Gadżety ułatwiające sprzątanie – czym są winbot i czyścik magnetyczny?

Gadżety ułatwiające sprzątanie – czym są winbot i czyścik magnetyczny?
Źródło zdjęć: © iStock.com

06.07.2018 11:12, aktual.: 13.06.2019 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wycieranie kurzu, polerowanie, usuwanie zabrudzeń – w tym wszystkim mogą nam pomóc gadżety ułatwiające sprzątanie. Co to jest winbot i czym się różni od czyścika magnetycznego? Zdradzamy tajemnice najnowszych rozwiązań technologicznych.

Gadżety ułatwiające sprzątanie – co to znaczy?

Gadżety ułatwiające sprzątanie to pojemna i bardzo zróżnicowana grupa przedmiotów do domu, ogrodu i biura. Mogą one zarówno pomóc w mechanicznym czyszczeniu powierzchni, jak i wyręczyć nas w wykonywaniu prostych prac. Gadżetami takimi są małe elementy wyposażenia, które pomagają dotrzeć tam, gdzie nie sięga wzrok (a co dopiero końcówka odkurzacza) oraz duże urządzenia wielofunkcyjne działające bez ingerencji człowieka.

Gadżety ułatwiające sprzątanie – jaki wybrać?

Wybór gadżetów ułatwiających sprzątanie to kwestia indywidualnych potrzeb. Inne sprawdzą się w małym mieszkaniu, inne zaś w piętrowym domu.

  • Winbot – inteligentny gadżet do sprzątania

Z myślą o budynkach z dużymi powierzchniami przeszklonymi powstały winboty, czyli... inteligentne roboty, które same myją okna. Są wyposażone w silnik próżniowy i dzięki niemu przysysają się do szyby. Czyszczą nakładką z mikrofibry umieszczoną na rączkach z funkcją obrotową.

Winboty swobodnie poruszają się po szybie napędzane prądem elektrycznym. Drogę odnajdują dzięki czujnikom ruchu i wykrywania krawędzi. Takie gadżety ułatwiające sprzątanie kosztują około 2 tysięcy złotych. Suma ta nie odstrasza jednak tych, którzy naprawdę nie lubią mycia okien.

Utrzymanie czystości jest teraz znacznie łatwiejsze dzięki świetnym gadżetom na WP radarOkazji. Sprawdź to.

  • Czyścik magnetyczny – gadżet ułatwiający czyszczenie szkła

Poszukiwacze tańszych rozwiązań mogą postawić np. na czyścik magnetyczny. Co prawda nie jest to automat do czyszczenia szkła, ale pozwala bez problemu dotrzeć do zagłębień we wnętrzu wazonu, butelki czy akwarium. Zasada jego działania wygląda na bardzo prostą: uchwyt przyciska się do zewnętrznej strony szyby, natomiast końcówkę czyszczącą do strony wewnętrznej. Dzięki magnesowi przesuwanie uchwytu powoduje ruch końcówki.

Nie trzeba więc mocować się z wkładaniem ręki przez wąską szyjkę wazonu, by tym gadżetem ułatwiającym sprzątanie doczyścić powstałe wewnątrz zabrudzenia.

  • Nowoczesne szczotki do sprzątania

Wśród gadżetów ułatwiających sprzątanie nie brakuje też pogromców kurzu. Furorę robi szczotka do czyszczenia żaluzji, która kształtem przypomina szczypce, ale różni się od nich miękkim wykończeniem z mikrofibry. Potrafi usuwać brud z dwóch stron żaluzji jednocześnie.

Wygodę szorowania trudno dostępnych zakamarków zapewnia natomiast mała i poręczna szczotka elektryczna. Wymiata kurz z każdego kąta, do którego nie był w stanie dotrzeć odkurzacz. Radzi sobie też z czyszczeniem na mokro – można użyć jej do usuwania osadów z kamienia na baterii łazienkowej, umywalce i wannie.

Śmieszne gadżety do sprzątania

Gadżety do sprzątania domu potrafią nie tylko pomóc w utrzymaniu porządku, lecz także wywołać szerokie uśmiechy na twarzach domowników i gości. Wśród tego typu akcesoriów prym wiodą gadżety, które służą do czyszczenia i polerowania podłóg. Są to m.in. kolorowe kapcie podszyte mikrofibrą i śpioszki z mopem.

Dzięki nim zarówno mama biegająca po całym domu, jak i dziecko, które uczy się raczkowania, mogą w pomysłowy i zupełnie nieobciążający sposób przyczyniać się do eliminowania zanieczyszczeń z paneli podłogowych. Podobną funkcję jak kapcie i śpioszki mają inne gadżety ułatwiające sprzątanie – obszyte mikrofibrą piłeczki, które poruszają się w rytm muzyki.

Gadżety ułatwiające sprzątanie – gdzie kupić?

Rozmaite gadżety ułatwiające sprzątanie są do kupienia niemal w każdym większym sklepie z działem artykułów gospodarstwa domowego. Jednak ich prawdziwą skarbnicę stanowią sklepy internetowe, w których da się znaleźć zupełnie nietypowe przedmioty. Wiele z nich idealnie nadaje się na prezent. W poszukiwaniu funkcjonalnych rozwiązań warto zajrzeć na platformę zakupową WP radarOkazji. Za jej pośrednictwem można wyszukać najlepsze promocje w sieci.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także