GwiazdyDzieci szwedzkiej księżniczki pozbawione tytułów królewskich. Jest pierwszy komentarz ich rodziców

Dzieci szwedzkiej księżniczki pozbawione tytułów królewskich. Jest pierwszy komentarz ich rodziców

Dzieci szwedzkiej księżniczki pozbawione tytułów królewskich. Jest pierwszy komentarz ich rodziców
Źródło zdjęć: © Getty Images
09.10.2019 19:23, aktualizacja: 05.11.2019 11:22

Szwedzki król zdecydował, że dzieci księżniczki Sofii i księcia Carla Philipa pozbawione zostaną tytułu książęcego. Ich rodzice widzą same plusy tej sytuacji. Mają nadzieje, że brak oficjalnych tytułów pomoże im w przyszłości.

Sporo zmian w szwedzkiej rodzinie królewskiej. Dzieci księżniczki Madeleine i Chrisa O'Neilla oraz księżniczki Sofii i księcia Carla Philipa zostały pozbawione oficjalnych tytułów królewskich.

Zmiany na dworze szwedzkim

"Król podjął decyzję o zmianach na dworze. Celem tych zmian jest ustalenie, którzy członkowie królewskiej rodziny będą pełnić oficjalne obowiązki" – czytamy w oświadczeniu pałacu. Oznacza to, że dzieci zachowają książecki tytuł, jednak nie będą miały prawa pełnić oficjalnych obowiązków. Nie będą również mogły przekazywać tytułu przyszłym pokoleniom. Książę Philip i księżniczka Sofia opublikowali na swoim koncie na Instagramie krótkie oświadczenie na ten temat. W utracie tytułów dostrzegają wiele plusów. Uważają, że ich dzieci dzięki temu będą mogły prowadzić normalne życie.

Książę Philip i księżniczka Sofia o pozbawieniu ich dzieci tytułów królewskich

"Dzisiaj król ogłosił, że nasze dzieci pozbawione zostały tytułów. Bardzo się z tego cieszymy. Dzięki temu Aleksander i Gabriel w przyszłości będą żyć tak, jak ich rówieśnicy. Zachowają tytuły Södermanland i Dalarna, które cenimy i z których jesteśmy bardzo dumni. Nasza rodzina ma silne powiązania z obydwoma regionami. Będziemy nadal koncentrować się na kwestiach miłości i zaangażowania. Będziemy wciąż wspierać naszą głowę państwa i uczestniczyć w działaniach króla w sposób, w jaki powinniśmy" – czytamy w oświadczeniu księżniczki i księcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl