Bal Dobroczynny „Spragnieni Piękna”
01.03.2017 18:16, aktual.: 02.03.2017 12:57
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Z okazji 100-lecia powstania Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”, odbył się pierwszy po wojnie Bal Dobroczynny w Muzeum Narodowym w Warszawie z udziałem wyjątkowych gości i przyjaciół Muzeum.
27 lutego, po raz pierwszy w historii, w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Warszawie odbył się Bal Dobroczynny „Spragnieni Piękna” zorganizowany z okazji 100-lecia powstania Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”. Podczas wieczoru miała miejsce aukcja charytatywna, która była niezwykle emocjonującym punktem programu. Wylicytowano atrakcyjne i unikatowe przedmioty, a wśród nich: dwie torebki firmy La Boba pomalowane przez Elżbietę Radziwiłł, perfumy sygnowane przez twórców paryskiej firmy Liquides Imaginaires, rzeźbę Marii Papy Rostowskiej, a także osiem stolików zaprojektowanych przez Dorotę Koziarę dla firmy Comforty, którym indywidualne rysy nadali znani artyści: Edward Dwurnik, Jan Dobkowski, Maurycy Gomulicki, Karol Radziszewski, Jakub Woynarowski, oraz Katarzyna Przezwańska,
Przedmiotem aukcji było również prawo do adopcji jednego z najbardziej rozpoznawalnych obrazów z kolekcji Muzeum Narodowego - „Babie lato” Józefa Chełmońskiego na okres 3 lat oraz mecenat nad pierwszą salą Galerii Sztuki XX i XXI wieku na okres jednego roku.
Dochód uzyskany z aukcji i balu zostanie przekazany na rzecz Muzeum Narodowego w Warszawie.
Licytowane na aukcji obiekty są nie tylko dziełami o szczególnej wartości ale przede wszystkim symbolami naszej hojności wobec tak ważnego miejsca jakim jest Muzeum Narodowe w Warszawie – powiedział podczas wieczoru Paweł Kastory, Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”.
Aukcję poprowadził Juliusz Windorbski z Desa Unicum, partnerem była firma Comforty, a udział wzięli nie tylko goście balu, a wszyscy zainteresowani, których reprezentowali przedstawiciele artinfo.pl.
Wśród uczestników balu, oprócz członków Stowarzyszenia i przedstawicieli Muzeum, znaleźli się również biznesmani, politycy, dziennikarze, artyści oraz projektanci, którzy stworzyli suknie wieczorowe w ramach projektu „Spragnieni piękna”: Joanna Klimas, Lidia Kalita, Bizuu, MMC, LeBrand, Serafin Andrzejak, Michael Hekmat, Michał Szulc, Zuocorp, Weave.
Tego wieczoru można było podziwiać te unikalne kreacje na paniach, którym udało się wcześniej je wylicytować.
„Działamy na rzecz Muzeum Narodowego, które jest dobrem publicznym. Zależy nam na powiększaniu grupy ludzi, którzy chcą to dobro współtworzyć. Projekt „Spragnieni piękna” wyzwolił entuzjazm, zaangażowanie i olbrzymią ofiarność wśród bardzo wielu osób, połączył różne środowiska – kuratorów, muzealników, projektantów mody, prywatnych kolekcjonerów sztuki, przedsiębiorców i artystów” – powiedziała wiceprezes Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW” Małgorzata Wandzel.
A jak na karnawał przystało, podczas wieczoru odbyły się specjalne pokazy tańca, przygotowane przez grupę Dansinn by Malitowski. Goście mieli również możliwość sprawdzenia własnych umiejętności na parkiecie pod okiem zawodowych tancerzy przy akompaniamencie muzyki granej na żywo.
„Czuję, że jestem na prawdziwym balu. Mam nadzieję, że bale Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW” staną się już tradycją” – podsumowała Joanna Horodyńska, gość balu i projektantów MMC.
Bal poprowadził Zygmunt Chajzer. Gospodarze wydarzenia: Paweł Kastory i Małgorzata Wandzel, prezes i wiceprezes Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”, podziękowali wszystkim partnerom, sponsorom i patronom medialnym za zaangażowanie w projekt.
Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW” tworzy społeczność Przyjaciół zaangażowanych w życie Muzeum Narodowego w Warszawie. Do zadań Stowarzyszenia należy inicjowanie i realizacja projektów popularyzujących MNW oraz zbieranie funduszy na wspieranie działalności programowej Muzeum i jego oddziałów. Aktywne uczestnictwo Przyjaciół w wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie i Muzeum pozwala pogłębić wiedzę o sztuce i kulturze oraz łączy ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wspólny wysiłek na rzecz Muzeum przynosi satysfakcję z udziału w tworzeniu ważnej i ponadczasowej instytucji narodowej. Szczególne miejsce Stowarzyszenia w relacjach z Muzeum pozwala na udział w wyjątkowych spotkaniach z kuratorami, konserwatorami, dyrekcją, a także gośćmi Muzeum.
Dołącz do Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW”: www.przyjacielemnw.pl
Organizator Balu: Stowarzyszenie „Przyjaciele MNW
Współorganizatorzy: Muzeum Narodowe w Warszawie, Loyd, Mokate, World Class Drinks, Mielżyński Wine Spirits Specialties.