Trwa ładowanie...
d6m1s2e

Ewa Demarczyk nie żyje. Jej wykonanie "Karuzeli z madonnami” było genialne

Artystka, która była jedną z największych gwiazd estrady w latach 60. i 70. od dawna nie była widziana. Zniknęła i nikt nie wiedział, gdzie tak naprawdę mieszkała Demarczyk. Dziś Piwnica pod Baranami poinformowała o śmierci Ewy Demarczyk. Miała 79 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ewa Demarczyk nie żyje. Jej wykonanie "Karuzeli z madonnami” było genialne
(East News)
d6m1s2e

Absolutnie zjawiskowa postać i legenda. Miała być pianistką, ale zabrakło jej cierpliwości do wielogodzinnych ćwiczeń przy fortepianie. Jej występy w kabarecie "Cyrulik” zostały zauważone i zaproszono ją do współpracy z kultową Piwnicą pod Baranami. Pierwszy raz wystąpiła tam w czerwcu 1962 r.

Ewa Demarczyk występowała w Piwnicy pod Baranami

21-latce akompaniował Zygmunt Konieczny, a cała sala zamarła, gdy usłyszała jej śpiew. Gdy kilka miesięcy później zaśpiewała "Karuzelę z madonnami" w Opolu, każdy już wiedział, z jak wielką artystką ma do czynienia.

d6m1s2e

Była ogromną perfekcjonistką i tak wspominają ją współpracownicy. Miała ogromną szansę na karierę międzynarodową, ale nie chciała śpiewać po francusku, choć proponowano jej, że piosenki napisze dla niej ten sam autor, który tworzył dla Edith Piaf.

Ewa Demarczyk była dwukrotnie zamężna

O życiu osobistym Ewy Demarczyk nie wiadomo zbyt wiele. Dwukrotnie zamężna rozstawała się w aferze skandalu. Z pierwszym mężem, skrzypkiem z zespołu Mazowsze małżeństwo przetrwało zaledwie kilka miesięcy. Jej drugi mąż trafił z kolei do więzienia za kradzieże, w tym okradanie własnej małżonki.

W 1986 r. artystka założyła własny Teatr Ewy Demarczyk na ul. Floriańskiej. Po 6 latach niestety został zamknięty. Przez jakiś czas jeszcze można było posłuchać Ewy Demarczyk na koncertach, ale od 1999 r, kiedy wystąpiła po raz ostatni w Teatrze Wielkim w Poznaniu, zaczęła wycofywać się z życia zawodowego.

d6m1s2e

Ewa Demarczyk wykonała genialnie utwór "Karuzela z madonnami"

Nikt nie wie, gdzie Ewa Demarczyk mieszkała i czym się zajmowała przez kolejne lata. Nikt nie zapomniał jednak jej fenomenalnego wykonania "Karuzeli z madonnami”.

źródło: książka "Czarny Anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk" Angeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz-Oboładze, wydawnictwo Znak

Ewa Demarczyk - Karuzela z Madonnami

Ewa Demarczyk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6m1s2e

Podziel się opinią

Share
d6m1s2e
d6m1s2e