UrodaGimnastyka twarzy. Przykładowe ćwiczenia

Gimnastyka twarzy. Przykładowe ćwiczenia

Gimnastyka twarzy. Przykładowe ćwiczenia
Źródło zdjęć: © 123RF
20.08.2018 13:21, aktualizacja: 22.02.2019 22:35

Dlaczego warto wykonywać gimnastykę twarzy? Skóra po 25. roku życia zaczyna tracić elastyczność, co sprzyja powstawaniu zmarszczek. Wtedy często kobiety zwracają się w stronę medycyny estetycznej. Jednak podobny efekt możemy uzyskać metodami naturalnymi i znacznie tańszymi.

Gimnastyka twarzy – z czym się to je?

Aby opóźnić proces starzenia się skóry twarzy, powinno się przestrzegać odpowiedniej diety, a także dobierać dobre, sprawdzone kosmetyki o działaniu przeciwstarzeniowym. Dla pełnego efektu warto zastosować fitness dla cery.

Jak sama nazwa wskazuje, szeroko pojęta gimnastyka twarzy to zestaw regularnych ćwiczeń mięśni twarzy. Stres oraz zanieszczone środowisko powodują, że mięśnie twarzy są w stanie stałego napięcia. Gimnastyka twarzy ma na celu rozluźnienie mięśni i tym samym pozbycie się stresu. Ćwiczenia powinny być wykonywane regularnie, najlepiej raz dziennie.

Gimnastyka twarzy – ćwiczenia

Aby zapobiec opadaniu kącików ust, należy ułożyć palce po obu stronach warg i delikatnie przesunąć skórę ku skroniom, jednocześnie próbując ułożyć usta w dzióbek. Wzmocnieniu mięśni warg pomoże również ćwiczenie z wypowiadaniem samogłosek: A, E, I, O, U. Należy je powtarzać kilkukrotnie w ciągu dnia.

Aby wzmocnić mięśnie podbródka, należy usiąść wygodnie przy stole i podpierać podbródek przez 10 sekund wierzchem splecionych dłoni. Należy przy tym naciskać na niego. To ćwiczenie powinno być również powtórzone kilkukrotnie.

Wiotka skóra wokół oczu i tzw. kurze łapki to zmora większości kobiet po 35. roku życia. Aby wzmocnić mięśnie, na których oparta jest skóra wokół oczu, należy przyłożyć palce wskazujące do wewnętrznych końców brwi i pociągać skórę tak jakbyśmy chcieli połączyć ze sobą obie brwi.

W celu zachowania jędrności skóry na linii żuchwy, należy pięć razy przesunąć usta raz w lewą, raz w prawą stronę twarzy. Natomiast ładną linię szyi zapewni nam trzykrotne unoszenie podbródka w kierunku sufitu i wyciągnięcie ust tak jakbyśmy chcieli przesłać komuś pocałunek.

Wzmocnieniu linii policzków służy ćwiczenie polegające na nabieraniu powietrza w usta, a potem przesuwanie go z jednego policzka na drugi, kilka razy mocno napinając mięśnie. Należy wypuścić powietrze tak jakbyśmy nadmuchiwali balonik. To ćwiczenie powinno być powtórzone co najmniej dwa razy.

Swoisty lifting na opadającą skórę policzków zapewni nam następujące ćwiczenie: należy uśmiechnąć się szeroko, otwierając usta i otworzyć szeroko oczy, jakby w zdziwieniu. W tej pozycji dobrze jest wytrzymać ok. 5 do 10 sekund.

Bardzo dobrym ćwiczeniem na regenerację wszystkich mięśni twarzy jest zestaw następujących czynności. Należy wyprostować i opuścić ramiona. Następnie powinno się przekręcić brodę w prawo i unieść ją, patrząc w sufit, jednocześnie postarajmy się rozchylić usta i językiem dotknąć podniebienia. Następnym krokiem jest przełknięcie śliny bez zamykania ust. Następnie wykonujemy to ćwiczenie, zwracając głowę w lewo. Powinno ono być powtórzone co najmniej pięć razy.