UrodaDługie paznokcie - jak je zapuścić w 10 dni?

Długie paznokcie - jak je zapuścić w 10 dni?

Długie paznokcie - jak je zapuścić w 10 dni?
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock

26.06.2018 18:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Długie paznokcie są przedmiotem pożądania niemal każdej kobiety i stanowią wypadkową właściwej pielęgnacji, odpowiedniej diety i zdrowego z stylu życia. Z tego powodu nie ma jednej słusznej odpowiedzi na pytanie, jak zapuścić paznokcie.

Kondycja naszych paznokci uzależniona jest od wielu czynników, w tym m.in. od funkcjonowania układu hormonalnego. Duży wpływ ma także dieta, która powinna być bogata w witaminy i substancje mineralne. Nie należy również pomijać sposobu pielęgnacji paznokci — bardzo źle na ich kondycję wpływa obgryzanie.

Odżywka do paznokci

Kobiety, które zastanawiają się nad tym, jak zapuścić paznokcie powinny zacząć od wyboru odpowiedniej odżywki, wzmacniającej paznokcie. Podstawową zasadą w ich stosowaniu jest regularność, bowiem bez tego czynnika, nakładanie od czasu do czasu nawet najlepszej na rynku odżywki do paznokci, nie przyniesie zadowalających rezultatów. W składzie dobrych preparatów do pielęgnacji paznokci należy szukać naturalnych składników i substancji mineralnych. Mowa tu w szczególności o: keratynie, wapniu, krzemie, magnezie i witaminie B. Środki do pielęgnacji paznokci mogą przyjmować różną formę, dostępne są one m.in. w lakierze, żelu, olejku, kremie, maseczce i w oliwce.

Domowe sposoby na długie paznokcie

Odżywianie paznokci za pomocą specjalistycznych preparatów do paznokci, których cena nierzadko waha się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu zł, można zastąpić domowymi miksturami. Wśród najpopularniejszych rozwiązań na długie paznokcie można wymienić:

  • oliwę z oliwek, którą przed nałożeniem na paznokcie, wystarczy lekko podgrzać. Taki zabieg regeneracyjny na paznokcie zaleca się wykonywać 2-3 razy w tygodniu,
  • olejek rycynowy, który należy lekko podgrzać i moczyć w nim paznokcie przez ok. 20 min. Opcjonalnie można użyć oleju arganowego, który również wykazuje właściwości, przyspieszające wzrost paznokci,
  • żelatynę, którą należy roztopić w szklance letniej wody, a następnie moczyć w niej paznokcie przez max. 15 minut. Zabiegu tego nie należy zbyt często powtarzać — najlepiej wykonywać go raz na 3-4 tygodnie.

Zabiegi u kosmetyczki na długie i zadbane paznokcie

Osoby, które chcą szybko zapuścić paznokcie, mogą również oddać się w ręce profesjonalnej kosmetyczki. Najpopularniejszym zabiegiem kosmetycznym na długie paznokcie jest nałożenie parafiny, która wzmacnia i utwardza płytkę, a także ułatwia wchłanianie w nią substancji odżywczych.

Polecanym rozwiązaniem jest również wykonanie manicure oliwkowego — masażu z wykorzystaniem podgrzanej oliwki, która wspomaga ukrwienie, a tym samym przyśpiesza wzrost paznokci. Nieco droższym od wyżej wymienionych rozwiązaniem jest zabieg laserowy, który polecany jest wszystkim kobietom, które uskarżają się na nadmiernie kruche i łamliwe paznokcie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także