem kuchennym?

Salon połączony z kuchnią to rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w mieszkaniach i domach jednorodzinnych o małym metrażu. Pozwala na znaczną oszczędność miejsca oraz na zachowanie otwartej przestrzeni, dzięki której wielofunkcyjne pomieszczenie nabiera przestronności. Nowoczesny salon z aneksem kuchennym dzięki rezygnacji ze ściany działowej jest bardzo dobrze oświetlony i sprzyja wprowadzaniu ciekawych pomysłów aranżacyjnych. Staje się miejscem, w którym swobodnie czują się zarówno domownicy, jak i goście. Ci drudzy mogą pomóc gospodarzom w przygotowywaniu poczęstunku i drinków – już sam układ wnętrza jest zachętą do tego, by zintegrować się we wspólnym działaniu.

Salon z aneksem kuchennym to otwarta przestrzeń, która sprzyja spotkaniom domowników iStock.com
Salon z aneksem kuchennym to otwarta przestrzeń, która sprzyja spotkaniom domowników Źródło: iStock.com

Jak połączyć mały salon z aneksem kuchennym?

Najprostszy sposób na połączenie małego salonu z aneksem kuchenny to wyburzenie ściany działowej lub obniżenie jej do poziomu nieco powyżej blatów szafek. To drugie rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze, bo dzięki niemu można częściowo ukryć kuchenny rozgardiasz. Niska ściana wykończona barkiem sprawia, że z salonu nie widać garnków poukładanych w zlewie ani naczyń pozostawionych na szafkach. Kompromisem pomiędzy pierwszą a drugą opcją jest zbudowanie wyspy łączącej kuchnię z salonem. Daje ona nieco dodatkowego miejsca do przechowywania garnków oraz spory blat roboczy, który z powodzeniem zastępuje w kuchni stół. Nowoczesne aranżacje salonu z aneksem kuchennym dowodzą, że popularność wysp i barków jest znacznie większa niż całkowicie otwartych przestrzeni. Ułatwia ona rozwiązanie problemu z dwoma różnymi pokryciami podłóg.

W nowoczesnym salonie z aneksem kuchennym bardzo dobrze sprawdza się funkcjonalna wyspa iStock.com
W nowoczesnym salonie z aneksem kuchennym bardzo dobrze sprawdza się funkcjonalna wyspa Źródło: iStock.com

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Ciekawe aranżacje salonu z aneksem kuchennym są możliwe do uzyskania w każdym ze stylów wnętrzarskich. Grunt, by zachować jednolitą koncepcję w obydwu częściach pomieszczenia i pilnować spójności nawet w najdrobniejszych detalach, takich jak uchwyty meblowe i kształty powierzchni użytkowych (okrągłe lub kwadratowe). Nie można pozwolić, by zabudowa kuchenna dominowała nad salonową. W pomysłowy sposób da się ograć biel, która jest kolorem dominującym w nowoczesnych wnętrzach – pojawia się zarówno na ścianach, jak i na frontach szafek z modnej płyty MDF. Można postawić chociażby na jednolite dodatki do kuchni i salonu – np. krzesła barowe, poduszki i elementy oświetlenia – w kontrastującej czerwieni bądź głębokiej czerni. Salon z aneksem kuchennym wygląda świetnie również w aranżacji inspirowanej przytulnymi wnętrzami w stylu rustykalnym. Obydwie części takiego pomieszczenia powinny zostać zabudowane lekkimi meblami z naturalnego drewna o takiej samej kolorystyce. Natomiast fragmenty ścian dobrze jest pokryć kamieniem dekoracyjnym.

Salon z aneksem kuchennym nabiera spójności dzięki dopasowaniu kolorystycznemu dodatków we wszystkich strefach: kuchennej, wypoczynkowej i jadalnianej iStock.com
Salon z aneksem kuchennym nabiera spójności dzięki dopasowaniu kolorystycznemu dodatków we wszystkich strefach: kuchennej, wypoczynkowej i jadalnianej Źródło: iStock.com
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d13cf4c

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13cf4c
d13cf4c