Trwa ładowanie...
daanq6a

Dzieci szwedzkiej księżniczki pozbawione tytułów królewskich. Jest pierwszy komentarz ich rodziców

Szwedzki król zdecydował, że dzieci księżniczki Sofii i księcia Carla Philipa pozbawione zostaną tytułu książęcego. Ich rodzice widzą same plusy tej sytuacji. Mają nadzieje, że brak oficjalnych tytułów pomoże im w przyszłości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Księżniczka Sofia i książę Philip
Księżniczka Sofia i książę Philip (Getty Images)
daanq6a

Sporo zmian w szwedzkiej rodzinie królewskiej. Dzieci księżniczki Madeleine i Chrisa O'Neilla oraz księżniczki Sofii i księcia Carla Philipa zostały pozbawione oficjalnych tytułów królewskich.

Zmiany na dworze szwedzkim

"Król podjął decyzję o zmianach na dworze. Celem tych zmian jest ustalenie, którzy członkowie królewskiej rodziny będą pełnić oficjalne obowiązki" – czytamy w oświadczeniu pałacu. Oznacza to, że dzieci zachowają książecki tytuł, jednak nie będą miały prawa pełnić oficjalnych obowiązków. Nie będą również mogły przekazywać tytułu przyszłym pokoleniom. Książę Philip i księżniczka Sofia opublikowali na swoim koncie na Instagramie krótkie oświadczenie na ten temat. W utracie tytułów dostrzegają wiele plusów. Uważają, że ich dzieci dzięki temu będą mogły prowadzić normalne życie.

daanq6a

Książę Philip i księżniczka Sofia o pozbawieniu ich dzieci tytułów królewskich

"Dzisiaj król ogłosił, że nasze dzieci pozbawione zostały tytułów. Bardzo się z tego cieszymy. Dzięki temu Aleksander i Gabriel w przyszłości będą żyć tak, jak ich rówieśnicy. Zachowają tytuły Södermanland i Dalarna, które cenimy i z których jesteśmy bardzo dumni. Nasza rodzina ma silne powiązania z obydwoma regionami. Będziemy nadal koncentrować się na kwestiach miłości i zaangażowania. Będziemy wciąż wspierać naszą głowę państwa i uczestniczyć w działaniach króla w sposób, w jaki powinniśmy" – czytamy w oświadczeniu księżniczki i księcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Mamy mają moc - Agnieszka Rausz

daanq6a

Podziel się opinią

Share

daanq6a

daanq6a