Trwa ładowanie...

Biustonosze sportowe w promocyjnych cenach. Niezbędnik każdej kobiety fit

Biustonosz sportowy chroni piersi podczas intensywnego, długotrwałego wysiłku. Jest jednym z najbardziej niezbędnych elementów sportowej garderoby kobiecej. Poniżej prezentujemy kilka egzemplarzy w promocyjnych cenach. Najtańszy kosztuje niecałe 25 zł.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Biustonosze sportowe w promocyjnych cenach. Niezbędnik każdej kobiety fit
Źródło: 123RF
d13b4s6

Biustonosz sportowy – dlaczego trzeba go mieć?

Piersi są niezwykle wrażliwą częścią naszego ciała. Nie zawierają mięśni, lecz tkanki, kanaliki mlekowe, naczynia krwionośne i limfatyczne oraz więzadła Coopera, bardzo podatne na rozciąganie, których pierwotny kształt można przywrócić jedynie operacyjnie. Podczas uprawiania sportu, niezależnie od jego intensywności, piersi są poddawane wstrząsom i drganiom. Ważne jest więc, by były unieruchomione. To zapewnia oczywiście biustonosz, jednak tylko taki, który ma odpowiednią konstrukcję. Zwyczajny model, który nosimy na co dzień, niestety się do tego nie nadaje. Biustonosz sportowy jest w stanie zredukować ruchy biustu nawet o ok. 70 proc., podczas gdy zwyczajny stanik – jedynie o ok. 40 proc.

Biustonosz sportowy – jak dobrać?

Biustonosze sportowe zazwyczaj są oznaczane standardowymi rozmiarami od S do XL, przy czym zawsze warto zwracać uwagę na szerokość obwodu, wielkość miseczek i napięcie ramiączek. W dobraniu odpowiedniego egzemplarza pomagają tabele rozmiarów, które dostępne są na stronach internetowych poszczególnych sklepów.

Źle dobrany biustonosz sportowy nie zapewnia pełnego komfortu podczas ćwiczeń. Sprawia wręcz, że kobieta się garbi lub pochyla, by zminimalizować uczucie drgających i skaczących piersi. Dlatego zawsze należy zwracać uwagę na kilka istotnych szczegółów. Obwód biustonosza powinien lekko uciskać, ale nie może też podnosić się pod łopatki, bo wtedy oznacza to, że jest zbyt luźny. Miseczki nie powinny się marszczyć, a piersi nie mogą wylewać się poza ich obręb. Ramiączka nie mogą ani uciskać, ani opadać. Najlepiej jest, jeśli dają się naciągnąć na wysokość ok. 2 cm.

Pamiętajmy również o tym, że biustonosz sportowy powinien mieć gładkie szwy. Dzięki temu nie będzie ocierał w delikatniejszych partiach podczas intensywnych ruchów.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d13b4s6

Podziel się opinią

Share
d13b4s6
d13b4s6