Trwa ładowanie...

Frele- śpiewające dziewczyny ze śląska, które podbiły internet

Frele podbijają polski internet śpiewając po śląsku o tym, jak to naprawdę w kobiecym życiu jest. Ich kanał na YouTube obserwuje już ponad 10 tys. osób, a opublikowane przez nie filmy zobaczył już niemal milion użytkowników. Nam opowiadają skąd pomysł na covery, dlaczego czasami się kłócą i jak radzą sobie z hejterami.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Frele- śpiewające dziewczyny ze śląska, które podbiły internet
Źródło: Facebook.com
d2b63xm

W lutym 2016 roku trzy piękne dziewczyny ze śląska podbiły serca internautów swoim pierwszym coverem. Na warsztat wzięły przebój brytyjskiej wokalistki Adele, pt. ”Hello”. Coverów w sieci możemy znaleźć miliony, dlaczego więc akurat film tych dziewczyn zyskał taką sławę? ”Frele”, bo o nich mowa, zaśpiewały go… po śląsku! I rozbawiły tym całą Polskę.

Trio tworzą trzy studentki: Marta Skiba, Marcelina Bednarska i Magdalena Janoszka, które swoją twórczością postanowiły rozsławić regionalną gwarę, doskonale się przy tym bawiąc. Teraz, gdy opublikowały na YouTube kolejny przebój, ich popularność szybuje w górę. Internauci kochają je nie tylko za świetny wokal, ale przede wszystkim za ogromne poczucie humoru. W ich piosenkach słuchamy o problemach z odchudzaniem, kiedy w naszych żyłach zamiast krwi płynie rosół i o Achimie, łobuzie łamiącym serca bezbronnym ślązaczkom.

d2b63xm

Młode wokalistki zdążyły pojawić się już w takich mediach, jak Eska, Rmf Fm, Silesion czy Glamour. Ich kanał na YouTube obserwuje ponad 10 tys. osób, a filmy mają w sumie prawie milion wyświetleń.

Nam opowiedziały skąd wziął się pomysł na Frele, czy spotykają się z hejtem i dlaczego czasami się kłócą.

*Skąd pomysł na tworzenie coverów? Czy zamierzałyście od razu dzielić się tym ze światem, czy na początku była to tylko zabawa? *
W zasadzie nie było żadnego pomysłu, był spontaniczny filmik, który nagrałyśmy po wycieńczającej próbie i wrzuciłyśmy na prywatnego fejsbuka. Stał się viralem i w ten sposób żart przerodził się w regularny projekt muzyczny.

d2b63xm

Co charakteryzuje każdą z was z osobna? Kto tak naprawdę tworzy trio Frele?
Trio tworzą trzy przyjaciółki, Magda, Marta i Marcelina. Śpiewamy ze sobą od lat, przyjaźnimy się, każda z nas jest zupełnie inna i już nie raz leciały między nami iskry, bo to, co z pewnością nas łączy, to fakt, że wszystkie trzy mamy dość ogniste temperamenty. Jednak wyznajemy zasadę, że w prawdziwej przyjaźni na pewne rzeczy należy przymykać oko i póki co bezbłędnie nam się to udaje, pomimo naszych porywczych charakterów.

Dlaczego akurat śląski i dlaczego ”Frele”? Oczywiście pomijając kwestie tego, że to wasze rodzime regiony.
To po pierwsze. Jednak śląski pojawił się zupełnym przypadkiem, po prostu na filmiku, który nagrałyśmy dla żartu, zaśpiewałyśmy po śląsku, niewiele myśląc nad celowością tego zabiegu. Okazało się, że wstrzeliłyśmy się w lukę - nikt wcześniej czegoś takiego nie robił w ten sposób, w jaki zrobiłyśmy to my.

*Czy na co dzień spotykacie z pozytywnym odbiorem swojej twórczości czy zdarzają się też hejty i fale krytyki? *
Znakomita większość reakcji jest pozytywna, co ogromnie nas cieszy i za co bardzo dziękujemy. Hejt też się zdarza, ale w niewielkich ilościach i po prostu staramy się nie zwracać na niego uwagi, traktować go jako smutną, lecz naturalną kolej rzeczy w internetowej rzeczywistości.

*Czy spodziewałyście się tak ogromnej popularności jaką przyniosła wam publikacja coverów na YouTube? *
Zupełnie się jej nie spodziewałyśmy, tym bardziej jest nam niezmiernie miło.

d2b63xm

Jakie macie plany na przyszłość? Czy zamierzacie w dalszym ciągu rozwijać karierę muzyczną, czy traktujecie to bardziej jako hobby?
Każda z nas zajmuje się muzyką na co dzień, bierzemy udział w różnego rodzaju projektach muzycznych, więc nasze plany na przyszłość są ściśle z muzyką związane. Frele również w tych planach uwzględniamy i wiążemy z nimi spore nadzieje.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2b63xm

Podziel się opinią

Share
d2b63xm
d2b63xm