Blisko ludziDominikanin chwali cytat z książki dla dzieci. Niektórzy duchowni mają o niej złe zdanie

Dominikanin chwali cytat z książki dla dzieci. Niektórzy duchowni mają o niej złe zdanie

Dominikanin chwali cytat z książki dla dzieci. Niektórzy duchowni mają o niej złe zdanie
Źródło zdjęć: © screen/youtube.com

19.11.2018 17:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znany kaznodzieja o. Adam Szustak jest autorem popularnych serii filmów na Youtube. Tym razem postanowił bliżej przyjrzeć się pewnemu cytatowi z Harry'ego Pottera. - Wiem, wiem, zło, same zło, szatany - wprowadza przewrotnie widza o. Szustak.

- Moi drodzy, będzie przepiękne, bardzo mądre, myślę, że absolutnie robiące dobrą robotę w głowie - dodaje o. Szustak. Okazuje się, że dominikanin ma na myśli cytat z ''Harry'ego Pottera i Kamienia Filozoficznego'', autorstwa J.K. Rowling, czyli pierwszej części bestsellerowej powieści o przygodach młodego czarodzieja:

''Trzeba mieć wielką odwagę, żeby przeciwstawić się wrogom, ale brakuje nam tej samej odwagi, aby zrobic to również z przyjaciółmi''.

Zdaniem duchownego cytat ten pokazuje, jakie jest kryterium prawdziwej przyjaźni, ''która nie boi się prawdy''. Dominikanin przyznaje w filmie, że sam miewa sytuacje, kiedy ma trudność z wyrażeniem krytycznej uwagi wobec osób, które są mu bliskie. Tłumaczy też różnicę między krytyką wyrażaną z troski, a hejtem. - To nie chodzi o to, żeby kogoś ''zaorać'', tylko o to, aby razem z kimś poszukać prawdy - dodaje. - Myślę, że warto się tym zdaniem przejąć - podsumowuje duchowny.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także