Blisko ludziHorror o egzorcyzmach na lekcji religii. "Dzieci przeżyły traumę. Moczą się w nocy"

Horror o egzorcyzmach na lekcji religii. "Dzieci przeżyły traumę. Moczą się w nocy"

Horror o egzorcyzmach na lekcji religii. "Dzieci przeżyły traumę. Moczą się w nocy"
Horror o egzorcyzmach na lekcji religii. "Dzieci przeżyły traumę. Moczą się w nocy"
Aleksandra Lewandowska

22.09.2021 15:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć nie jest tajemnicą, że temat egzorcyzmów jest stale podejmowany przez katechetów na lekcjach religii, tym razem ksiądz z jednej ze szkół muzycznych w Katowicach, postanowił pokazać uczniom film oparty na prawdziwej historii. Ksiądz puścił 12-latkom fragment horroru "Egzorcyzmy Emily Rose".

Ta lekcja religii okazała się dla uczniów szkoły muzycznej w Katowicach traumatyczna. Podczas rozmów o egzorcyzmach, które, jak wytłumaczył później ksiądz Damian, były prowadzone na życzenie uczniów, katecheta puścił 12-latkom fragment horroru opartego na prawdziwej historii - "Egzorcyzmy Emily Rose", aby lepiej "podprowadzić ich do tematu". Jego zamiarem nie było wprawdzie wystraszenie dzieci, ale rodzice są załamani, bo niektóre z nich nie mogą się po tym pozbierać i zaczęły moczyć się w nocy ze strachu.

Horror o egzorcyzmach na lekcji religii

Informacja o zdarzeniu została wysłana przez jednego z rodziców do redakcji "Gazety Wyborczej". Ojciec jednego z uczniów szkoły muzycznej napisał: "zarówno moje dziecko, jak i jego rówieśnicy nie rozmawiają o niczym innym. Niektóre dzieci tak się zestresowały, że zaczęły moczyć się w nocy. Jako rodzice nie puścimy tego płazem".

I nie ma w tym nic dziwnego, bo wspomniane "Egzorcyzmy Emily Rose", to oparta na faktach historia Anneliese Michel, która w wieku 16 lat zaczęła cierpieć na ataki padaczki, depresję i omamy, a następnie została uznana za opętaną. Przez 10 miesięcy była egzorcyzmowana, po czym zmarła, a za jej śmierć skazano rodziców i egzorcystów.

Horror oznaczony jest w sieci jako taki, który mogą oglądać dzieci po przekroczeniu 13 roku życia, jednak wyłącznie za zgodą rodziców, bo ukazuje drastyczne sceny, po których nawet osoby dorosłe mogą odczuwać przerażenie i negatywny wpływ na psychikę.

"Popełniłem błąd"

Jak tłumaczy ksiądz Damian ze szkoły muzycznej w Katowicach, temat egzorcyzmów pojawił się wyłącznie na życzenie uczniów. - Zapytali księdza, bo kogo innego mieli zapytać? Nie miałem w planach pokazywania im tego filmu, ale jako podprowadzenie do tematu, o który pytali, włączyłem im jego fragment. Nie oglądaliśmy całości, nie byłoby na to nawet czasu - powiedział ksiądz Damian w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Wicedyrektorka szkoły poinformowała media, że o zdarzeniu dowiedziała się z innego źródła niż od rodziców i od razu zareagowała. Przeprowadziła rozmowę z księdzem, a w szkole zorganizowano "warsztaty psychologiczne, podczas których dzieci otrzymają wsparcie także w tym temacie".

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (453)