GwiazdyIskra Lawrence o swoich zaburzeniach odżywiania: "Głodziłam się"

Iskra Lawrence o swoich zaburzeniach odżywiania: "Głodziłam się"

Iskra Lawrence o swoich zaburzeniach odżywiania: "Głodziłam się"
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Katarzyna Gileta
22.03.2018 10:40, aktualizacja: 22.03.2018 11:58

Iskra Lawrence przekonuje, że piękno nie ma rozmiaru i namawia kobiety, by pokochały swoje ciało. Jednak modelka, znana ze swoich seksownych krągłości nie zawsze była tak przebojowa i pewna siebie, niedawno wyznała, że cierpiała na zaburzenia odżywiania.

Brytyjka przyznała, że jej droga do akceptacji własnego ciała nie była łatwa. Kiedy miała 16 lat, została wyrzucona z agencji modelek ze względu na rozmiar. Miała w biodrach 91 cm. Uznano, że to zdecydowanie za dużo. To doprowadziło ją do zaburzeń odżywiania. - Byłam tak skupiona na swoim rozmiarze, że zaczęłam się głodzić. Wypróbowałam wiele modnych, ale bardzo restrykcyjnych diet – stwierdziła Iskra.

Trudno uwierzyć w to, że modelka, która dziś może się pochwalić 4 milionami obserwatorów na Instagramie, miała jakiekolwiek kompleksy związane z wyglądem. Iskra chętnie eksponuje swoje krągłości, nie unika kusych i wydekoltowanych strojów, co chwilę wrzuca kolejne zdjęcie w bikini czy opiętej sukience.

- Kiedy katujesz się drastycznymi dietami i poddajesz swoje ciało ekstremalnym treningom, to naprawdę szkodzi zdrowi psychicznemu i fizycznemu – mówi Iskra. - Zaczęłam kontrolować wszystko, co zjadłam. Miałam obsesję na punkcie kalorii i mierzenia się.
Modelka poradziła sobie jednak z chorobą dzięki ogromnemu wsparciu rodziców. Pomogli jej uświadomić sobie, że zmarnowała czas, próbując dopasować się do tych standardów. Zmieniła sposób postrzegania siebie i zainteresowała się modelingiem plus size.

- Chciałam się zatroszczyć o siebie, ponieważ zasługiwałam na coś lepszego. Dokonałam zmiany w swoim życiu. Jednak to nie odbyło się z dnia na dzień – przyznała blond piękność. Dziś Iskra jest prawdziwą ikoną kobiecości. Zachwyca sylwetką klepsydry. Ostatnio pochwaliła się nowymi zdjęciami w bikini.
Iskra zaprotestowała przeciwko brakowi różnorodności na wybiegu podczas londyńskiego Fashion Week. Natomiast w styczniu w rozmowie z „Harper's Bazaar” ujawniła, w jaki sposób walczy z hejterami w internecie. - Dostaję komentarze takie jak "gruba świnia", ale wiem, że to nie jest nic osobistego. Po prostu je blokuję i usuwam. Są ludzie, którzy ranią innych, bo po prostu sprawia im to przyjemność – dodała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl