Blisko ludziDokładnie po tym czasie większość par decyduje się na ślub. Nie spieszą się!

Dokładnie po tym czasie większość par decyduje się na ślub. Nie spieszą się!

Dokładnie po tym czasie większość par decyduje się na ślub. Nie spieszą się!
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Brzozowska
28.07.2017 15:14, aktualizacja: 29.07.2017 09:32

Każdy związek jest zupełnie inny i rozwija się w swoim tempie. Niektórzy biorą ślub po kilku miesiącach znajomości, a inni po kilkunastu latach. Mimo tych różnic, można wyszczególnić pewien wzorzec, który podpowie nam, po jakim czasie pary decydują się na zawarcie małżeństwa.

Statystyki na ten temat zgromadził portal Bridebook.co.uk, który przeprowadził ankietę wśód niemal 4 tysięcy par z całego świata. twórcy badania zapytali zakochanych, ile czasu potrzebowali, żeby stanąć na ślubnym kobiercu. Odpowiedź naprawdę nas zaskoczyła.

Okazuje się bowiem, że większość par bierze ślub po 4,9 roku. Poza tym portal dowodzi, że aż 89 proc. zakochanych mieszka ze sobą jeszcze przed zaręczynami. Średni wiek panny młodej to 30,8 roku. W porówaniu z rokiem 1971, kiedy to kobiety wychodziły za mąż w wieku średnio 22 lat, jest to zdecydowana zmiana.

Szczerze mówiąc, spodziewałyśmy, że pary stają na ślubnym kobiercu nieco szybciej niż po niemal 5 latach. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że lepiej mieć stuprocentową pewność co do partnera, ten czas nie wydaje się być przesadnie długi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także