Trwa ładowanie...

Idealny prezent dla miłośnika fantastyki? Komiks

Twórczość fantasy i science-fiction jest bardzo obszerna i obejmuje nie tylko filmy czy gry, ale także książki oraz nieco mniej popularne komiksy. Tak naprawdę mamy tu szerokie pole do popisu. Niektórzy cenią dzieła z gatunku fantastyki naukowej, inni fascynują się azjatycką kulturą, a jeszcze inni uwielbiają superbohaterów. Komiks fantasy może być więc świetnym prezentem dla bliskiej osoby, która lubi zagłębiać się wyobraźnią w nieistniejące światy.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Idealny prezent dla miłośnika fantastyki? Komiks
Źródło: unsplash.com, fot: Mitch Rosen
d36iwta

Komiksy polskie

Co jest kwiatem polskiej fantastyki oraz polskiego science-fiction? Powieści i opowiadania. Nawet ci, którzy nie lubią tego gatunku, a wolą czytać np. literaturę faktu, romanse czy kryminały, na pewno nie raz słyszeli o Stanisławie Lemie czy Andrzeju Sapkowskim. Obaj panowie zdobyli ogromną popularność w Polsce i za granicą i można powiedzieć, że ich twórczość stała się ważną częścią kultury.

Historia o Wiedźminie podbiła serca nie tylko czytelników, ale także graczy. Nie wszyscy jednak wiedzą, że na bazie tej opowieści powstały też komiksy, które ujrzały światło dzienne na początku lat 90. poprzedniego stulecia. Wydanie kolekcjonerskie będzie świetnym gwiazdkowym prezentem dla fanów Wiedźmina, którzy znają jedynie książki lub gry, a bardzo pragną poszerzyć swoją wiedzę na jego temat.

Inną propozycją jest komiks grozy, który na pewno spodoba się fanowi horrorów. Taka forma może być świetnym doświadczeniem dla kogoś, kto zawsze ogląda horrory w kinie bądź w domowym zaciszu, a kto nigdy nie miał okazji doświadczyć czegoś podobnego za pomocą rysunku. Do takiego prezentu warto dołączyć oryginalny drobiazg z czaszką bądź kościotrupem.

Komiksy zagraniczne

Zagraniczna twórczość z gatunku fantastyki jest niewątpliwie obszerniejsza i bogatsza, dlatego każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Niektórzy będą się fascynować komiksami z superbohaterami, inni z radością przeczytają komiks bazujący na świecie wykreowanym przez Tolkiena, a jeszcze inni z ciekawością zajrzą do komiksu, którego akcja dzieje się w kosmosie.

d36iwta

Jedną z ciekawszych propozycji jest komiks bazujący na historycznych bohaterach oraz wydarzeniach, oczywiście w fikcyjnej oprawie. Jeżeli ktoś czerpie radość z czytania powieści fantasy, których świat wzorowany jest na starożytnej mitologii, średniowiecznych walkach rycerskich czy podbojach wikingów, będzie zapewne zadowolony z takiego prezentu.

Nie zapomnijmy też o superbohaterach. Kto z nas nie słyszał o Batmanie, Spider-Manie czy Supermanie? Każdy wielbiciel twórczości Marvela czy DC Comics na pewno będzie zadowolony z komiksu, zwłaszcza jeśli opowiada on o mniej popularnym, ale równie godnym uwagi superbohaterze.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d36iwta

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36iwta
d36iwta