ycipk-25umui

Jak bezpiecznie prostować włosy? 3 sprawdzone sposoby

Jak prostować włosy? Prostownice nawet te z pozoru bezpieczne mogą wyrządzić szkody na naszych włosach. Zwłaszcza wysoka temperatura może mieć na nie zły wpływ. Jednak jest na to kilka sprawdzonych sposobów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezpieczne prostowanie włosów
Bezpieczne prostowanie włosów (123RF)
ycipk-25umui

3 porady na bezpieczne prostowanie włosów. Dobierając odpowiednią temperaturę do rodzaju włosów, stosując prawidłową technikę i kosmetyki ochronne możesz zdziałać cuda.

Zobacz także: Keratynowe prostowanie włosów - jak wygląda zabieg i ile kosztuje?

Jak bezpiecznie prostować włosy?

ycipk-25umui

Suche i czyste włosy

Włosy przed prostowaniem muszą być czyste. Nie powinno być żadnych pozostałości po środkach do stylizacji, takich jak pianka czy lakier. Następnie po umyciu, należy osuszyć włosy. Nie wolno używać prostownicy na mokre włosy.

Produkty ochronne

Po wysuszeniu włosów należy zastosować produkty chroniące włosy przed uszkodzeniami powstałymi na skutek działania wysokiej temperatury. Po aplikacji produktu chroniącego przed gorącem warto odczekać kilka minut, zanim rozpocznie się prostowanie.

ycipk-25umui

Prawidłowa technika

Prostownicę nagrzewamy do 160-180 stopni. Włosy należy podzielić na pasma. Nie mogą one być zbyt szerokie. Prostowanie należy zacząć się od włosów na karku i kierować w stronę boków głowy i do góry, wydzielając kolejne partie. Każde pasmo należy przeciągnąć 1-2 razy. i

Zobacz także: Trwałe prostowanie włosów - na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-25umui
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-25umui

ycipk-25umui
ycipk-25umui