Łyżka cynamonu. Czy wiesz, w jaki sposób stosować domowy środek oczyszczający?

DomŁyżka cynamonu. Czy wiesz, w jaki sposób stosować domowy środek oczyszczający?20.07.2020 09:32
Łyżka cynamonu dodana do gleby skutecznie zniweluje pleśń i grzyby.
Łyżka cynamonu dodana do gleby skutecznie zniweluje pleśń i grzyby.
Źródło zdjęć: © 123RF

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak poradzić sobie w walce z uciążliwymi insektami, koniecznie skorzystaj z łyżki cynamonu. W ten niezawodny sposób odstraszysz nie tylko kłopotliwe mrówki czy komary, ale również doskonale zapobiegniesz pleśni. Wszystko zawdzięczasz łyżce cynamonu, która wystarczy przy codziennych porządkach.

Łyżka cynamonu to skuteczny środek, który oczyści rośliny w domu i ogrodzie, a przy okazji wspomoże pozbycie się owadów. Nie musisz już korzystać ze sztucznych preparatów, które szkodzą podczas wdychania. Postaw na naturalny sposób, a nie odczujesz żadnych skutków ubocznych. Jak skorzystać z łyżki cynamonu?

Łyżka cynamonu – dodaj do doniczki

Jeśli lubisz kwiaty, to na pewno doskonale wiesz, w jaki sposób je pielęgnować. Gdy zobaczysz naleciałości pleśni na ziemi, posyp powierzchnię łyżką cynamonu. Możesz także dla wzmocnienia efektu przemieszać ziemię z przyprawą. W krótkim czasie problem nie będzie już dotyczył twoich roślin. Co ważne, cynamon sprawi, że na kwiatach nie będą siadywały muszki i inne owady.

Łyżka cynamonu – płyn do liści

Możesz także zastosować łyżkę cynamonu, gdy zauważysz na liściach niepokojący nalot. To niezawodny znak, że roślina atakowana jest przez groźnego dla niej grzyba. Wystarczy, że wymieszasz łyżkę cynamonu w szklance ciepłej wody, po czym zostawisz płyn na całą noc. Następnego dnia odcedź mieszankę przez gazę i przelej do butelki z atomizerem. Po prostu spryskuj liście i łodygę miksturą minimum 2 razy w tygodniu.

Łyżka cynamonu – odstraszacz insektów

Pamiętaj, że owady nie znoszą zapachu cynamonu. Jeśli zauważysz gdzieś mrowisko, po prostu oprósz to miejsce przyprawą i gotowe. Łyżkę cynamonu wykorzystaj także na odstraszenie mszyc, które zagrażają roślinom doniczkowym i tym w ogródku – posyp odrobinę przyprawy na ziemię w doniczkach albo grządki. Pozostaw na tarasie talerzyk z nasypanym na nim cynamonem, a komary przestaną zaglądać w to miejsce. W końcu możesz spokojnie zrelaksować się w ulubionym miejscu bez ryzyka ukąszenia.

Naturalne sposoby na mszyce. Proste i skuteczne

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Zobacz także
Komentarze (2)