Trwa ładowanie...
o. Adam Szustak

Dominikanin chwali cytat z książki dla dzieci. Niektórzy duchowni mają o niej złe zdanie

Znany kaznodzieja o. Adam Szustak jest autorem popularnych serii filmów na Youtube. Tym razem postanowił bliżej przyjrzeć się pewnemu cytatowi z Harry'ego Pottera. - Wiem, wiem, zło, same zło, szatany - wprowadza przewrotnie widza o. Szustak.

Share
Dominikanin chwali cytat z książki dla dzieci. Niektórzy duchowni mają o niej złe zdanie
Źródło: screen/youtube.com
d3ki6l7

- Moi drodzy, będzie przepiękne, bardzo mądre, myślę, że absolutnie robiące dobrą robotę w głowie - dodaje o. Szustak. Okazuje się, że dominikanin ma na myśli cytat z ''Harry'ego Pottera i Kamienia Filozoficznego'', autorstwa J.K. Rowling, czyli pierwszej części bestsellerowej powieści o przygodach młodego czarodzieja:

''Trzeba mieć wielką odwagę, żeby przeciwstawić się wrogom, ale brakuje nam tej samej odwagi, aby zrobic to również z przyjaciółmi''.

d3ki6l7

Zdaniem duchownego cytat ten pokazuje, jakie jest kryterium prawdziwej przyjaźni, ''która nie boi się prawdy''. Dominikanin przyznaje w filmie, że sam miewa sytuacje, kiedy ma trudność z wyrażeniem krytycznej uwagi wobec osób, które są mu bliskie. Tłumaczy też różnicę między krytyką wyrażaną z troski, a hejtem. - To nie chodzi o to, żeby kogoś ''zaorać'', tylko o to, aby razem z kimś poszukać prawdy - dodaje. - Myślę, że warto się tym zdaniem przejąć - podsumowuje duchowny.

d3ki6l7

Podziel się opinią

Share
d3ki6l7
d3ki6l7