ModaChcesz wyróżnić się z tłumu? Ubierz się w...Pieseła

Chcesz wyróżnić się z tłumu? Ubierz się w...Pieseła

Chcesz wyróżnić się z tłumu? Ubierz się w...Pieseła
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Sylwia Ścibak
03.01.2018 10:28

Niektórzy się z niego śmieją, a niektórzy wzdychają z politowaniem, kiedy widzą jego zdjęcie na portalu społecznościowym. Pieseł, bo o nim mowa, jest jednym z najpopularniejszych obecnie memów internetowych. Pieseł to zabawna fotografia z psem rasy Shiba Inu, okraszona zabawnym komentarzem odnoszącym się do różnych sfer naszego życia. Teraz możemy go mieć nie tylko w internecie, ale także na ubraniach oraz dodatkach.

Pieseł – sławny internetowy mem

Pieseł, czyli pies rasy Shiba Inu, komentujący w zabawny sposób bieżące wydarzenia, pojawił się w sieci w 2013 roku i skradł serca milionom użytkowników na całym świecie. Zdjęcie psa, który stał się inspiracją do stworzenia tego popularnego mema, wykonała Atsuko Sato, przedszkolanka z Japonii. Pani Atsuko przygarnęła psa rasy Shiba ze schroniska w 2008 roku i nazwała go Kabosu. Wtedy jeszcze nie spodziewała się, że zdjęcia jej czworonoga zapoczątkują nową modę na mema z niezbyt inteligentnym psem, wyrażającym się równoważnikami zdania, napisanymi zresztą z błędami gramatycznymi.

Jednak sam pomysł na mema z "głupkowatym" psem pojawił się nieco wcześniej, czyli w 2010 roku. Wtedy na serwisie Reddit zaczęto określać mianem doge'a (pieseła) czworonoga rasy corgi, który miał zabawną minę, przybierał zabawną pozę i okraszony był humorystycznymi napisami. Dopiero w 2013 roku w sieci pojawiło się zdjęcie psa Kabosu z zabawnym komentarzem pisanym barwną czcionką Comic Sans. Pies rasy Shiba wyparł corgi i w ten sposób stał się jednym z najczęściej rozpoznawanych memów internetowych.

Obraz
© wikipedia.org

Pieseł – teraz nie tylko w internecie

Moda na umieszczanie humorystycznych nadruków na ubraniach czy dodatkach jeszcze nie przeminęła, a wydaje się nawet, że staje się coraz bardziej powszechna. Na rynku znajdziemy nie tylko koszulki z zabawnymi napisami, ale też wszelkiego rodzaju bluzy, torebki czy nawet bieliznę ze śmiesznymi ilustracjami, przedstawiającymi bohaterów komediowych kreskówek czy postaci z bardzo popularnych filmów. Coraz większą popularność zyskują także ubrania z memami internetowymi i cytatami powtarzanymi w wielu internetowych społecznościach, w tym także z Piesełem. Jeżeli więc abstrakcyjny humor memów z Piesełem jest ci bliski, a poza tym lubisz otaczać się humorystycznymi drobiazgami, które pokazują, że masz dystans do siebie, wybierz koszulkę z "piesełowym" nadrukiem albo torbę na zakupy rodem z przeglądarki.

Dodatek z Piesełem będzie również świetnym pomysłem na prezent. Chociaż minęły już święta i szał zakupów trochę ucichł, to jednak warto teraz zaopatrzyć się w pomysłowe drobiazgi, ubrania i przedmioty codziennego użytku. Dlaczego? Dlatego, że są tańsze. Poświąteczne promocje przyciągają uwagę i są świetną okazją do kupna czegoś, co na co dzień kosztuje zazwyczaj znacznie drożej. Śmieszna koszulka z Piesełem czy nawet portmonetka z nadrukiem 3D doskonale nada się na prezent dla dziecka, partnera, partnerki czy młodszego rodzeństwa, które jest na bieżąco z internetowymi nowinkami. Taki prezent na pewno wywoła uśmiech na twarzy bliskiej osoby i poprawi jej humor.

Obraz
© Pixabay.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także