Blisko ludziHistoria związku Elżbiety Dmoch i Janusza Kruka. "Przyszło im za to zapłacić"

Historia związku Elżbiety Dmoch i Janusza Kruka. "Przyszło im za to zapłacić"

Elżbieta Dmoch i Janusz Kruk byli małżeństwem współtworzącym niezapomniany zespół 2 plus 1.
Elżbieta Dmoch i Janusz Kruk byli małżeństwem współtworzącym niezapomniany zespół 2 plus 1.
Źródło zdjęć: © East News

10.06.2021 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elżbieta Dmoch i Janusz Kruk byli małżeństwem współtworzącym niezapomniany zespół "2 plus 1". Ich relacją żyła cała Polska. Tworzyli jedną z najgorętszych i najpopularniejszych par lat 70-tych.

On zostawił dla niej żonę i dziecko, ona zakochała się w nim bez pamięci. Po latach wspólnego życia i koncertowania, założyciel "2 plus 1" zdradził również i Elżbietę Dmoch, która kompletnie nie poradziła sobie najpierw z rozstaniem, później z przedwczesną śmiercią lidera bandu.

"Z flachą na miasto"

W 1971 roku pojawia się na polskiej scenie muzycznej nowa formacja, zespół "2 plus 1". Band uczestniczy w najważniejszych festiwalach muzycznych, takich jak ten w Opolu, czy Sopocie, gdzie Elżbieta Dmoch okrzyknięta zostaje Miss Obiektywu. W parze z sukcesem muzycznym idzie miłość twórców kapeli. Elżbieta Dmoch i Janusz Kruk mają się ku sobie. On nie jest w stanie dłużej kryć uczucia.

Para pobiera się w 1973 roku, po rozwodzie Kruka, i zamieszkuje na warszawskiej Sadybie. W ich domu toczy się artystyczne życie towarzyskie. Sielanka nie trwa jednak długo. Po wielu latach scenicznych triumfów przychodzi czas posuchy.

Po 1985 roku zespół nie jest już tak popularny, co przekłada się na złe relacje małżonków. "Dla Kruka każdy pretekst był dobry, aby urwać się z flachą na miasto, i gdyby nie upór Elżbiety, nie skomponowałby nawet połowy tego, co po nim zostało" - wyznaje w jednym z wywiadów przyjaciel pary, Marek Dutkiewicz.

Janusz Kruk zaczyna również zdradzać małżonkę z innymi kobietami. "Ale ten związek od początku był naznaczony skazą. Zbudowali swoje szczęście, rozbijając poprzednią rodzinę Janusza. I przyszło im za to zapłacić" – wyjaśnia inny znajomy pary.

Historia zatacza koło

W końcu Janusz Kruk poznaje inną kobietę, która do reszty skrada jego serce i po raz kolejny chce się ożenić. Nie wie, jak powiedzieć o tym Elżbiecie. Kiedy w końcu wyznaje prawdę ta osuwa się na kanapę i siedzi bez ruchu kilka godzin.

Mimo ich rozstania, "2 plus 1" wciąż istnieje. Byłe małżeństwo wspólnie koncertuje. Kruk zwierza się też Dmoch ze swoich problemów, a ona wierzy, że między nimi jeszcze będzie dobrze. Przyjaźnią się. Kobieta nie przyjmuje też do wiadomości, że ich relacja nie istnieje, nawet jak w trzecim małżeństwie rodzą się wokaliście dzieci.

W czerwcu 1992 roku Janusz Kruk niespodziewanie dostaje zawału serca i umiera, a Elżbieta Dmoch bezpowrotnie traci jedyną miłość swojego życia. Od tamtego czasu kobieta zamyka się w sobie i zaniedbuje obowiązki. Śmierć założyciela 2 plus 1 doprowadziła artystkę na skraj załamania nerwowego. Straciła mieszkanie, odcięła się od świata i samotnie zamieszkała w chacie bez podłogi, prądu i bieżącej wody. Po pewnym czasie opuszcza te przerażające warunki i udaje się do mieszkania matki, gdzie podobno aktualnie mieszka.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (277)
Zobacz także