Trwa ładowanie...

Gościnność gościnnością, ale bez przesady. "Cała rodzina chce mi się zwalić na głowę w święta"

Święta są czasem, kiedy gościmy swoją rodzinę i przyjaciół przy stole. Jednak nie wszyscy mają tyle miejsca, żeby pomieścić tak wiele osób, ile chce nas odwiedzić. Wtedy pojawia się problem. Nie wszyscy potrafią asertywnie odmówić.

Share
Gościnność gościnnością, ale bez przesady. "Cała rodzina chce mi się zwalić na głowę w święta"
Źródło: Agencja Gazeta
d4b6j5w

"Kupiliśmy w tym roku mieszkanie w większym mieście ok. 350 km od naszej rodzinnej miejscowości i jest już prawie na wykończeniu. Co roku spędzaliśmy Wigilię u rodziców męża razem z rodziną jego brata" - opowiada jedna z użytkowniczek forum WP Kafeteria. Mówi, że jej teściowie są wspaniałymi ludźmi, dlatego zaprosili ich na drugi dzień świąt.

Ale postanowił też zapowiedzieć się u nich na Boże Narodzenie brat jej męża. "Spotkał swojego brata, który zaczął krzyczeć, że super, że robi spotkanie w święta i że nawalą się jak za starych czasów" - opowiada.

d4b6j5w

Ciężko się z tego wyplątać

Kobieta stwierdziła, że jej mąż był zdziwiony i niestety nic na to nie odpowiedział. Poza tym, jego brat nie jest przez niego szczególnie lubiany. "Teraz nie wiemy, jak się z tego wyplątać. Brat męża ma troje dzieci i żonę, nawet nie mielibyśmy ich, gdzie położyć" - podkreśla.

Niektórzy internauci odebrali zachowanie kobiety jako brak gościnności. "Przecież to święta... Czas, w którym nawet dla zbłąkanego powinien stać talerz na stole, a wy jeszcze narzekacie. Masakra" - czytamy w jednym z komentarzy.

"Naprawdę nie rozumiem, w czym problem. Albo powiedzcie, że ich zapraszacie i podać adresy kilku okolicznych hoteli z uwagą, że nie macie gdzie ich położyć, więc muszą nocleg zapewnić sobie sami. Albo powiedzcie prawdę, że zaszło nieporozumienie i nie zapraszaliście całej rodziny, a jedynie rodziców" - radzi kobiecie jeden z internautów.

Zobacz także: Ona vs on u… fryzjera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b6j5w

Podziel się opinią

Share
d4b6j5w
d4b6j5w